Binnenland NMa opent aanval op thuiszorg 0% Openbaar Ministerie komt met nieuwe aanpak jonge criminelen Standaard ov opties. m Seks-chat leraar op schoolbord De Opel VectrQT-"- pzc Vrijdag 11 januari 2008 5 Kartelwaakhond NMa vermoedt geheime deals in de thuiszorg. utrecht - De thuiszorg is kwaad over de beschuldigende vinger die de Nederlandse Mededingingsauto riteit (NMa) gisteren heeft uitgesto ken naar deze sector. NMa-voorzit- ter Pieter Kalbfleisch zei aanwijzin gen te hebben dat aanbieders van thuiszorg zich schuldig maken aan ongeoorloofde afspraken. Koepelorganisatie Actiz noemt dit ongepast, omdat de toezichthou der nog geen harde bewijzen kan overleggen. De NMa onderzoekt twee regio's in Nederland waar aanbieders van thuiszorg zich mo gelijk schuldig maken aan praktij ken van marktverdeling. De NMa vermoedt dat bij de illega le praktijken meer dan twee aan bieders betrokken zijn. De toe zichthouder wilde niet zeggen wie de verdachten zijn en in welke re gio's zij actief zijn. Als de vermoe dens van de NMa juist zijn, is er npi De Nederlandse Mededingingsau- toriteit (NMa) verdenkt de thuis zorg van ongeoorloofde afspra ken. Harde bewijzen zijn er nog niet. crootebroek - Een havo 5-klas is er ongewild getuige van geweest dat een leraar Engels ondubbelzin nig seksuele toenadering zocht tot een minderjarig meisje. De leraar had niet in de gaten dat de teksten die hij haar via internet stuurde door de hele klas konden worden meegelezen. Het Martinuscollege in Groote- volgens Kalbfleisch sprake van een 'ernstige inbreuk op de mededin gingswet'. Actiz noemt de uitspra ken van Kalbfleisch voorbarig, vooral omdat de bestaande regels niet helder zijn. Van het ministe rie van Volksgezondheid moeten de instellingen samen gaan wer ken, maar de NMa wil ketenvor ming in de zorg juist tegengaan. „De scheidslijnen tussen keten en kartel zijn voer voor politiek en in houdelijk debat", stelt de brancheorganisatie. Kalbfleisch van de Nederlandse Mededingingsautoriteit deed zijn uitspraken tijdens de presentatie van de agenda voor 2008. De thuis zorg is dit jaar een speerpunt. De NMa richt zich dit jaar ook op de postmarkt, de energiesector, de financiële dienstverlening en de voedselindustrie. Wat de laatste twee betreft erkent de NMa dat daar onvermijdelijk grote samen werkingsverbanden bestaan. Be- taalnetwerken en de beurs kun nen niet functioneren als partijen geen afspraken maken over prakti sche zaken. Dat geldt ook voor de voedsel- en landbouwsector: grote veilingen zijn onontbeerlijk voor een efficiënt functioneren van de keten van producent tot consu ment. Boefjes moeten training volgen en mogen niet overal meer komen. amsterdam - Het Openbaar Minis terie introduceert op t februari een nieuw plan voor de aanpak van jeugdige criminelen: de 'ge- dragsbeïnvloedende maatregel'. Be doeling is het tij te keren voor jon geren die dreigen af te glijden naar de misdaad. De maatregel wordt gecombineerd met zorg voor gezinsleden van de aankomende boef De Amsterdamse hoofdofficier van justitie Leo de Wit ziet veel heil in deze nieuwe pedagogische aanpak, zo liet hij gisteren weten tijdens een nieuwjaarsbijeen komst. longeren die voor de maatregel in aanmerking komen, worden niet opgesloten, maar worden wel in hun bewegingsvrijheid beperkt. broek heeft de leerkracht direct op non-actief gesteld. De man realiseerde zich mogelijk niet dat de computer, waarop hij chatte met een volgens ingewijden ongeveer twaalfjarig meisje, was aangesloten op een beamer. Die projecteerde de schunnige teksten voor alle leerlingen leesbaar op het digitale bord in het leslokaal. De zwaarte van de maatregel ligt ergens tussen voorwaardelijke ver oordeling en een taakstraf ener zijds en jeugdgevangenisstraf an derzijds. Zo moeten de crimineel tjes bijvoorbeeld verplicht gedrags trainingen volgen. Als zij daar niet komen opdagen, wacht mogelijk alsnog opsluiting. De Wit zei verder dat het toene mende geweld tegen homoseksue len, vooral in de hoofdstad, het OM flink bezighoudt, lustitie ontwikkelt momenteel sa men met de reclassering en homo belangenorganisatie COC een nieuw soort 'leerstraffen'. Die kun nen dan naast een celstraf of taak straf worden opgelegd. Wat deze straffen precies inhouden, kon de Hoofdofficier De Wit verwacht veel van een pedagogische aan pak van jonge criminelen. Die wordt