Zeeland Wethouder: er is nu genoeg parkeerplek Goes wil leerwerf in andere vorm gieten 'De Piraat' Woninginbraak SGP doet nieuw voorstel voor Enti uarcnntl tlA#» l/QfTIPt4 tennisbaan in Krabbendijke Heil pCr^UUIl pCr KcUUCr 26 I Vrijdag 11 januari 2008pzc Eigenaar Wout Dijkstra (links) van mosselschouw De Nieuwe Zorg en mana ger Ab van der Ven van de Oosterscheldewerf vierden in oktober nog het begin van een nieuw restauratieproject. foto Willem Mieras Re-integratieproject wordt waarschijnlijk bedrijvencentrum. door Frank Balkenende goes - Goes gaat voor maart na of het re-integratieproject Ooster scheldewerf valt om te vormen tot een bedrijvencentrum. Daarin kunnen mensen die een uitkering hebben aangevraagd, de eerste zes weken na de aanvraag zich nuttig maken. Om vervolgens door te stromen naar een werkervarings plaats, opleiding, stageplaats of baan. Voor scheepsbouwwerk is in de nieuwe opzet geen plaats meer. Op de Oosterscheldewerf werken ruim twintig bijstandsgerechtig den (WWB'ers) aan de restauratie van een mosselschouw. Vorig jaar leverde de werf de Betje op, mo menteel wordt de Nieuwe Zorg van Wout Dijkstra uit Bruinisse er gerestaureerd. Daarnaast knappen WWB'ers ook fietsen op. Goes wil het echter over een ande re boeg gooien. Wethouder J. Adriaanse: „Ten eerste is de subsi die van het Europees Sociaal Fonds met ingang van dit jaar weg gevallen. Dat scheelt veel geld. Goes moet nu zelf vier ton per jaar voor het re-integratieproject ophoesten. Daarnaast is het pro ject te kwetsbaar als de gemeente de enige opdrachtgever is. Verder is scheepsbouwwerk te hoog gegre- - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle pen voor bijstandsgerechtigden, waarbij vrouwelijke cliënten ge middeld niet bijster warm lopen voor dat soort werk." Het werk moet dus eenvoudiger worden. Denk aan diensten voor ideële stichtingen, schoonmaak werk en kleine reparaties. Ook zijn meer partners nodig, bijvoor beeld De Betho en bestaande re-in- tegratiebedrijven. Verder bekijkt Goes of de Oosterscheldewerf en re-integratieproject De Loods (pro bleemjongeren) in elkaar kunnen worden geschoven. Het moet in elk geval een bedrij vencentrum voor WWB'ers wor den. Goes heeft daarvoor gespiekt in Soest. „Daar gaan ze op dag twee al aan de slag. In zes weken tijd bekijken ze daar welke vaardig heden, gedrag en mogelijkheden iemand bezit. Het wordt als het ware een diagnosecentrum. Na zes weken krijg je gegarandeerd je uit kering en krijg je een werkerva ringsplaats, bemiddeling, scholing of wat er ook nodig is", zegt L. van Beek, hoofd van het bureau werk en inkomen van de gemeente Goes. Wat er straks gebeurt met de schuit van Dijkstra, is ongewis. SGP/ChristenUnie Goes lanceert plan voor extra vakken bij De Mythe. door Lilian Dominicus goes - Wat let ons om met een klein beetje creativiteit voor wat extra parkeerruimte te zorgen in de binnenstad van Goes?, opperde SGP/ChristenUnie gisteravond tij dens de meningvormende raads commissie over de parkeergarage aan de Westwal. Sinds het begin van de bouwwerk zaamheden in november staan au tomobilisten op drukke dagen vaak in lange rijen om een parkeer- plaatsje vlakbij de winkels aan het Kolverniershof of Bleekveld te be machtigen. De meesten hebben grote moeite om de vervangende parkeerruimte in de naburige Rommerswalestraat te vinden. „We kunnen de fietsenrekken op het plein voor De Mythe tijdelijk verplaatsen naar de Vlasmarkt. Het is een groot plein, waar veel auto's kunnen staan. Ook op de Dam zijn meer parkeervakken te creëren", bepleitte SGP/Christen- Unieraadslid H. Bouma. Met het voorstel wil hij aan 'de gevoelens van inwoners van Goes en markt kooplui' tegemoetkomen. „Het is waar de mensen over praten. Ra tioneel hoeven we het niet te doen, wel op basis van emotie." Wethouder M. Dieleman (CDA, verkeer en vervoer) ziet het plan niet zitten. „De noodzaak is niet aanwezig. Het parkeerterrein aan de Rommerswalestraat is nog lang niet vol. Ik zie niet in waarom we nog meer geld moeten besteden aan nog meer parkeerplaatsen, ter wijl er genoeg zijn. Ik ben nu een maal een rationele wethouder." D2 Het terrein aan de Rommerswa lestraat blijkt nog steeds lastig te vinden. De tijdelijke parkeer plaats dient ter vervanging van plekken aan het Kolveniershof. Wel zegde Dieleman gisteravond toe te onderzoeken waarom uitge rekend nu de Zwakestraat openligt voor rioleringswerkzaamheden. Parkeerders op de Rommerswa lestraat moeten door de Zwake straat lopen om in de binnenstad te komen. „Dat hadden we zorg vuldiger kunnen plannen." Ook laat hij op verzoek van de raad twee, in plaats van één, des kundigen een adviserende rol spe len in de toewijzing van compensa- tiegelden voor ondernemers aan het Kolveniershof Het college stelt de ene deskundige aan, het mid den- en kleinbedrijf mag de ande re benoemen. De raad vond dat de inbreng van het mkb anders wel erg dun zou zijn. B en W willen met de regeling ondernemers die inkomstenderving hebben finan cieel tegemoetkomen. Daarvoor geldt overigens wel een grens van 15 procent. Wie minder verlies