Sport op bezoek a Futsallers In den Dwaes leven zich uit in duel met Wentzler/Pauwels Van den Eijnden wint proloog van Jumping Indoor Nieuwland januari-opruiming J bas+mar de jager waar anders?** zPZC Vrijdag 11 januari 2008 45 Bekerwedstrijd wordt hoogtepunt voor club uit Nieuw-Namen. door Rinus Verberkmoes NIEUW-NAMEN - Na het uitschake len van HW'24 en het Brabantse Meto, krijgt Hulsterloo zondag in het bekertoernooi een ploeg van een heel ander formaat tegenover zich. Hoofdklasser Baronie komt op bezoek in het grensdorp en dat moet een happening worden. „Want", zegt aanvoerder Dennis Mangnus, „nooit eerder in het be staan van deze vereniging speelde het eerste elftal in competitiever band tegen een opponent van een dergelijk kaliber." Daarmee zegt Mangnus niets te veel. Baronie, momenteel tiende in de hoofdklasse B van het zon dagvoetbal, kent immers een rijke historie met zelfs heel wat jaren be taald voetbal. De Bredase club speelde in de jaren vijftig en zestig zelfs in de toen nog bestaande tweede divisie. De club stond ech ter altijd in de schaduw van de gro te Bredase broer NAC, dat op het hoogste niveau acteerde. Uiteindelijk slaagde de vereniging er niet in zich te handhaven in het betaalde voetbal. Baronie had ver volgens heel wat seizoenen en ups en downs nodig om weer in de top van het amateurvoetbal te be landen. De grootste successen dien den zich aan toen een aantal bij NAC uitgerangeerde spelers naar Baronie vertrok. Het leidde halver wege de jaren negentig tot het eer ste kampioenschap in de hoofd klasse. Het grootste succes werd opgetekend in 2001, toen Baronie landskampioen bij de zondagama teurs werd. Inmiddels ondervindt de vereniging echter heel wat con currentie uit het zaterdagvoetbal. Kozakken Boys beschikt over meer kapitaal dan Baronie en trekt der halve aan de betere spelers van de ploeg. Niettemin zou Baronie, dat zich volgend seizoen via een plaats bij de eerste vijf in de hoofdklasse wil plaatsen voor de nieuw op te rich ten Topklasse, heel wat maten gro ter moeten zijn dan Hulsterloo. Zondag-vierdeklasser Hulsterloo neemt het in de vierde ronde van de districtsbeker op tegen hoofdklasser Baronie. Het duel moet een happening worden. Het wordt dan ook een duel tus sen de Bredase Goliath en David uit Nieuw-Namen. De 27-jarige Dennis Mangnus, in het dagelijks leven werkvoorberei der bij een bouwfirma met Brus sel als standplaats, benadrukt dat het zondag meer om de belevenis dan om het resultaat gaat. „Alle spelers kijken er naar uit. Dit duel leeft geweldig. We moeten er ge woon een heerlijke happening van maken." Het bestuur van Hulsterloo heeft er in elk geval alles aan gedaan om een lekkere sfeer langs de lijn te krijgen. De club wil heel het dorp mobiliseren om de ploeg zondag met toeters en bellen te steunen bij wat op papier een bijna onmo gelijke opgave genoemd moet wor den. Op een terrein wordt een party tent gezet en er verschijnt een bar becue. „Het is toch heel bijzonder voor Nieuw-Namen", zegt Mang nus. „Laten we er een heel mooi feest van maken. Want wanneer zullen we ooit nog eens zover kun nen komen? Ie moet natuurlijk wel realistisch blijven. Na zondag is het vrijwel zeker voorbij. Ik kan m'n kop wel in het zand steken, maar ik zie Baronie uiteraard ge woon winnen. Daarvoor is het ver schil in kwaliteit te groot. Al hoop ik natuurlijk op een enorme stunt." In Breda werd verbaasd gereageerd toen de naam van Hulsterloo uit de bus rolde als tegenstander. Wil len Hartmans, woordvoerder van Baronie, laat weten dat het plaatsje Nieuw-Namen niet eens gekend is in Breda. „We hadden er