Zeeland Van huisraad tot naailes voor 'n prikkie Zeeuwen zijn bijzonder op verschillende fronten PZC Vrijdag 11 januari 2008 31 De Stichting Goed voor Elkaar wil nieuwe winkel laten bruisen. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Je zoekt er net wat prettiger je nieuwe goed bij elkaar: in een monumentenpand aan de Middelburgse Balans met een kop je koffie bij de open haard. Ook al kosten de kleren er vijftig cent en hebben de klanten de smalste beurzen die je in Nederland maar verzinnen kan, het hoeft er niet uit te zien alsof je bij de bedeling aanklopt. Zo vindt Sylvia van Doorn, medeoprichter van de stichting Goed voor Elkaar. Offi cieus bekend als de 'Spullenbank' gelijk de Voedselbank, helpt de stichting mensen met te kleine in komens aan huisraad, kleding, speelgoed en andere kinderbeno digdheden die elders overbodig zijn geraakt. Tot deze week leende de provincie Zeeland de stichting de voormalige brandweerkazerne aan de Looierssingel als tijdelijk on derkomen. Dinsdag neemt de stichting de nieuwe winkel in be drijf op de hoek Balans/ Bogard- straat. De winkel moet zijn huur opbren gen, maar niet ten koste van de voornaamste doelgroep van de stichting: de mensen die uit bij stand en vaak onder schuldsane ring een gezin groot moeten breng en. De verzamelde spullen zijn van dermate kwaliteit dat meer be middelde liefhebbers van tweede hands goed voortaan ook welkom zijn bij de stichting, maar tegen marktconforme prijzen. De kinder kamer die een ingeschrevene van de stichting voor enkele tientjes krijgt en die zonodig in heel Zee land wordt thuisbezorgd, kost een 'gewone' klant dus even meer. De winkel moet bovendien uit groeien tot activiteiten- en dien stencentrum. Waar je naailes kunt krijgen, doe-het-zelfhandigheid kunt opsteken, piano kan spelen of een kinderfeestje houden. „Veel mensen hebben thuis de ruimte niet en evenmin geld om een par tijtje buiten de deur te geven," legt Van Doorn uit. Met de wijkvereni- ging overlegt ze of er behoefte is aan een buurtkinderknutselclub. „Van de zomer gooien we de deu ren aan de Balans open en verko pen we de toeristen ijsjes bij warm weer. Het moet hier gaan brui sen," neemt Van Doorn zich voor. Een jaar na oprichting van de stich- Abdij krijgt goedkoop warenhuis met Zeeuwse bezorgdienst als buurman ting groeit het huiskamerinitiatief van Van Doorn en haar collega-bij- standsmoeder ingrid de Vries uit tot een nieuwe Zeeuwse hulpin stantie die zijn bestaansrecht be wijst. Tot nu toe voornamelijk zon der overheidssubsidie, op eenmali Medoprichter Sylvia van Doorn van de stichting Goed voor Elkaar, die mensen met een (te) klein inkomen goed koop aan tweedehands spullen helpt. foto Lex de Meester ge giften van enkele Zeeuwse ge meenten na. „We zijn ontzettend hard nodig. Wij horen een speler te zijn in maatschappelijk Zee land," vindt Van Doorn. De stichting wil zich dit jaar aan bieden als werkgever bij reïntegra- tiebedtijven. „Tenslotte horen veel mensen die zij begeleiden tot onze doelgroep," weet Van Doorn. „Wie hier werkt moet met het hart kunnen luisteren." Afgelopen jaar zijn ook contacten ontstaan met de gespecialiseerde gezinsver zorging van thuiszorgaanbieders, voor wiens cliënten de stichting een welkome bron van goederen kan zijn. In april opent de winkel officieel bij de viering van het een jarig bestaan van Goed voor El kaar. De winkel is dinsdag, woens dag, donderdag en zaterdag open van to.oo tot 15.00 uur. www.stichtinggoedvoorelkaar.nl. Met veel inzet en passie weten de Bijzondere Zeeuwen veel te bereiken. Vooral op sportief gebied, maar ook bij cultuur en economie. Ze zijn, aldus de provincie, een inspiratiebron voor andere inwoners. Franklin van Anrooy, Kapelle, nationale triatlontitel jongens junioren. Lindy van Anrooy, Kapelle, nationale triatlontitel meisjes junioren. Bert Antonisse, 's-Heer Arendskerke, Zws kampioen africhten Duitse herders. Dameskwartet Aquadraat, Vlissingen, Nederlands kampioen barbershopsinging. Anthony