Sport worden Sven Kramer is best jaloers op prachtige schaatshal in Kolomna Van den Eijnden wint proloog van Jumping Indoor Nieuwland januari-opruiming GEEN TIJD OM UW DROOM AUDI/VW TE ZOEKEN? LAAT ONS 'M VOOR U VINDEN... waar anders? www.autoshak.nl m bas+mar de jager PZC Vrijdag 11 januari 2008 j 45 Inwoonster Koudekerke maakt bliksemcarrière op de baan. door Koen de Vries MIDDELBURG - „Wat moet ik u beta len?" Agnieta Francke heeft tij dens het interview in het Middel burgse café een icetea gedronken en vraagt bij het afrekenen met een ontwapenende vriendelijk heid hoe groot de schade is. Voor de getalenteerde zeventienjarige wielrenster uit Koudekerke is bijna alles nieuw, zeker een interview voor de krant. De drank wordt natuurlijk door de journalist betaald. Agnieta Fran cke is uitgenodigd voor een ge sprek omdat ze goed kan wielren nen. De junior van wielervereni ging Theo Middelkamp eindigde in haar leeftijdscategorieën vaak bij de eersten, met de vierde plaats op het NK op de weg voor junio ren als voorlopig hoogtepunt. Maar dat ze ook op de baan goed uit de voeten kan, is voor iedereen nieuw. Tijdens het NK twee we ken geleden in Alkmaar belandde ze op een geleende fiets vier keer op het podium. Op de onderdelen keirin en puntenkoers werd ze der de, op de achtervolging tweede en in de zogenaamde scratch - met z'n allen tegelijk twintig rondjes fietsen - werd Francke Nederlands kampioen. De term 'stormachtige ontwikke ling' is hier op zijn plaats. Op 7 ok tober van vorig jaar reed Agnieta Francke, onder toeziend oog van bondscoach Jan de Graaf voor het eerst op de baan. De keuzeheer was zo enthousiast dat hij haar meteen selecteerde voor wedstrij den in Wales, die een week later werden gehouden. In Newport werd de Walcherse twee keer derde en twee keer vier de. Nog geen drie maanden later werd voor haar in Alkmaar het Wilhelmus gespeeld. Francke bloost van oor tot oor als ze over haar successen vertelt. Ze is slim, heeft zelfkennis, maar dit had ook zij niet verwacht. „Ach", zegt ze voorzichtig. „Ik ben denk ik een wegrenner die ook goed op de De pas zeventienjarige Agnieta Francke aast op een carrière als wielerprof. Na de zomer wil ze in Amsterdam of Deventer aan een topsportschool gaan studeren. baan kan rijden." Het is geen valse bescheidenheid. De successen op de baan zijn prachtig, maar het gaat haar om dat ene ultieme doel: prof worden. En dat kan het best op de weg. Op haar achtste wist Agnieta Fran cke dat wielrennen haar sport moest worden. In de Kerkhoflaan in haar woonplaats zag ze de fi nish van een etappe van de Ster van Walcheren, een etappekoers voor vrouwen. Sindsdien sloeg ze weinig dikkebandenraces over. Later stapte ze over naar jeugdwed strijden voor 'echte' wielrenners. Veel winnen deed Francke niet. Als klein meisje investeerde ze al in haar toekomst. „Ie reed mee bij de jongens die één jaar jonger wa ren dan jij. Maar dat wilde ik niet. Ik wilde tegen jongens van mijn leeftijd fietsen. Het was aanklam pen in plaats van winnen, maar dat was niet erg. Ik wilde sterker worden, zodat ik daar later bij de vrouwen voordeel van zou heb ben." Die instelling betaalt nu waarschijnlijk al uit, maar daar mee is het doel niet bereikt. Dit jaar doet Francke eindexamen op het VWO. Na de zomer wilde ze gaan studeren in Gent, maar daar ziet ze toch maar vanaf „Die stu die zou te zwaar zijn om met wiel rennen te combineren", vertelt ze. „Ik denk nu dat ik naar een top sportschool ga in Amsterdam of Deventer. Dan kan ik me beter op wielrennen concentreren." Tot nu toe verdiende ze