nog nooit van gehoord", zegt Hart mans. „Normaal gezien mag deze tegenstander geen probleem vor men voor Baronie, zeker niet als we snel scoren." Voor Baronie is plaatsing bij de laatste zestien in de strijd om de districtsbeker cruciaal. Hartmans: „We draaien niet goed in de com petitie. Een periodetitel zit er niet. Daarom willen we ver komen in de beker." De winnaar van het bekerduel treft in de volgende ronde de win naar van de ontmoeting tussen Beek Vooruit (zaterdag) en Rood Wit. Het duel in Nieuw-Namen begint zondag om 14.00 uur. Bij een gelijke eindstand volgen geen verlengingen, maar meteen straf schoppen. Poolclinic Nederlands kampioen Niels Feijen MIDDELBURG - Niels Feijen verzorgt op donderdag 14 februari een cli nic bij The Roadhouse in Middel burg. Feijen, die op 3 februari zijn 31e verjaardag viert, is drievoudig Europees kampioen pool. Daarnaast legde hij ook meerdere keren beslag op de Nederlandse ti tel. De succesvolle Feijen zal in Middelburg een clinic geven in het one-pocket en andere poolsoor- ten. Hij zal tevens uitleg geven over de spelregels en deelnemers aan de clinic krijgen de kans om te gen Feijen te spelen. De clinic start om 19.30 uur. Terneuzense Boys en HW'24 in evenwicht TERNEUZEN - Het aantrekkelijke oe fenduel tussen Terneuzense Boys en HW'24 eindigde gisteravond in 1-1. Die stand was een aardige af spiegeling van de veldverhoudin- gen. In het eerste halfuur was Ter neuzense Boys beter, maar daarna trok HW'24 de wedstrijd wat meer naar zich toe. Dat resulteerde in de 35e minuut in de 0-1 via )ari Vyaene. De thuisploeg maakte pas vijf minuten voor tijd gelijk. Anri- co van Hecke zorgde voor 1-1. Tence/Zaman blijft koploper na ruime zege in duel met De Tukker. TERNEUZEN - Na een korte winter stop ging de regionale futsalcompe- titie weer van start met een respec tabel aantal doelpunten. Het best op schot was In den Dwaes, dat te gen Wentzler/Pauwels twaalf keer het net wist te vinden. Leider was en bleef Tènce/Zaman gevolgd door In Axtion dat een 5-0-zege in de schoot kreeg gewor pen omdat tegenstander Max Korting/Pro Sport geen team op de been kon brengen. Internetplan/Vedior-ZVH Morres 2 7-2 (3-1). Internetplan/Vedior: Michaël van Mol (3x), Michaël Peeters (2x), Erik Rodri- go, Jarmo Giling. ZVH Morres 2: Dennis Huygens, Edwin van de Kieboom. Internetplan/Vedior kwam welis waar moeizaam uit de startblok- Technische staf van Zaamslag blijft intact ZAAMSLAG - De eerste selectie van voetbalclub Zaamslag werkt ko mend seizoen met exact dezelfde technische staf als tijdens de huidi ge jaargang. Hoofdtrainer Rinus Zegers heeft zijn contract met één seizoen verlengd en ook zijn assis tent Rinus Kolijn, keeperstrainer Carlo de Deckere en leider Erik Tis- sink blijven aan. Zegers is momen teel aan zijn eerste seizoen bezig bij Zaamslag. De ploeg bezet de tweede plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. De achter stand op koploper Terneuzense Boys bedraagt slechts één punt. Willemse vertrekt bij Heinkenszand HEINKENSZAND - Henk Willemse en SV Heinkenszand gaan aan het eind van dit seizoen niet met el kaar verder. De uit Middelburg af komstige trainer is momenteel be zig aan zijn eerste seizoen en be sloot niet in te gaan op een aan bod voor een langer verblijf. Hein kenszand moet nu onverwacht op zoek naar een nieuwe trainer. Wil lemse heeft wel al een nieuwe club gevonden. Hij gaat volgend seizoen aan de slag bij MZVC. ken, maar eenmaal in het juiste rit me was van een echte wedstrijd geen sprake meer. D&J/Stuntmarkt-Bogaert/Pro Sport 5-10 (3-3). D&J/Stuntmarkt: Christof de Clippeleir (2x), Larry Vink (2x), Hans Goethals. Bogaert/Pro Sport: Jan de Vis ser (3x), Wouter de Neijs (2x), Peter Dru- mont (3x), Michaël de Block (2x). D&J opende opmerkelijk sterk en er was, zeker voor rust, een sterke doelman Vincent Martens voor no dig om de thuisclub van een rui me voorsprong af te houden. Na de doelwisseling brak het verzet van de thuisclub, waardoor Bogaert/Pro Sport uiteindelijk als nog ruim won. Tènce/Zaman-De Tukker 8-3 (3-2). 