PZC 41 Sport Geen WK-finale voor Krappen 'Neerlands hoop, zeggen ze steeds' 45 42 Van den Eijnden winnares bij Jumping Indoor Nieuwland Tip? sport@pzc.nl Geelhoedt werkt bij Zulte-Waregem aan ontwikkeling spelers Vrijdag 11 januari 2008 Engelse dartslegende Trina Gulliver is te sterk voor Vlissingse. door René van Stee frimley green - Karin Krappen is er niet in geslaagd de finale van het Lakeside World Professional Darts Championship te halen. Net als in 2004 was de Engelse Trina Gulliver de dartster uit Vlissingen de baas. Na een half uur stond in Frimley Green een 2-0-eindstand op het bord. De setstanden waren twee keer 3-1. Krappen toonde zich teleurgesteld over haar prestatie. Gelet op haar Lakeside is de magie misschien kwijt, maar niet zijn sfeer. door René van Stee frimley green - In weerwil van wat sommige kenners zeggen, vindt Marijke Zomer het Lakeside World Professional Darts Cham pionship in Frimley Green aller minst een gedevalueerd evene ment. Hoewel veel topspelers zijn overgestapt naar de concurrerende bond PDC, stelt zij dat het spelni- veau op het toernooi onvermin derd hoog ligt. „Het doet niet onder voor dat op het WK van de PDC. En ik ben zeer optimistisch gestemd over de toekomst van de sport. Dat geldt zeker voor Nederland, waar jonge- goede vorm van de laatste maan den had ze op meer gerekend. „Voor mijn gevoel zat er ook meer in. Maar ik kreeg geen grip op mijn pijlen. Ze glipten voortdu rend weg. Hoe dat komt? Geen idee. De warmte, zweet; wie zal het zeggen. Mijn handen deden niet wat het hoofd wilde. Het ging om millimeters, maar zulke dagen heb je helaas", verklaarde ze na af loop. In voorgaande wedstrijden op het WK had Karin Krappen vooral veel moeite met het uitgooien van haar dubbels. Daarvoor kreeg ze gisteren in feite nauwelijks kansen. Niet alleen haar scores waren te lingen zoals Remco van Eijden en Fabian Roosenbrand nadrukkelijk aan de poort rammelen", aldus Zo mer, die jeugdcoach is van de lan delijke dartsbond en alle grote toer nooien op de voet volgt. Misschien hebben de sceptici ge lijk. Maar over één ding kunnen ze absoluut geen afwijkende mening hebben: de gemoedelijke sfeer en openheid in het indrukwekkende horeca- en zalencomplex Lakeside zijn ongeëvenaard. Voor wie - ook op het nippertje - een accreditatie heeft geregeld, blijft niks geheim. Want op welk WK schuif je in het spelershotel zo maar aan bij de trai nende titelverdediger (Martin Adams), maak je vervolgens een ongedwongen praatje met de hal ve finalisten bij de vrouwen en krijg je daarna een rondleiding in wisselvallig, maar bovendien sloeg Gulliver op beslissende momen ten een aantal keren genadeloos toe. Niet alleen het gemiddelde per pijl (24,5 tegen 22,6) van de En gelse lag hoger, ook gooide de titel verdedigster er zes keer een 140 uit en één keer een maximale score van 180. In de eerste set gooide Tri na Gulliver de tweede leg uit op 103. Bovendien brak ze aan het be gin van de wedstrijd Krappen in Karin Krappen slaagt er niet in de finale van het WK darts in Frimley Green te bereiken. Ze verliest met 2-0 van zevenvoudig wereldkampioen Trina Gulliver. de nog lege speelzaal waar twee uur later het 'let's play darts' galmt en zo'n duizend toeschouwers er dan een plekje hebben gevonden. Als klap op de vuurpijl is er een dartstoernooi waarop reeds uitge- Marijke Zomer: 'Ik ben zeer optimistisch gestemd over de toekomst van de sport' schakelde deelnemers, onder wie grootheden zoals John Walton en Tony David, met de verzamelde pers samenspelen. Het is niet ver wonderlijk dat Karin Krappen, met als bijnaam The Dolphin, haar favoriete dier, zich in deze at mosfeer als een vis in water voelt. Gespannen is ze vlak voor aan haar eigen leg. Gulliver: „Die break was denk ik bepalend voor