van Assche, Sas van Cent, Ne derlands Kampioen voltige, Zeeuws sport man 2006. Ingrid van Assche, Terneuzen, Neder lands kampioen zwemmen masters 400 meter wisselslag, 200 meter vlinderslag. Caitlin van Assendelft, Middelburg, win naar NK taekwondo damesjunioren. M. Bezemer, Middelburg, winnaar Van Dantzigprijs Nederlandse Vereniging Lo gopedie en Foniatrie. Commisie D'r Bie, Waterlandkerkje, win naar Richard Krajicek Foundation. Blof, Koudekerke, winnaar 3FM-awards beste band, zanger, artiest pop en album. Erik Boer, Wolphaartsdijk, winnaar lande lijke jeugdwedstrijd mountainbike. Perry Boogaard, Nisse, districtskam pioen dressuur klasse ZZ. Niels van den Bosch, Vlissingen, Neder lands jeugdkampioen, assistent bakken. Mia Bosschaart, Oost-Souburg, met hond Tyke wereldkampioen obedience. Jos Breas, 's-Cravenpolder, nationaal kampioen bandstoten 5e klasse. Olaf Bresser, Burgh-Haamstede, Zeeuws kampioen zweefvliegen. Jan Breukelman, Terneuzen, Zeeuws jeugdkampioen schaken. Lara Bruggeman, Ouwerkerk, provinciaal winnaar nationale voorleeswedstrijd. Jean Paul de Bruijn, Hulst, Europees- en wereldkampioen bandstoten. Moniek Corbijn en Dennis Wille- boordse, Capinge, Zeeuws kampioen sje- zenrijden. Inge Courtin, Heinkenszand, Nederlands kampioen dancetwirl, strutting, twirling. Kees Cysouw, Oostburg, nationaal kam pioen skeeleren veteranen en Zeeuws kampioen marathonschaatsen masters. Liesbeth Davidse, Middelburg, eerste Ne derlandse fotografe Fellow bij British Insti tute of Professional Photography. Caya Don, Middelburg, Europees kam pioen taekwondo damesjunioren. Mano Don, Middelburg, Nederlands kam pioen taekwondo herenjunioren. Jaco Duvekot, Westkapelle, winnaar hore ca kennistest, categorie ondernemers. Simon Edenburg, Middelburg, winnaar NK junioren 100, 200 meter schoolslag. EHBO-afdeling Middelburg Nederland se Rode Kruis, Ned. kampioen EHBO. Waterbedrijf Evides, Middelburg, mede winnaar Zeeuwse Milieuprijs 2005/2006. Vrouwenteam Forza Cymnastica, Goes, nationale titel tumbling. Agnieta Francke, Koudekerke, gouden medaille NK-baan, onderdeel scratch. Mirjam Gabriëlse, Middelburg, gouden medaille bloemschikken. Kelly Goedegebure, 's-Heer Hendrikskin deren, gouden medaille regiokampioen schap turnen, onderdeel sprong. Wendy Goedegebure, 's-Heer Hen drikskinderen, gouden medaille regiokam pioenschap turnen, onderdeel balk. Niels Goverse, 's-Heer Hendrikskinderen, Zws kampioen marathonschaatsen sr. Denise Gunst, Yerseke, Nederlands kam pioen jeugdwielrennen meisjes 10 jaar. Jeroen Hage, Vlissingen, Nederlands kam pioen hoogspringen mannen 35. Suzanne van Hartingsveldt, Goes, Ned. kampioen tennis gemengd dubbel. Jeroen Hekhuis, Vlissingen, Zeeuws kam pioen schaken. De Hobbyisten, Middelburg, winnaars Zeeuwse belofte 2007. Junioren roeiclub De Honte, Middel burg, Ned. kampioen roeien junioren. Johan 't Hooft en Naomi Schelfhout, Kloosterzande, winnaars Zeeuwse titel ge mengd dubbel tafeltennis. Luciën van Hootegem, Hulst, twee zilve ren medailles wielrennen Special Olym pics Shanghai. Karei van IJsseldijk en Christoffel van Zetten, Domburg, meest markante hore caondernemers Zeeland. Peter Jahn, zilveren medaille wielrennen Special Olympics Shanghai. Talitha Kaijser, Goes, Nederlands kam pioen trampolinespringen jeugd. Daaf Kasse, Middelburg, Zeeuws kam pioen dammen. Lesley Kerkhove, Nederlands kampioen tennis meisjes tot 17 jaar. Kees-Jan van der Klooster, Vlissingen, bronzen medaille zitskieën. Corine Kisling en Paul Verhuyck, Graauw, winnaars Zeeuwse boekenprijs. E. Koets, Westkapelle, negen keer goud op nationale slagersvakwedstrijden. Darryl Kok, Vlissingen en Jordi Ligten- dag, Goes, Nederlands kampioen roeien voor scholieren met handicap. Vincent Kommers, Kapelle, Zeeuws kam pioen tennis tot 13 jaar. C. van de Kreeke, Wolphaartsdijk, be roepsvisser van het jaar. Joost Kusters, Middelburg, Nederlands kampioen bridge pupillen. Jacqueline Lange, zilveren medaille wiel rennen Special Olympics Shanghai. Térèse