heeft, krijgt niets. Dieleman: „Dat is ondernemersrisico." Goes wil De Oosterscheldewerf omvormen tot een diagnosecen trum voor bijstandsgerechtigden. Scheepsbouw als leerproject ver valt in dit scenario. goes - Gisternacht is ingebroken in een woning in de Kamperfoelie- straat in Goes. Daarbij verdwenen twee fietsen en twee volle bood schappentassen. Winterkoopjesmarkt volgende week in Goes goes - Voor het eerst in twee jaar is er donderdag weer een winter koopjesmarkt in Goes. Vorig jaar werd de markt op het laatste mo ment afgelast vanwege een storm. Toen werd gevreesd dat de harde wind de tent zou wegblazen. Dit jaar zijn de weersverwachtingen een stuk beter en gaat de organisa tie ervan uit dat het evenement ge woon door gaat De organisatie van de markt bestaat uit een vijf tiental Goese winkeliers. De koopjesmarkt begint donder dag om 9.00 uur in een tent op de Grote Markt. Tentoonstelling in 't Kerkje van Ellesdiek ellewoutsdijk - Burgemeester J. Gelok van Borsele opent zaterdag de Lea D'Huyvetter tentoonstel ling in Ellewoutsdijk. Het Zeeuw se kamermuziekensemble Padova- na speelt tijdens de opening klas sieke muziek. In 't Kerkje van Elles diek zijn tientallen kunstwerken van de schilderes te zien. De Bel gische D'Huyvetter voer jarenlang met haar familie over de Schelde. Ze heeft honderden werken ge schilderd op en rondom het water. De opening is om 14.30 uur. Goes wil 75-plussers preventief bezoeken goes - Goese 75-plussers die dat willen, krijgen dit voorjaar huisbe zoek van maatschappelijk werkers. Die moeten nagaan of mensen hulp nodig hebben of dat ze ver eenzamen. Goes heeft al het pro ject Achter de voordeur, waarbij vrijwilligers van allerlei organisa ties schrijnende gevallen (schul den, vereenzaming, onvoldoende zorg) melden bij de gemeente, die vervolgens oplossingen zoekt. De gemeente kon nu niet meer onder het 75-plus-project uit, omdat ambtelijk al toezeggingen aan het maatschappelijk werk zijn gedaan. Meisje botst met scooter op fietsster kapelle - Op het fietspad van de Smokkelhoekweg in Kapelle is gis terochtend om 08.00 uur een ze ventienjarig meisje uit Reimers- waal met haar bromscooter op een zestienjarige fietsster uit Kapelle gebotst. Daarbij raakte de fietsster gewond aan haar oor en liep ze en kele kneuzingen op. Zij is per am bulance naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De zeventienjarige liep letsel op aan haar gezicht en schouder, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. Opbrengst kunstroute naar tehuis Tanzania driewegen - Het is al weer even ge leden dat de open atelierroute om geld bijeen te brengen voor het Cornel Ngaleku kindertehuis in Tanzania werd gehouden in de ge meente Borsele. Maar de op brengst van 'kunstspeuren in de zak', dat 17 en 18 november werd gehouden, was nog niet op de juis te bestemming beland. Nu de vrij willigers van het tehuis, Piet en Ol- ga de Haas uit Driewegen, even op Zeeuwse bodem waren, werd de 1133 euro overhandigd. door Luc Oggel krabbendijke - In plaats van twin tigduizend euro extra uit te trek ken voor de aanleg van een smash- courtbaan bij tennisvereniging De Klappers in Krabbendijke, kunnen ook de kapitaals- en onderhoudsla- sten worden doorberekend aan de club. Dat voorstel deed de SGP-fractie in Reimerswaal deze week tijdens de opinieraadsverga dering. Zo wordt voorkomen dat andere sportverenigingen ook om extra geld komen vragen. In de kadernota was al 52.000 eu ro gereserveerd voor de renovatie van de gravelbanen, maar de vere niging wil liever een smashcourt. Die heeft veel voordelen, maar kost ook twee keer zoveel. Het col lege wilde aanvankelijk aan de raad voorstellen om de helft van de extra kosten bij te passen en de tennisvereniging de andere helft. Het college wil ook het SGP-voor- stel in overweging nemen, zodat er straks in de besluitvorming uit twee opties kan worden gekozen. Zorgcentrum Ten Anker verhoogt privacy op zijn verpleegafdeling. door Rob Paardekam THOLEN - Zorgcentrum Ten Anker in Tholen wil af van de tweeper soonskamers op de verpleegafde ling. Als de nieuwe Ten Ankerflat straks klaar is, begint de verbou wing van het zorgcentrum. Als die is afgerond, zijn er enkel nog ka mers voor één persoon. Dat zei lo catiemanager Joost Zielstra giste ren tijdens een feestelijke bijeen komst vanwege het bereiken van het hoogste punt van de nieuwe Ten Ankerflat. Op de begane grond van dat woon zorgcentrum komen vier kamers voor tijdelijke opname en twee lo geerkamers. Die worden het eerste jaar ingezet om een aantal bewoners van het naastgelegen zorgcentrum onder te brengen, zodat daar verbouwd kan worden. Volgens Zielstra is privacy in de loop der jaren een steeds belangrij ker onderwerp geworden in de zorg. Hij herinnert aan de verpleeghui zen waarin zes mensen op een ka mer lagen. „Dat kan gewoon niet meer. Bij ons hebben alle bewo ners na de verbouwing een eigen kamer." Het woonzorgcentrum dat nu op zijn hoogste punt is, wordt in het derde kwartaal opgeleverd. Het ge bouw telt 51 appartementen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50