PZC 25 Local board ligt op zijn achterste nff mi ifiw n till 11 «Kffil ÊLrÈt BEVELANDEN-THOLEN 31 27 Kantorenpand lie de France is nu bijna helemaal verhuurd Leger traint op oude veerplein Stofzuigerslang Senioren fietsen zich in het zweet Stichting Goed voor Elkaar helpt met kleding voor 'n prikkie Gerestaureerde kerk in Kats opent deuren weer met concert W A l W Vrijdag 11 januari 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Stukje zelfbestuur in Goes-West mislukt; gemeente ziet nog kans. door Frank Balkenende GOES - De local board in Goes-West ligt op zijn gat, zegt lid Corina Eversen. „We zijn nog maar met vier man. Er gebeurt niks meer, de motivatie lijkt weg." Een jaar terug werd met enige bombarie in Goes-West een local board opgezet: een groep mensen uit de wijk die zorgen en dromen van buurtbewoners in kaart brengt én vervolgens oplossingen zoekt. Een beetje zelfbestuur, was het ideaalbeeld. Maar het dure pro ject is op een sof uitgedraaid. Toch verwacht de gemeente dat het tij nog te keren is. Het leek vorig jaar een goed mo ment voor de local board. Woning corporatie RWS en de gemeente Goes hadden een grootscheeps ver nieuwingsplan voor de wijk gelan ceerd. Sloop van huizen, veel nieuwbouw, nieuwe groenzones, een goede fietsverbinding met de stad. Handig om daar als wijk via zo'n local board over mee te pra ten. Goes-West moest voor de ge meente proeftuin worden. Maar kijk nu, een jaar later en vijf tigduizend euro (deels geld van de provincie) verder. De wapenfeiten van de board zijn op enkele vin gers te tellen. „Een enquête, een wijkschouw en bloembakken in de Jacob Catsstraat. Dat is het zo'n beetje", zegt Eversen. Dat vindt ze zelf ook magertjes. Maar ja, van de twaalf boardleden vertrokken er gaandeweg steeds meer. Nu resten TW* Een poging om de wijk Goes-West wat zelfbestuur te ge ven, is mislukt. De local board is leeggelopen. De gemeente denkt het tij nog te kunnen keren. er nog vier. „Dan voel je je er toch alleen voor staan, want we hebben weinig respons uit de wijk gekre gen, terwijl er genoeg te doen is hoor. Vandalisme, beter groenon derhoud, aanpak van straten en stoepen en ga zo maar door." De Goese wethouder Joost Adriaanse erkent dat het proefjpro- ject is mislukt. „Er bestond in de wijk een beetje wantrouwen tegen een local board. Bovendien kreeg Goes-West met het herstructure ringsplan ineens veel voor de kie zen. Daarnaast heeft het door ons ingehuurde bureau Ordina, dat het project heeft begeleid, teleurstel lend werk afgeleverd." Een ander punt: de wijk telt al veel platform pjes: een werkgroep wijkbelangen, een wijkvereniging, een steun groep Goes-West-Noord, een huur dersvereniging en een groep die voortdurend overlegt met de wo ningcorporatie. Wellicht waren er al te veel spelers op het gebied van wijk vertegen woordiging. Adriaanse verwacht met de 'juiste mensen uit deze verschillen de groepjes' de local board nieuw leven in te kunnen blazen. Binnen kort overlegt hij daarover met de wijk. op onze carrièreavond op 23 januari. Ga naar www.yacht.nl/carriereavond en meld je aan. YACHT. MENSEN VAN BETEKENIS. door Lilian Dominicus GOES - Het heeft jaren geduurd, maar nu is het markante kantoren gebouw lie de France bij het Tien denplein in Goes bijna helemaal vol. Sinds 1 december wordt de eer ste verdieping gehuurd door Rijks waterstaat. Abab Accountants zat al op de be gane grond, Bouwfonds MAB op de tweede verdieping en de derde verdieping is verdeeld door Evelop (windmolens) en Agens (detache ring). Alleen beneden is nog zo'n 270 vierkante meter beschikbaar. Er zijn plannen om de omgeving een face-lift te geven. „Het ge bouw moet meer sexappeal krij gen", aldus P. Fermont van ver huurder Faasse 8c Fermont. Hoe ze dat willen aanpakken, is nog niet bekend. door Joeri Wisse KRUININGEN - Het oude veerplein van Kruiningen doet maandag en woensdag tijdelijk dienst als oefen terrein voor militairen die naar Af ghanistan worden uitgezonden. Met onder meer Apache- en Cou- garhelikopters worden acties geoe fend die de militairen straks in Uruzgan ook moeten uitvoeren. „Het is vergelijkbaar met de actie van september in Axel", zegt ma joor Robert de Jong van vliegbasis Gilze-Rijen. Aan de training doen tweehonderd militairen van bases in Soesterberg, Schaarsbergen en Gilze-Rijen mee. Defensie kiest telkens een andere oefenlocatie uit, zodat de geluidso verlast voor dieren en omwonen den beperkt blijft. De Jong: „De voormalige veerhaven is geschikt omdat we er goed kunnen landen. Bovendien kunnen we eventueel met losse munitie schieten. Dat moet je ook niet willen doen in een woonwijk." Het scenario voor volgende week is nog niet hele maal bekend. „Waarschijnlijk gaan we militairen droppen die vervol gens op verkenning uit moeten." Beide oefeningen zijn tussen 15.00 en 17.00 uur en duren hooguit een uur. Tip? redactie@pzc.nl De Zierikzeeënaar wilde zich van zijn goede kant laten zien. Hij sopte en stofte dat het een lie ve lust was. Als laatste nog even stofzuigen maar toen ging het fout: de slang brak af. De man liet zich niet kennen en stapte in de auto voor een nieuwe slang. De eerste winkel met onderdelen voor stofzuigers was helemaal leeg: gesloten. Dan maar even langs de bonbonwinkel voor wat troostende chocolade: geen bon bon meer te zien; wel luiers en rompertjes. Tien kilometer verder op wederom een dichte deur: we gens opheffing gesloten. Geheel gedesillusioneerd is hij toen maar gaan biljarten. De stofzui gerslang is nog steeds kapot. KRABBENDIJKE - Bewoners van zorgcentrum Ter Weel in Krabbendijke hoeven voortaan niet meer naar buiten om in conditie te blijven. Sinds giste ren heeft de zorginstelling een eigen fitnessruim te. Ook andere 65-plussers uit Krabbendijke en omstreken kunnen daar voortaan eens per week drie kwartier komen sporten. De apparaten zijn speciaal aangepast voor de ouderen. „Het is goed dat we nu hier kunnen sporten", zegt een bewo ner van het zorgcentrum. „Thuis heb ik ook zo'n hometrainer, maar daar komt natuurlijk nooit iets van." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49