Economie Bij opruimen asbest gaat nog veel mis Overzeese hulp banken VS 's nachts regelen Extra beenruimte Sale*Sale*Sale! www.onderdetoren.com Olmenhof (Griffioen) Auto's populair op Marktplaats Swiss vSense1 BS3BBSBI ING: klein beursfonds kwetsbaar Wpzc Vrijdag 11 januari 2008 39 Bezoek dé woonwinkel van Middelburg Memte Kerkgang 1 4331 BE Mfdde&utg 16 januari start de verhuur van: 48 comfortabele nieuwbouwappartementen Olmenlaan - Middelburg Meer info bij Woongoed in Onder de Toren T 0118 650147 Arbeidsinspectie stuit bij meeste controles op tekortkomingen. den haag - Bij het verwijderen van het kankerverwekkende as best worden meer overtredingen geconstateerd dan voorheen. Bij meer dan de helft van de controles die de Arbeidsinspectie de afgelo pen jaren heeft gedaan bij de sloop van gebouwen en andere ob jecten waarin asbest zat, bleek dat er iets mis was gegaan. Eerder stuitte inspecteurs nog bij 40 pro cent van de controles op overtre dingen. Dat maakte de Arbeidsinspectie gisteren bekend. De inspectie dienst van het ministerie van So ciale Zaken heeft in 2005 en 2006 op ruim 1680 slooplocaties gecon troleerd. De stijging komt voor een deel door meer gerichte con troles op plekken, waarbij een ver moede bestond dat er iets mis was. Bij geconstateerde overtredingen waren werknemers aan de slag zonder een goed werkplan. Ook waren werkzaamheden soms niet, zoals verplicht is, aangemeld. Bo vendien werd bij sloopwerkzaam- Bij meer dan de helft van de uit- gevoerde controles constateerde de arbeidsinspectie fouten bij het verwijderen van het kanker verwekkende asbest. Beste vliegtuigstoel kun je via internet regelen in holst van de nacht. haarlem - Om drie uur 's nachts gaat de wekker bij Iwan van Gee- len. De Haarlemmer kruipt achter zijn computer en regelt vliegtuig- stoelen via internet. Zijn klanten zijn dan nog in dromenland. Door in te checken zodra dit moge lijk is - vaak dertig uur voor de vlucht - probeert hij de beste stoe len te regelen. Welke dat zijn? Dat ligt aan de wensen van de klant, zegt de 34-jarige oprichter van heden onvoldoende gedaan om de concentraties asbestvezels in de lucht zo laag mogelijk te houden en werd afval niet goed afgesloten afgevoerd. Door het inademen van asbestve zels kunnen mensen kanker krij gen. Daarom is het sinds 1993 ver boden om asbest te gebruiken. Ook gelden er strenge regels voor het verwijderen van de (bouw)stof en mag asbest alleen gestort worden op 26 speciale stort plaatsen in Nederland. Maar ook op driekwart van de stortplaatsen waar asbesthoudend afval terechtkomt, zijn misstanden geconstateerd. Werkgevers van de stortplaatsen onderschatten vol gens de Arbeidsinspectie de risi co's van blootstelling aan asbest. Personeelsleden worden bijvoor beeld niet voorgelicht over de geva ren en bij een aantal stortplaatsen wordt er te weinig gedaan om de concentraties asbest zo laag moge lijk te houden. De Arbeidsinspectie kondigde gis teren aan dat ze streng blijft con troleren. Daarbij zijn ook de In spectie Werk en Inkomen, de Vrom-inspectie en de gemeente lijk milieudiensten betrokken. De controles zullen zich weer vooral richten op 'notoire overtreders'. Ook zijn betrokken brancheorgani saties gesommeerd om actie te on dernemen, zodat hun leden zich in het vervolg beter aan de regels houden. Check Me In. De één wil graag een stoel met extra beenruimte bij de nooduitgang, de ander wil dat daar per se niet zitten. Populair op korte vluchten zijn plaatsen voorin, dat scheelt tijd bij het uitstappen. Een enkeling zit lie ver achterin, omdat daar de overle vingskans bij een ongeluk naar ver luidt groter is. „In 95 procent van de gevallen lukt het me de klant in te checken op de gewenste plek." Van Geelen werkt hard als de rest van Nederland slaapt. „De spits is zo tussen half vier en vijf uur 's Azië en Golfstaten stutten instellingen die last hebben van crisis. den haag - Opnieuw bieden Azië en de Arabische golfstaten de hel pende hand aan Amerikaanse ban ken die door de kredietcrisis in de problemen zitten. Citigroup en Merrill Lynch hengelen naar mil jardeninjecties van staatsfondsen uit onder meer het Midden-Oos ten. Citigroup kan circa tien miljard dollar tegemoet zien van buiten landse staatsfondsen, stelt de voor aanstaande Amerikaanse krant Wall Street Journal. Zakenbank Merrill Lynch zou een kapitaalin- amsterdam - Als de economie van de Verenigde Staten in een re cessie raakt, worden aandelen van kleine en middelgrote bedrijven in de