1^ In den Dwaes heeft een makkelij- ke avond tegen Wentzler/Pau wels. Het wint met 12-4. Koplo per Tence/Zaman wijst De Tuk ker met 8-3 terug. Nico Schoute wordt nieuwe trainer DFS GOES - Met ingang van het vol gend seizoen wordt Nico Schoute uit Zierikzee de nieuwe trainer van DFS uit Burgh-Haamstede. Schoute, die de opvolger wordt van Wil Wijnands, tekent een con tract voor één seizoen. Tènce/Zaman: Angelo Verbraeken (3x), Robin Mc Taggart (2x), Gino Herrewegh, Maarten Thomas, Davy Kerstens. De Tuk ker: Tom de Smet (2x), Gerben Dierickx. De Tukker nam brutaal een voor sprong, maar kon die tegen de kop loper niet vasthouden. Toen de thuisclub eenmaal aan de positie ve kant van de score was geko men, kon het boek dicht voor de mannen uit Westdorpe. In den Dwaes-Wentzler/Pauwels 12-4 (4-1). In den Dwaes: Jeroen Claessens (4x), Giovanni Verbraeken (4x), Jaimy de Visser (2x), Jurgen Verbraeken, William Freijzer. Wentzler/Pauwels: Patrick Vonk (3x), Tom Heyens. De vaste bespelers van de Honte- nissehal konden zich naar harte lust uitleven tegen een zwak Wentzler/Pauwels. De treffers vie len met de regelmaat van de klok. Het povere verweer van de bezoe kers beperkte zich tot slechts vier tegentreffers. Wil Schellekens boekt een overtuigende zege in de klasse L. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Marti- ne van den Eijnden gaat als eerste de boeken in van Jumping Indoor Nieuwland. De amazone uit Steen bergen schreef gisteren bij Stal de Kroo met Utopie de proloog van het hippisch evenement in Nieuw- en Sint Joosland op haar naam. In groep één van de klasse plaats ten 25 combinaties zich voor de barrage. Van den Eijnden toonde zich met Utopie hiervan de snel ste. De Brabantse (19) stuurde de French Buffet zoon in 29.43 secon den naar het oranje erelint. Wilma Stouten toonde zich met Stouten's Suprice de beste Zeeuwse combi natie. De amazone uit het Wal- cherse Serooskerke reed de Voltai- re-dochter in 32.53 seconden naar de derde stek. Alyssia Janse uit Westkapelle eindigde met Moren- tes op een fraaie vierde plaats. Dertig combinaties meldden zich in groep twee van de klasse L voor de barrage. Rosanne van den Eijn den stuurde in de beslissende ron de de zwarte merrie Urena in 30.03 seconden foutloos rond. De amazone (18) leek daarmee de prestatie van zus Martine te evena ren. Wil Schellekens stak daar ech ter een stokje voor. Hij stuurde In- doctro-dochter Wilma V in 28.89 seconden naar een overtuigende overwinning. „Ze heeft veel spring- vermogen, techniek en een gewel dige instelling", zei Schellekens. „Ik heb met haar al veel wedstrij den gewonnen. Het is een paard voor de toekomst." Annemijn Har ten ('s-Heer Arendskerke) toonde zich in deze rubriek de beste Zeeuwse op de achtste plaats. Met de suppersnelle tijd van 29.08 toonde Michel Sonneveld zich met Umar de beste van groep groep één in de klasse M. In groep twee won Rotterdammer Danny Willems met Top Blue B. j£" --V gr c A° 2? A •4> Co <Z) kerkplein 57 kapelle 0113 343810 info@basmar.nl www.basmar.nl AUTOBEDRIJF 'S-HEER ARENDSKERKE Vermetstraot 38 0113-561381

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47