Friesland de naam 'Geen taboe op verhogen pensioenleeftijd' Beurzen in Gent en Düsseldorf Zeilmakerij De Jong Sails zet in op Op de Belgian Boat show treft Re-ri dé watersportbeurs van Europa stoffeerderij klanten in groten getale pzc Vrijdag 11 januari 2008 3 7 Wat is er waar en wanneer te zien en hoeveel kost het? Boot Düsseldorf 11 hallen, 2000 schepen 1650 exposanten uit 55 landen 220.000 vierkante meter (ruim 34 voetbalvelden) 39e editie Na Duitsland komen de meeste deelnemers uit Nederland (140); gevolgd door Italië (90), Frankrijk en Engeland (65) Grote duiktentoonstelling Plaats: Messe Düsseldorf Data:i9 tot en met 27 januari Openingsuren: Dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. Toegangsprijs: 14 euro Kinderen tot 12 jaar: 6 euro Tweedagenkaart: 23 euro www.boot.de Belgian Boat Show 7 hallen, 350 schepen p- 210 standhouders. 18.000 vierkante meter (bijna 3 voetbalvelden) 20e editie er is ook aandacht voor accessoi res, kleding, waterski en wakeboar ding, wind- en kitesurfen, jet ski, ka no en kajakvaren. Op 13 februari wordt de Ladies Day gehouden, waarmee de deu ren specifiek voor dames worden opengezet. Plaats: Flanders Expo in Gent Data: 9 tot en met 17 februari 2008 Openingsuren: Weekdagen van 12.00 tot 18.00 Weekend van 10.00 tot 18.00 Vrijdag 15-02 van 12.00 tot 22.00 ge volgd door de Nacht van de yach ting. Toegangsprijs: 10 euro Kinderen (6 t/mi2 jaar): 5 euro Kinderen jonger dan 6 jaar: gratis Vanaf 20 personen: 5 euro www.belgianboatshow.be Zeilmakerij De long Sails uit Wol- phaartsdijk bereidt zich voor op Boot Düsseldorf. „Dat is dé water sportbeurs van Europa", vertelt mede-eigenaar Marco van Dam. „De enige beurs waar we met een stand staan. Want klanten van de Belgian Boat show in Gent zie je ook weer op Boot." Van Dam gaat zelf voor de 10e keer naar Boot. Het bedrijf presen teert zich er voor de 24e maal. „Eén keer zijn we niet geweest. Dan wordt er na de beurs direct ge beld met de vraag wat er aan de hand is." Van Dam draait de beurs in zijn eentje. „Op de stand geven we niet alleen informatie, we laten ook voorbeelden zien. Mensen wil len zeilen toch kunnen voelen." Het aanwezig zijn is het belangrijk ste van een beurs, vertelt Van Dam. „We onderhouden bestaan de contacten en leggen er nieuwe. Voor vaste klanten is het makkelij ker om even langs te lopen. )e rijdt niet even naar Wolphaartsdijk om te kijken." De klanten van De Jong Sails zijn verspreid over Neder land, België en Duitsland. „Op een beurs verkopen we niet zo veel. Het gros van de verkopen gaat via internet en de lokale markt." Re-ri gordijnen en stoffering uit Temeuzen kiest juist voor de Bel gian Boat show. Samen met vijf an dere Terneuzense bedrijven pre senteert de scheepsstoffeerder zich op een 140 vierkante meter grote stand. „We promoten tegelijk Ter- neuzen en Zeeuws-Vlaanderen", vertelt eigenaar Vincent Riemens van Re-ri. Bij het bedrijf werken zeven mensen. Naast de stoffering van meubelstukken en de verkoop van gordijnen en raamdecoratie, heeft Re-ri zich volledig gespeciali seerd in de stoffering van jachten. „We staan meestal op drie beur zen; in Gent, Antwerpen en Oos tende. Voor de vierde keer draaien we de Belgian Boat show in Gent. We halen alleen op die beurs al zo veel opdrachten binnen dat we tot diep in de zomer werk hebben." Een groot deel van de klanten kring bestaat dan ook uit Belgen. „Al hebben veel Belgen hun boot in Zeeland liggen. Maar de water sportbeurzen in Zeeland zijn te klein van opzet." Dat zich weinig Zeeuwse bedrijven presenteren, wijt Riemens aan het kleine aantal watersportbedrijven in de provin cie. „In Friesland zijn er veel meer, daarom kom je Friese bedrijven op beurzen ook meer tegen." Zeilmakerij De Jong Sails uit Wolphaartsdijk kiest voor de watersportbeurs in Düsseldorf. foto Willem Mieras Topambtenaar EZ wil af van taboe op later stoppen met werken. den haag - Krapte op de arbeids markt remt de groei van de Neder landse economie. Mobiliseren van extra aanbod op de arbeidsmarkt is daarom nodig. Dat stelt secreta ris-generaal Chris Buijink van het ministerie van Economische Za ken in het nieuwjaarsartikel in het economenvakblad ESB. Hij wil af van het taboe op het verhogen van de pensioenleeftijd. Het kabinet wil dat mensen niet voor hun 65e stoppen met wer ken. Buijink: „Het is de vraag of een substantiële toename van de participatie van 63- en 64-jarigen op den duur mogelijk is zonder de pensioenleeftijd te verhogen. De toenemende levensverwachting maakt langer werken goed moge lijk, hoewel de mogelijkheden va riëren met het soort werk." Vol gens Buijink kunnen oudere inac- tieven zich slecht aanpassen aan de arbeidsmarkt en hebben ze er ook weinig zin in: „Cumulatie van uitkeringsregelingen en een ont- 'Anderhalf uur per week langer werken zou ook al veel oplossen' slagvergoeding tot drie jaarsalaris sen maakt dat een deel weinig re den heeft zich aan te bieden." De bereidheid bij werkgevers oude re inactieven in dienst te nemen groeit als het ontslagrecht versoe peld wordt. Het afwijzen van dis cussie over ontslagbescherming be tekent dat kwetsbaren moeilijker een baan krijgen, aldus Buijink. Het kabinet wil het aantal mensen dat betaald werk verricht (partici patiegraad) verhogen, maar de SER liet na aan te geven welke maatregelen nodig zijn. Het is no dig dat het kabinet dit nu doet. Volgens Buijink ligt de grootste winst niet bij het aan de slag hel pen van werklozen, maar in een groter aantal werkuren. In vergelij king met andere Europese landen werken Nederlanders gemiddeld veel uren minder per week. Als iedereen 5 procent meer uren zou werken (anderhalf uur per week), dan zet dat voor de over heidsfinanciën evenveel zoden aan de dijk als het verhogen van de doelstelling van het kabinet, de participatiegraad van 73 naar 80' procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71