van Lare, Sluis, wereldtitel duat- lon dames 55. Johnny de Leeuw, Aagtekerke, Zeeuws kampioen sneldammen. Sjaak Luteijn, Oostburg, Nederlands kampioen 5000 meter, mannen 50. Judith Maas, Goes, Miss Zeeland. Bakkerij Van Meijel, Clinge, winnaar Zee landtrofee. Erwin Mesu, Middelburg, Zeeuws kam pioen skeeleren. E. Mieras, Zeeuws kampioen slagersvak- tentoonstelling 2007. Zeeuwse Milieu Federatie, Goes, me de-winnaar Zeeuwse milieuprijs. Audrey Mol, Bruinisse, gouden medaille vloer, regiokampioenschap turnen. Project Mozaïek, Domburg, winnaar Zeeuwse Innovatiesubsidie Toerisme. Chantal Nijpjes, Schore, eerste plaats NK-dressuur klasse Z1. Jessica Nijpjes, Schore, Zeeuws dressuur- kampioen klasse Z2, eerste plaats NK-dressuur Z2. Annemarie Pasveer, Arnemuiden, Zws kampioen marathonschaatsen vrouwen. Sabrina Platjouw, Heinkenszand, natio naal kampioen twirling, senior beginners. Richard Pluijgers, Vlissingen, wereldkam pioen karate 40+. Arnold Polderman, Axel, tandemrijder, Nederlands kampioen omnium. Kelly du Pon, Vlissingen, gouden medail le vloer en balk, regiokamp.schap turnen. Bennie Provoost, met damclub Meurs Nederlands kampioen dammen. Jos de Putter, Amsterdam, film Het is een schone dag geweest opgenomen in canon Nederlandse film. Groep 7 basisschool De Regenboog, Oostkapelle, Zeeuwse winnaar Rode Lijst- wedstrijd Vogelbescherming. Familie G.C. de Regt, Colijnsplaat, win naar natuurprijs Groenfonds. J.P.G. van Roeyen, Terneuzen, beste Zeeuwse pleiter. Roompot Holidays, Kamperland, win naar Gazellen Award. Kim en Remco van Sabben, Heinkens zand, Ned. kampioen ballroom dansen. Gert-Jan Salm, Yerseke, Nederlands kam pioen hoefsmeden. Melissa Scherpenisse, Sint-Annaland, eerste plaats sprong, brug en balk regio kampioenschappen turnen. Harold Schipper, Goes, Zeeuws kam pioen indoortennis. Aimee Schoe, Vrouwenpolder, winnaar landelijke jeugdwedstrijd mountainbike. Guus Scholten, Oost-Souburg, lid Neder land team wereldkampioen obedience. Jacques Schuit, Nederlands kampioen en wereldkampioen wielrennen amateurs A. André Schutte, Vlissingen, Nederlands kampioen masters 200 meter rugslag. Team dancetwirl The Showgirls, Hein kenszand, Ned. kampioen danstwirl. Miranda Slabber, Heinkenszand, winnaar Rienkrieë mee de sterren. Judith Stap, Middelburg, Nederlands kampioen junioren 400 meter wisselslag en gouden medaille 3000 meter vrije slag op open waterkampioenschappen. Stoffenzaak-theeschenkerij HoneyPie en Rok&Rol, Middelburg, winnaars Zeeuwse Leen Van Gelder-startersprijs. Jurgen Stroot, Tholen, beste supermarkt ondernemer van Zeeland. Frans Sturm, Heinkenszand, eerste en tweede prijs, Nederlands kampioenschap dahlia's kweken. Sebastiaan Sturm, Gapinge, Zeeuws kampioen ringrijden. Jeffrey Telussa, Middelburg, winnaar vloer, sprong, brug, junior kampioen schap turnen. Sharon Thenu, Middelburg, Nederlands kampioen taekwondo, jeugd dames. Stichting Toppunten, Wolphaartsdijk, winnaar publieks- en aanmoedingsprijs leisure en mobiliteit. Nathan Tramper, Kapelle, gouden me daille 3000 meter schoolslag jongens, open waterkampioenschappen. Annelies van de Velde, Aardenburg, lid Ned. team, wereldkampioen obedience. Marianne Verdonk, Zeeuwse sport vrouw van 2006, bij aangepaste sporters. Adrie en Joyce de Visser, Zoutelande, winnaar Vekabo Camping van het jaar. Vitro Plus, Burgh-Haamstede, prijs crea tief ondernemerschap Kamer van Koop handel Zeeland. Ron van Vliet, Vlissingen, Nederlands kampioen zwemmen masters 100 meter wisselslag en rugslag. Paul de Waard, Middelburg, redder be dreigde vrouw in Australië. Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Ter neuzen, mede-winnaar Zwse milieuprijs. Sam van 't Westende, Nederlands kam pioen judo aspiranten tot 60 kilo. Elisabeth Willeboordse, goud wereldbe kertoernooien. Chayenne Wiskerke, Kruiningen, Neder lands kampioen springen klasse ZZ. Lindsay Wyatt, Nederlands kampioen jiujitsu, Zeeuws sportvrouw 2006.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65