Binnenland Onderwijsraad wil internaten terug over Herfkens veel misdaad gepland Nova zendt film Koran niet uit Meisje bedreigd met neppistool Politiek wil OM: In bajes wordt opheldering i Nijntje helpt kinderbibliotheken 4 Vrijdag 11 januari 2008 pzc 1 ga naar: voordeligkeuren.nl DEN HAAG - Nova zendt de Koran- film van Geert Wilders niet inte graal uit. Dat zegt hoofdredacteur Carel Kuyl van de actualiteitenru briek. Wilders zei onlangs dat hij in onderhandeling was met Nova over uitzending van zijn politieke film. Volgens Kuyl is er verschillende ke ren gesproken met de PW-voor- man. „Wilders heeft ons en ande re programma's gevraagd of we in teresse hebben in zijn film. We hebben laten weten dat we er naar willen kijken." Van integraal uit zenden is echter geen sprake. „We zenden ook geen partijfilmpje uit van de PvdA." Wilders wil in een film laten zien hoe gewelddadig en fascistisch de Koran volgens hem is. Hij heeft herhaaldelijk aangegeven dat hij zijn productie alleen uit handen geeft als die volledig wordt ver toond. Kuyl sluit niet uit dat het actualitei tenprogramma beelden van de film uitzendt. „Als er ophef over ontstaat dan zullen we er zeker aandacht aan besteden. Het gaat dan om enkele fragmenten die we uitzenden en de reacties daarop. Maar we verspreiden geen propa ganda van de PW." AMSTERDAM - Dick Bruna gaf gistermiddag sa men met zijn creatie Nijntje het startsein voor een inzamelingsactie om ontwikkelingslanden te voorzien van kinderbibliotheken. De opbrengst van het hiervoor gemaakte boek komt ten goede aan de actie. Het boek is een initiatief van Mer- cis, uitgever van de Dick Bruna-boeken, en Stich ting Biblionef Nederland. De hoop is in april een bieb te openen in Zambia, foto Evert Elzinga/ANP barneveld - Een 15-jarige jongen uit Barneveld is aangehouden om dat hij een 14-jarig meisje uit die zelfde plaats bedreigde met een vuurwapen. Het bleek te gaan om een niet van echt te onderschei den neppistool. De jongen ging verhaal halen bij het meisje omdat zij niet op zijn avances inging. PETER VAN STRAATEN den haag - Studenten moeten le ren en wonen combineren. De hui dige manier waarop studenten ver spreid over de stad wonen, is ver ouderd. De Onderwijsraad pleit voor de terugkeer van internaten. Dat heeft voorzitter Fons van Wie- ringen van de Onderwijsraad giste ren gezegd. Hij wil studenten ster ker aan de opleiding binden door hun bed in de buurt van de colle gebanken te plaatsen. In de verst doorgevoerde vorm betekent dit dat studenten in een internaat gaan wonen. In een gisteren verschenen advies aan minister Ronald Plasterk (On derwijs) stelt de raad voor bij wij ze van experiment instellingen een premie te geven als een stu dent het eerste jaar met succes af rondt. Verder vindt de raad dat er duidelijker afspraken moeten wor den gemaakt over wat een student voor aanvang van de studie moet kunnen en kennen. Aanleiding voor het advies is de aanzienlijke uitval van studenten in het eerste jaar. Een kwart van de studenten aan de universiteiten houdt het na het eerste jaar al voor gezien, op de hogescholen is dat 30 procent. De betere combinatie van wonen en leren is een van de manieren om een student meer aan zijn op leiding te binden.Verder doen gro te opleidingen er volgens de raad goed aan zich intern kleinschaliger te organiseren. Ook adviseert de Onderwijsraad een landelijk sprei dingsplan van zogeheten universi ty colleges, waarvoor studenten een toelatingsexamen moeten doen en waar de studenten op een campus wonen. Plasterk noemt het idee om wo nen en leren meer te combineren 'een heel interessante gedachte'. Hij zet echter vraagtekens bij het voorstel voor een premie bij studie succes in het eerste jaar. Mogelijk wel beelden van film Wilders als er ophef over ontstaat. EENI SPEEESA/BIDE^ den haag - De WD, de SP en het CDA willen opheldering over de huurvergoeding die voormalig mi nister van Ontwikkelingssamen werking Eveline Herfkens (PvdA) heeft gekregen tijdens haar dienst verband bij VN-ontwikkelingsorga- nisatie UNDP. Deze was vermoe delijk in strijd met de regels van de Verenigde Naties. Herfkens kreeg tussen oktober 2002 en januari 2006 in totaal 280.000 dollar vergoeding voor haar huisvestingskosten van de Ne derlandse overheid, naast het sala ris van UNDP. De zaak kwam aan het rollen door een publicatie in Vrij Nederland over de kwestie. Herfkens liet in het weekblad we ten dat dit gebruikelijk beleid is van Buitenlandse Zaken. Het CDA wil weten wat de afspraken van het ministerie met uitgezonden Nederlanders in het buitenland zijn. den haag - In de gevangenis wordt heel veel criminaliteit voor bereid en georganiseerd. Dat con cludeert de landelijk officier van justitie synthetische drugs, Cees van Spierenburg. De aanklager wil daarom de beschikbare opsporings mogelijkheden meer binnen de muren van de gevangenis gaan ge bruiken. Van Spierenburg zegt dit in een in terview in de jongste uitgave van het blad Opportuun, een uitgave van het Openbaar Ministerie (OM) zelf. Hij is overigens tevre den over de 'mooie resultaten' die de afgelopen tien jaar in de bestrij ding van synthetische drugs zijn geboekt. Nederland heeft daar namelijk extra op ingezet, omdat ons land een van de grootste bronlanden van xtc ter wereld is. Maar volgens Van Spierenburg moet er nu ook worden doorgesto ten naar de top van de georgani seerde misdaad, die voor deze xtc-handel verantwoordelijk is. Om dit voor elkaar te krijgen, moet de werkwijze en strategie toch worden aangepast, meent hij. De officier van justitie pleit voor het uitstellen van arrestaties en in beslagnames in de strijd tegen xtc-handel. „Niet altijd meteen aanhouden en in beslag nemen", benadrukt de aanklager. „Wil je doorstoten naar de top van de georganiseerde criminaliteit, dan moet je bereid zijn arrestaties uit te stellen en financieel onder zoek te doen. Als we alleen maar kilo's en kerels blijven pakken, ko men we nooit bij de grote crimine len terecht die echt verantwoorde lijk zijn." Daarom moet volgens van Spieren burg de opsporing ook in de gevan genis worden uitgebreid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4