Zeeland PZC Tragel slikt deel bezuinigingen in Kom binnen tegen vergrijzing ZEEUWS-VLAANDEREN 31 25 26 en 27 Binnenstadsverboden blijven uit Plan! Stil tlicf011(1 S Taxibedrijven tekenen vrede Stichting Goed voor Elkaar helpt met kleding voor 'n prikkie Vrijdag 11 januari 2008 De koster is het visitekaartje van de parochie Tip? redtern@pzc.nl Staatssecretaris komt landelijk met extra budget over de brug. door Sheila van Doorsselaer CLINCE - Het budget voor uitstap jes en vakanties voor de verstande lijk gehandicapten blijft gehand haafd, de afdeling bewegingagogie blijft: intact, er komen drie activi teitenbegeleiders bij en winkeltje De Snuiter in Terneuzen blijft (in ieder geval dit jaar) open. Door een onverwacht extraatje aan zorg budget van staatssecretaris Busse- maker van Volksgezondheid kan Stichting Tragel een paar van de ge wraakte bezuinigingsmaatregelen terugdraaien. De directie van Tragel heeft zich de kritiek aangetrokken dat er bij de bezuinigingen niet is gekort op directieniveau. Daarom is besloten vooralsnog niet over te gaan tot de aanstelling van twee extra hoof den. Afgesproken is eerst met de ondernemingsraad en de centrale cliëntenraad te praten over hoe veel managers er eigenlijk in totaal nodig zijn. Jos van Hooijdonk, beleidsmede werker directie van Tragel wil niet in detail treden over de hoogte van het extra zorgbudget. „Het gaat om een substantieel bedrag waar wij uiteraard heel blij mee zijn." Helaas is het bedrag niet voldoen de om het zwembad van De Tjas- ker in Zaamslag en op het Sterre- terrein in Clinge open te houden. Dat neemt niet weg dat Tragel voor de kinderen van De Tjasker zoekt naar een alternatief zodat toch in hun therapie- en ontwikke lingsbehoeften voorzien kan wor den. Wellicht worden de mogelijk heden bij het gemeentelijk zwem bad in Zaamslag onderzocht. Van Hooijdonk wil niet meer kwijt dan dat het watergebonden activi teiten blijven en liefst in het dorp zelf. Het openhouden van het zwem bad in Clinge kost Tragel te veel. Tragel zal het dan ook sluiten. Van Hooijdonk: „We staan open voor alle ideeën en initiatieven die er toe kunnen leiden dat het zwem bad in Clinge wellicht toch kan worden behouden, echter zonder dat de bekostiging ervan voor reke ning van Stichting Tragel komt. Misschien ziet een ondernemer er brood in?" De staatssecretaris heeft: besloten het zorgbudget landelijk wat op te hogen om zo het kredietverschil tussen intramurale en semi- of ex tramurale dagbesteding te verklei nen. Hiervan profiteert Tragel dus nu, hoewel de stichting niet zo blij is met het tijdstip waarop Busse- makers haar besluit bekend maakt. Van Hooijdonk: „Indien wij dit eerder geweten hadden, dan had den wij al die bezuinigingsmaatre- 1^ Door de toekenning van extra zorgbudget van het Rijk, kan Stichting Tragel een aantal bezuinigingsmaatregelen terugdraaien. gelen niet hoeven te nemen." De Snuiter is in elk geval dit jaar ge red. Van Hooijdonk kan niet garan deren dat de openstelling van het winkeltje, waar verstandelijk ge handicapten hun dagbesteding hebben, ook na 2008 gewaarborgd is. De ondernemingsraad en de cliën tenraad van Tragel waren niet be reikbaar voor een reactie. TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen heeft nog geen enkel binnenstadsverbod kunnen uitvaardigen voor de on verlaten die op oudejaarsavond in de Terneuzense Nieuwstraat voor heibel hebben gezorgd. In die nacht werden in de Terneu zense binnenstad zestien mensen, variërend in leeftijd van 16 tot 25 jaar, aangehouden wegens vanda lisme, openlijke geweldpleging en verstoring van de openbare orde. Lonink zei daags na het voorval de onverlaten te willen weren uit de binnenstad, maar wacht nog steeds op de processen-verbaal van de politie. Die heeft hij nodig om te kunnen optreden. Volgens Lonink zijn niet de acties bij de po litie oorzaak van de vertraging, maar nieuwe privacyregels. op onze carrièreavond op 23 januari. Ga naar www.yacht.nl/carriereavond en meid je aan. YACHT. MENSEN VAN BETEKENIS. Kwijtschelding schuld bij terugkeer naar Zeeuws-Vlaanderen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De vorming van een studiefonds voor Zeeuws-Vlaamse studenten is een mogelijkheid om hbo- en universitair opgeleiden voor de regio te behouden. Dat denkt het Terneuzense raadslid Gijs van den Berg (PvdA). Studen ten zouden uit het fonds renteloos of tegen gunstige voorwaarden moeten kunnen lenen om hun stu die mede te bekostigen. De lening wordt dan kwijtgescholden als de studenten na hun studie voor een periode van bijvoorbeeld vier jaar bij een Zeeuws-Vlaams bedrijf gaan werken. Van den Berg vraagt burgemeester en wethouders van Terneuzen of de vorming van een dergelijk studiefonds mogelijk is. Hij wijst er op dat veel jongeren na hun studie niet meer terugke ren naar Zeeuws-Vlaanderen, ter wijl er door de vergrijzing wel een steeds grotere behoefte ontstaat aan hoger opgeleiden. „De tijd van praten is voorbij en er zal actie on dernomen moeten worden om dit dreigende tekort op te lossen", be toogt Van den Berg. Een studiefonds is volgens het raadslid ook een uitkomst voor jongeren die nu vanwege de hoge studiekos ten afhaken. Jongeren uit Zeeuws-Vlaanderen moeten voor veel studies de provincie uit. De studiebeurs van 253 euro is te wei nig om de gemiddelde kamerhuur te betalen en hoge bedragen lenen schrikt studenten af Het studiefonds zou een gezamenlijk initiatief moeten zijn van het be drijfsleven, financiële instellingen en de lokale overheden, denkt Van den Berg. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De taxibedrijven in Zeeuws-Vlaanderen hebben voor lopig de vrede getekend. Sinds woensdagochtend werken ze weer samen bij de uitvoering van het WMO- en leerlingenvervoer. Dat betekent dat voor kinderen die per taxibusje naar school moeten, de oude vertrouwde situatie weer te rug is. Nadat de inspectie Verkeer en Wa terstaat bepaalde dat chauffeurs zonder pasje niet meer mochten rijden, zijn Regie BV, Taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen en het samen werkingsverband collectief ver voer om tafel gaan zitten. De taxi bedrijven hebben besloten hun on derlinge onenigheid even opzij te zetten om het leerlingenvervoer te garanderen. Intussen wordt over legd over een definitieve oplos sing. Voorzitter Co van Schaik van het samenwerkingsverband heeft er goede hoop op dat dit voor de rest van dit schooljaar gaat lukken. Winkelpersoneel van De Snuiter klinkt op het goede nieuws dat hun winkel mag blijven bestaan. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39