gecombineerd met zorg voor hun gezinsleden. hoofdofficier nog niet zeggen. Ook pakt justitie sinds vorig jaar zomer geweld tegen ambulancepersoneel, agenten en brandweerlieden stren ger aan. Het OM eist in deze geval len het dubbele van wat gebruike lijk is bij dit soort misdrijven. Ver der is het OM bij de GGD geweest om medewerkers in te lichten over de mogelijkheden tot het doen van aangifte. In de praktijk blijkt dat hulpverleners bang zijn geweldsdelicten te melden bij de politie. Het Amsterdamse OM maakt zich in 2008 op voor de berechting in een aantal liquidatiezaken, kondig de De Wit aan. Vorig jaar sloot jus titie een overeenkomst met een kroongetuige, waardoor een aantal zware zaken in een stroomversnel ling is geraakt. Voor de moorden op Willem Endstra, Thomas van der Bijl en Kees Houtman zit een aantal ver dachten al langer vast. Politie: burgers moeten weer meer 112 bellen heerenveen - Burgers moeten va ker alarmnummer 112 bellen. Dat zegt plaatsvervangend korpschef Martin Sitalsing van de politie Friesland. De politie voert juist campagne om burgers meer rich ting telefoonnummer 0900-8844 te dirigeren. Stalsing vindt dar die campagne burgers op het verkeer de been heeft gezet. Te veel bellers van 112 worden nu naar 0900-8844 doorgestuurd. Raadslid stapt op wegens theater 'Adje' tilburg - Mare Verstraeten (WD) stopt als gemeenteraadslid in Til burg. De komst van het theater voor 'Adje', bekend uit de tv-show van Paul de Leeuw, was voor hem de druppel. Tilburg gaat 5 miljoen euro investe ren in de verbouwing van een bio scoop tot een theater. Het raadslid is verbijsterd dat de raad geen fi nanciële onderbouwing eiste. Politie waarschuwde crimineel voor aanslag delft - De politie heeft de Haagse crimineel die dinsdag een explosie op zijn auto overleefde, vorig jaar na een anonieme tip gewaar schuwd voor een mogelijke aan slag. De man zat op dat moment in de gevangenis. De dreiging werd zo serieus genomen, dat zijn detentie met ongeveer vijf maan den werd verlengd. De Hagenaar overleefde in het verleden meerde re liquidatiepogingen. 'Besluit alcoholpoli's jongeren duurt te lang' delft - Het ministerie van Volksge zondheid werkt onvoldoende mee aan de ontwikkeling van speciale poliklinieken voor jongeren met al coholproblemen. Dat zei de Delft- se kinderarts en bedenker van de alcoholpoli's Nico van der Lely gis teren. Van der Lely begon zelf de eerste alcoholpoli in Delft. Hij zegt dagelijks gebeld te worden door ongeduldige collega's. 3 JAAR LANG RENTE ...-pSat Drii; De Opel Vectra is standaard zeer luxe uitgerust, met onder andere: Ledèrert bekledjjjgdnclusief verwarmde voorstoelen Geïrrfégreerd navigatiesysteem incluSlef kleürenscherm en stuurwielbediening •.-R6dio/CD/MP3-"speler met. 9 luidsprekers ^^<r-ï,Telefoonvoorbereiding met Bluetoothénvoicecontrol «"Dual-Zone Electronic Climate Control (ECC) 17-inch lichtmetalen velgen Boor3cömputej^« Cruise cpntröl Elektrisch bedienbare en verwarmba/è buitenspiegels, automatisch wegklapbaar «.Elektrisch bedienbore ramen^oöfen-achter Pork-pilot vóór en achter Pedal Release Systeem «.ESPPLUS Centrale deurver grendelingmet afstandsbediening •'Safecbome verlichting faast de zeer luxe uitrusting profiteert u per 1 februari a.s. van extra belastingvoordeel. Dit betekent een concrete prijsverlaging van 600,-. U rijdt dan al in een Opel Vectra vanaf 27.495,-. Bovendien betaalt u nu eenvoudig in zonder een cent rente. Voor de zakelijke rijder heeft de Opel dealer een zeer aantrekkelijk leasevoorstel vanaf 498,- per maand. Komsnel langs of kijk op opel.nl Op 4-deurs en Stationwagon^rmëlde leaseprijs is per maand, exclusief BTW en brandstof, op basis van Operational Lease, 60 moonden en 20.000 kilometer-per jaar. Vraag de Opel dealer npafae voorwaardenTVermelde verkoopprijs incl. btw, bpm en energielabelverrekfening, excl, kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage.' - Verkoopprijs op bajjw&n registratie vanof 1 februari 20Ö$'.T!etfo.uten, prijs- en specificatiewijzigingen vgofbehouden. Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot volgens Richtlijn 1999/130/ÉU of 2004/3'EU-Benzinemotoren km/liter: 8,9 rofT"4r?.4jter/100km: 1 i.2 rot6,8, COfgr/km: 269 tot 163. Dieselmotoren km/liter: 13,8tot 17,5. Liter/I00 km. 7,2 tol 5^rCO_ gr/km: 194 tot 1S4. -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5