visitekaartje van de parochie' SAROUK Spectaculaire uitverkoop badkamers! stalker Stichting Dorpsfeest redt carnaval Terhole mmm Tot 50% korting Jongen mishandelt leeftijdgenoot Eis taakstraf na steekpartij BPZC Vrijdag 11 januari 2008 27 Man zette grensstreek tussen Assenede en Sas van Gent op stelten. door Wout Bareman ASSENEDE - De 37-jarige man die eind oktober vorig jaar de grens streek tussen Assenede en Sas van Gent op stelten zette, is gisteren door de rechtbank in Gent veroor deeld tot 27 maanden cel. Hij ne geerde niet alleen een eerder ver bod zijn ex-vriendin te stalken, maar pakte bij een poging hem aan te houden ook een politie agente haar dienstwapen af De in Nederland geboren man van Italiaanse afkomst kon het niet uit staan dat zijn vriendin het had uit gemaakt, stalkte haar al maanden en begaf zich eind oktober op nieuw naar haar woning, waar hij grote schade aanrichtte. Zijn ex waarschuwde de politie, waarna hij zich verschool in een maïsveld achter het huis. Toen de politie hem in een sloot aantrof, vloog hij de agente aan, veroverde haar dienstwapen en verstopte zich opnieuw in het maïsveld. Na tweeënhalf uur kon een zwaar bewapend arrestatie team hem overmeesteren. In de grensstreek was toen al groot alarm geslagen. In Sas van Gent werd de bevolking geadviseerd ra men en deuren even gesloten te houden. Julia Koster uit Clinge was twintig jaar lang onbezoldigd koster in de parochie van de Heilige Henricus in haar woonplaats. „Het brengt een grote verant woordelijkheid met zich mee", zegt ze. „Je moet steeds zorgen dat alles in de kerk netjes is en goed geregeld." foto's Wim Kooyman OOSTBURG - Een 15-jarige Oostbur ger is gisteren aangehouden na een vechtpartij bij het voetbalveld aan de Baljuw Veltersweg in zijn woonplaats. Hij had een even oude bekende uit Breskens uitgedaagd met hem te vechten, maar gaf hem plots en kele vuistslagen waardoor de Bres- siaander een gezwollen oogkas, een gebroken tand en een gekwet ste kaak opliep. 15 Mensen keken toe tijdens de mishandeling. De Bressiaander deed aangifte. Stichting neemt stokje over van opgeheven leutclub De Loetzers. door Sheila van Doorsselaer TERHOLE - De inwoners van Terho len vieren dit jaar tóch carnaval. Door de opheffing van de plaatse lijke carnavalsclub De Loetzers, vo rig jaar, leek er een eind te komen aan 37 jaar carnaval in Terhole. De Loetzers kampten met een ge brek aan vrijwilligers en zagen geen andere mogelijkheid dan te stoppen. De vrijwilligers van Stich ting Dorpsfeest Terhole (SDT) heb ben daarom besloten in het ontsta ne gat te springen. SDT weet wel hoe ze een feestje moet bouwen. De zes vrijwilligers, onder leiding van Marjolein van der Klooster organiseren jaarlijks diverse activiteiten om Terhole le vendig te houden. Zo is er elk jaar een dorpsfeest, worden disco-avon den gehouden en komt er dit jaar zelfs een popfestival. Samen met oud-Loetzers heeft SDT een carnavalsprogramma op gesteld; de dag voor carnaval (vrij dag 1 februari) worden op basis school Ter Vliet de jeugdprins en -prinses gekozen. Zaterdagavond 2 februari is er een verlichte kinder optocht waarbij de inwoners van Terhole hun woning sfeervol zul len verlichten. In het dorpshuis volgt daarna het carnavalsbal. De traditionele optocht ontbreekt dit jaar evenmin en wordt gehouden op maandag 4 februari. Loopgroe pen kunnen zich die dag vanaf 13.00 uur inschrijven. Na de op tocht is het weer 'bal' in het dorps huis en als de prijzen zijn uitge reikt komt de vermaarde zangeres Sabrina de dag afsluiten. MIDDELBURG - Voor de rechtbank eiste justitie gisteren tegen een 47-jarige Terneuzenaar een taak straf van honderd uur, een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden en duizend euro als voorschot op een schadevergoe ding. De Terneuzenaar stak op 19 juni 2007 een 23-jarige plaatsgenoot. Het incident deed zich voor toen boze vertegenwoordigers van aan getrouwde familie van de verdach te de 47-jarige belaagden. De aan leiding van de ruzie is onbekend. Uitspraak 21 januari. Sinds 1975 in Zeeland I PERZISCHE- EN OOSTERSE TAPIJTENSPECIAALZAAK op alle tapijten modern en klassiek www.sarouk.nl Tel. 0113 22 71 01 - Singelstraat 19 Goes Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout- en plaatmaterialen, sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. Goes Noord. Albert Joachimikade 33. T 0113 - 21 54 01 Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 wwwJogus.nl Schitterende showroom badkamers!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41