met het rondbrengen van folders en huis-aan-huisbladen haar tweewie- Iers. Zo heeft ze zelf haar eigen tijdritfiets, kosten 4000 euro, bij el kaar gespaard. En een baanfiets van 1600 euro zit er ook aan te ko men. Maar hoe moet het nu als ze studeert? Dan heeft ze toch geen tijd meer om 'bij te klussen'? De oplossing is al gevonden. „Ik hoop dat ik dan zo ver ben, dat de spon sor mijn fietsen betaalt", kijkt Ag nieta Francke hoopvol vooruit. Agnieta Francke »- Leeftijd: 17 jaar Woonplaats: Koudekerke School: VWO 6 Ploegen: Theo Middelkamp en Rabo Lady Force Beste prestaties: Vierde op NK weg 2007; Vier medailles op NK baan 2007. Pooiclinic Nederlands kampioen Niels Feijen middelburg - Niels Feijen verzorgt op donderdag 14 februari een cli nic bij The Roadhouse in Middel burg. Feijen, die op 3 februari zijn 31e verjaardag viert, is drievoudig Europees kampioen pool. Daarnaast legde hij ook meerdere keren beslag op de Nederlandse ti tel. De succesvolle Feijen zal in Middelburg een clinic geven in het one-pocket en andere poolsoor- ten. Hij zal tevens uitleg geven over de spelregels en deelnemers aan de clinic krijgen de kans om te gen Feijen te spelen. De clinic start om 19.30 uur. Willemse nieuwe trainer van MZVC heinkenszand - Henk Willemse en SV Heinkenszand gaan aan het eind van dit seizoen niet met el kaar verder. De uit Middelburg af komstige trainer is momenteel be zig aan zijn eerste seizoen en be sloot niet in te gaan op een aan bod voor een langer verblijf Hein kenszand moet nu onverwacht op zoek naar een nieuwe trainer. Wil lemse heeft wel al een nieuwe club gevonden. Hij gaat volgend seizoen aan de slag bij MZVC. Technische staf van Zaamslag blijft intact zaamslag - De eerste selectie van voetbalclub Zaamslag werkt ko mend seizoen met exact dezelfde technische staf als tijdens de huidi ge jaargang. Hoofdtrainer Rinus Zegers heeft zijn contract met één seizoen verlengd en ook zijn assis tent Rinus Kolijn, keeperstrainer Carlo de Deckere en leider Erik Tis- sink blijven aan. Zegers is momen teel aan zijn eerste seizoen bezig bij Zaamslag. De ploeg bezet de tweede plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De achter stand op koploper Terneuzense Boys bedraagt slechts één punt. Inhaalduel van EMM opnieuw niet gespeeld goes - Het inhaalduel tussen de handballers van EMM en Internos 2 is gisteravond in Oudenbosch voor de tweede maal afgeblazen. Het probleem was een dubbele re servering, omdat sporthal De Beuk op donderdagavond het do mein is van de plaatselijke schiet vereniging. „Ik weet niet wat er nu uit de bus gaat rollen" zei een ba lende trainer Hans Dierickx. De bond moet nu beslissen wat er met het duel gebeurt AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermeistraat 38 0113-561381 Nico Schoute wordt nieuwe trainer DFS GOES - Met ingang van het vol gend seizoen wordt Nico Schoute uit Zierikzee de nieuwe trainer van DFS uit Burgh-Haamstede. Schoute, die de opvolger wordt van Wil Wijnands, tekent een con tract voor één seizoen. Schaatser hoopt zijn Europese titel met succes te verdedigen. door Johan Stobbe kolomna - „De dag dat we in Ne derland zo'n baan krijgen, ben ik er waarschijnlijk niet meer." Was getekend Sven Kramer. De 21-jari- ge Fries is laaiend enthousiast over de schaatsbaan in het Russische Kolomna, waar hij dit weekeinde zijn Europese titel met succes hoopt te verdedigen. Het ander half jaar oude complex heeft alles wat een topsporter nodig heeft om optimaal te kunnen presteren. „Zo mooi, al die faciliteiten en het ijs wordt ook elke dag beter", zegt