Benelux tussen de 6 en 90 pro- nachts." Sinds de start van Check, Me In vorig jaar zomer checkte hij zo'n vierduizend passagiers in. De meesten komen binnen via het ser viceprogramma Privium van Schip hol voor veelvliegers. Priviumle- den betalen vijf euro in plaats van zeven. Geen vetpot, zo lijkt het, ze ker niet als Van Geelen voor één klant zijn bed uit moet. „Maar het Iwan van Geelen regelt met zijn bedrijfje dat passagiers op de vliegtuigstoelen belanden waar op ze het liefst plaatsnemen tij dens de vlucht. jectie krijgen tot vier miljard dol lar, grotendeels van 'een fonds uit het Midden-Oosten'. Beide ban ken zijn zwaar getroffen door de kredietcrisis, veroorzaakt doordat veel Amerikaanse huizenbezitters hun hypotheeklasten niet meer kunnen dragen. De Amerikaanse president Bush verwelkomt investeringen van bui tenlandse staatsfondsen om de kwakkelende banken overeind te houden. De toenemende invloed van landen als China en de Arabi sche golfstaten op het Amerikaan se bedrijfsleven ligt politiek echter gevoelig in de VS. De machtige Se naat overweegt over dit onder werp later dit jaar hoorzittingen te organiseren. cent minder waard. Dat conclude ren analisten van bankverzekeraar ING in een gisteren verschenen rapport over fondsen die zij vol gen. begint te lopen. Natuurlijk sta ik liever op voor tien passagiers dan voor slechts één." Van Geelen krijgt hulp van vijf stu denten. Volgens de ondernemer is het één keer fout gegaan toen een student zich versliep. Hij krijgt te genwoordig zelf automatisch een sms-bericht zodra een reiziger on verhoopt niet wordt ingecheckt. Als alle klant- en ticketgegevens kloppen, is het inchecken binnen tien seconden gepiept. Op vluch ten naar de VS duurt het een stuk langer omdat er veel persoonsgege vens moeten worden ingevuld. emmeloord - Automerken- en ty pes waren in 2007 de populairste zoektermen op Marktplaats.nl. Maandelijks bezochten ruim een miljoen mensen de rubriek Auto's op de verkoopsite. Dat maakte de website gisteren bekend. Op het woord Golf werd vorig jaar het meest gezocht. Gratis staat op de tweede plaats. BMW, Merce des, Opel, Velgen, Cabrio en Die sel volgen. Kast sluit de lijst met de tien meest gebruikte zoekter men. Volgens de Wall Street Journal moeten zowel Citigroup als Mer rill Lynch vergaande stappen ne men om hun financiën op orde te krijgen, voordat ze volgende week hun jaarcijfers presenteren. Analis ten voorspellen dat de banken op nieuw fors moeten afschrijven op slechte leningen aan particuliere en zakelijke klanten. De extra scha de zou kunnen oplopen tot 25 mil jard dollar, aldus deskundigen. In december kreeg Merrill Lynch een lening van vijf miljard dollar van Temasek, een investerings fonds van de stadsstaat Singapore. Citi kreeg een injectie van 7,5 mil jard dollar van het staatsfonds van het steenrijke oliestaatje Abu Dha bi. Unilever introduceert 'groen' wasmiddel vlaardincen - Unilever heeft gis teren het vloeibare OMO Klein Krachtig gepresenteerd, waarvan per wasbeurt maar de helft hoeft te worden gebruikt vergeleken met de huidige middelen. Het nieuwe spul zou ook minder schadelijk zijn voor het milieu. In plaats van 75 milliliter per was nu zou voortaan 35 milliliter nodig zijn. „We gaan de mensen leren dat een dopje voldoende is", zei directeur Robbert de Vreede gisteren. Flinke stijging aantal valse eurobiljetten amsterdam - Het aantal valse eu robiljetten dat vorig jaar in Neder land is onderschept steeg met 76 procent ten opzichte van 2006. In 2007 zijn er 36.439 onderschept, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) gisteren. Vorig jaar zijn in de eurolanden 561.000 valse euro biljetten gevonden. In 2007 waren gemiddeld 11,4 miljard biljetten in omloop. Vooral briefjes van 50 eu ro worden in Nederland vervalst, gevolgd door 100 eurobiljetten. Liveshop in beroep tegen faillissement Amsterdam - De failliet verklaarde televisiezender Liveshop gaat in hoger beroep tegen de rechterlijke beslissing. Liveshop werd woens dag net als thuiswinkelorganisatie Tel Sell failliet verklaard. Liveshop verzorgt uitzendingen voor Tel Sell. Liveshop is in 2006 opgezet door Tel Sell en Chellomedia, een zusterbedrijf van kabelbedrijf. UPC. Tel Sell bezit 20 procent van de zender, Chellomedia de rest. bij de grootste boxspring-specialist van Nederland BOXSPRINGS S. MATRASSEN Middelburg: Mortiereboulevard 18a, telefoon (0118) 60 65 94 .40x200 cm. Andere maten leverbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73