het ver dere verloop van de wedstrijd. Achteraf gezien ging het makkelij ker dan verwacht, hoewel ik toch tot het uiterste ben moeten gaan." Trina Gulliver gaat vandaag op voor haar achtste WK finale. Zij won tot dusver alle darts-WK's voor vrouwen. Karin Krappen keert een ervaring rijker terug naar Vlissingen. Ze blikte tevreden terug op het WK en wil volgend jaar meer. „Dan ga ik voor de finale. Gulliver moet ooit een keer worden onttroond", klonk het ferm en vol zelfvertrou wen. vang van haar halve finale tegen Trina Gulliver nauwelijks. Na de recent verloren halve finale tijdens het Winmau World Masters aast de zevenvoudige Engelse wereld kampioene op revanche tegen de Nederlandse. „Het loopt lekker", zegt Gulliver desgevraagd. „Er staat enorm veel op het spel. Ver lies zou heel pijnlijk zijn, maar te gen Karin zou het geen schande zijn." Krappen hoort het glimla chend aan. Ze voelt dat er toch wel een zware verantwoording op haar schouders rust. Voor het eerst sinds 1996 staan er geen Neder landse mannen in de kwartfinale. Bij de vrouwen ligt Francis Hoen- selaar er ook al uit. „Neerlands hoop, zeggen ze steeds tegen me. Best wel leuk hoor. Maar ja, wat moet je er verder mee?" Website van VW nu ook in het Japans venlo - De website van eredivisie club VW is voortaan ook in het Ja pans, Duits en Engels te lezen. De vertaling gebeurt door sponsor Ag- ro Lingua. Volgens directeur [os van Kleef van het Panningse be drijf is het uniek in Nederland dat een profvoetbalclub een website in vier talen heeft. VW is overi gens al bijzonder, omdat ze een fanclub van Japanse sponsors heeft. De lapanner Keisuke Honda is nu op proef bij de Venlose club. Deelname Krajicek is nog steeds onzeker melbourne - Het is nog steeds de vraag of Michaëlla Krajicek volgen de week meedoet aan de Australi an Open. Vanwege haar pijnlijke pols heeft ze sinds nieuwjaarsdag geen dubbelhandige backhand meer geslagen. Krajicek: „De zwel ling is bijna weg, maar ik heb mijn backhand alleen nog slice gesla gen. Het gaat beter, maar het blijft afwachten. Het gevoel is half, half Als ik het gevoel heb dat ik de bles sure erger maak, ga ik de baan niet op." Nicolien Sauerbreij opnieuw succesvol bad gastein - Snowboardster Nico lien Sauerbreij heeft gisteren haar tweede overwinning op rij ge boekt. Een dag na haar winst in de wereldbekerwedstrijd parallelsla lom won ze in het Oostenrijkse Bad Gastein ook de Europa Cup wedstrijd. Sauerbreij eindigde voor de Russische Svetlana Boldi- kova en de Australische Johanna Shaw. Haar zus Marieke Sauerbreij moest genoegen nemen met de vijftiende plaats. Owusu-Abeyie mag voor Ghana spelen abidjan - De Ghanese voetbal bond heeft gisteren van de Fifa toe stemming gekregen Quincy Owu su-Abeyie te selecteren, precies op tijd voor het toernooi om de Afri ca Cup. De snelle aanvaller, die ook een Nederlands paspoort be zit, kwam in het verleden uit voor Jong Oranje maar koos voor zijn 21e verjaardag toch voor zijn ande re vaderland Ghana. Quincy, opge leid bij Ajax, speelt momenteel in Spanje bij Celta de Vigo. Die club huurt hem van Spartak Moskou. Doelman Timmer blijft langer bij Feyenoord rotterdam - Doelman Henk Tim mer heeft zijn contract met Feye noord gisteren met één jaar ver lengd, met een optie voor nog eer. seizoen. Zijn huidige verbintenis met de voetbalclub uit Rotterdam liep deze zomer af. Timmer (36) keerde medio 2006 te rug bij Feyenoord, nadat hij in 2002 ook al een half seizoen in De Kuip speelde. Feyenoord was al langer met Timmer in gesprek over de verlenging van zijn con-;;, tract. Karin Krappen neemt afscheid van het publiek in Frimley Green na haar nederlaag in de halve finale tegen Trina Gulliver. foto Ad van Hasselt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75