Kramer. De titelverdediger is best wel ja loers op de Russen. Al twee jaar roept hij dat Nederland ook een topsportklimaat voor zijn schaat sers moet creëren, maar tot dusver zijn er alleen vage plannen. „In Ne derland moet alles rendabel zijn", weet Kramer. „Ze vergeten wel eens dat topsport ook een visite kaartje voor je land kan zijn. Dat gevoel hebben ze hier wel. Ik mis dat wel eens in Nederland. Van een baan als hier kunnen wij al leen maar dromen." Toch zou Kramer geen Rus willen zijn. Mooie baan of niet, het is hem veel te koud. De vijftien gra den die het overdag vriest, zorgen ervoor dat hij liever binnen blijft. „De baan en het hotel, meer ga ik hier ook niet zien. Buiten de ijs baan trekt dit land me niet." Als dat het wel deed, was Kramer Sven Kramer is onder de indruk van de prachtige schaatshal in Kolomna. In de Russische plaats wil hij komend weekeinde weer Europees kampioen worden. er trouwens ook niet op uitgetrok ken. De Europese titel is het eerste echte doel van het seizoen. Daar moet alles voor wijken. Intensief trainde Kramer, die her steld is van de buikgriep die hem eind vorig jaar tijdens het NK all round trof op de 500 meter. Als het even kan, wil hij daar al een gaatje slaan met zijn voornaamste concurrenten Enrico Fabris en Ha- vard Bokko. Tijdens zijn triomftocht in Collal- bo verspeelde Kramer vorig jaar juist vier-tienden van een seconde op Fabris. Dat wil hij niet weer la ten gebeuren. „Ik heb er heel veel op getraind. De tijden zijn nog niet sneller dan vorig jaar, maar de 500-meters zijn wel veel stabieler." De TVM-schaatser kijkt niet meer tegen de afstand op. In tegendeel: hij heeft er juist zin in. „Op die af stand zijn we dit seizoen nog niet met elkaar in competitie geweest." Wil Schellekens boekt een overtuigende zege in de klasse L. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Marti- ne van den Eijnden gaat als eerste de boeken in van lumping Indoor Nieuwland. De amazone uit Steen bergen schreef gisteren bij Stal de Kroo met Utopie de proloog van het hippisch evenement in Nieuw- en Sint loosland op haar naam. In groep één van de klasse plaats ten 25 combinaties zich voor de barrage. Van den Eijnden toonde zich met Utopie hiervan de snel ste. De Brabantse (19) stuurde de French Buffet zoon in 29.43 secon den naar het oranje erelint. Wilma Stouten toonde zich met Stouten's Suprice de beste Zeeuwse combi natie. De amazone uit het Wal cherse Serooskerke reed de Voltai- re-dochter in 32.53 seconden naar de derde stek. Alyssia lanse uit Westkapelle eindigde met Moren- tes op een fraaie vierde plaats. Dertig combinaties meldden zich in groep twee van de klasse L voor de barrage. Rosanne van den Eijn den stuurde in de beslissende ron de de zwarte merrie Urena in 30.03 seconden foutloos rond. De amazone (18) leek daarmee de prestatie van zus Martine te evena ren. Wil Schellekens stak daar ech ter een stokje voor. Hij stuurde In- doctro-dochter Wilma V in 28.89 seconden naar een overtuigende overwinning. „Ze heeft veel spring- vermogen, techniek en een gewel dige instelling", zei Schellekens. „Ik heb met haar al veel wedstrij den gewonnen. Het is een paard voor de toekomst." Annemijn Har ten ('s-Heer Arendskerke) toonde zich in deze rubriek de beste Zeeuwse op de achtste plaats. Met de suppersnelle tijd van 29.08 toonde Michel Sonneveld zich met Umar de beste van groep groep één in de klasse M. In groep twee won Rotterdammer Danny Willems met Top Blue B. kerkplein 57 kapelle 0113 343810 info@basmar.nl www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79