Zeeland nu makkelijker even binnen' SAROUK badkamers! Actie voor steenuilen Tot 50% korting Steun project Gezonde School wm^FWimËÈsaBu&sÊÈËBÊ&È LOGUS pzc Vrijdag 11 januari 2008 27 Sinds 1975 in Zeeland PERZISCHE- EN OOSTERSE TAPIJTENSPECIAALZAAK op alle tapijten modern en klassiek www.sarouk.nl Tel. 0113 22 71 01 - Singelstraat 19 Goes zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland stelt extra subsidie beschikbaar voor het project Ge zonde School en Genotmiddelen basisonderwijs van Emergis-Indi- go. Dat project is gericht op alco hol- en drugspreventie. Eerder werd door de gemeente al een be drag van 2500 euro beschikbaar ge steld, maar dat blijkt in de praktijk onvoldoende om alle scholen te bereiken. Daarom heeft het dage lijks gemeentebestuur besloten een extra subsidie beschikbaar te stellen van 1350 euro tot en met 2009. Natuur- en Vogelwacht wil meer nestkasten plaatsen op Schouwen. door Piet Kleemans renesse - De Natuur- en Vogel wacht Schouwen-Duiveland gaat proberen de populatie steenuilen op het eiland op te krikken door meer nestkasten te plaatsen. Dat staat in een artikel in Sterna, het tijdschrift van de Natuur- en Vogel wacht. De steenuil was vroeger in Neder land een algemeen voorkomende broedvogel. Tijdens de Tweede We reldoorlog verdwenen veel geschik te leefgebieden en daardoor liep het aantal steenuilen fors terug. De strenge winter van 1962/1963 bracht voedselgebrek met zich mee en ook dat ging ten koste van de steenuilenpopulatie. In de pe riode van 1978 tot 1983 werden 12.000 broedparen geteld. In de pe riode 1998-2000 bleek uit tellingen dat er nog slechts 6000 broedpa- Reumafonds zoekt nieuwe collectanten zierikzee - Het reumafonds kampt met vergrijzing onder de collectanten in Zierikzee. Daarom is het lokaal organisatiecomité dringend op zoek naar mensen die een paar uur met de bus langs de deuren willen lopen. Vrijwilligers kunnen zich melden via de website www.reuma- fonds.nl of via het telefoonnum mer 020-5896471. lOp zoek naar een Istoere skelter? www.zeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 Winterkoopjesmarkt is terug in Goes goes - Voor het eerst in twee jaar is er donderdag weer een winter koopjesmarkt in Goes. Vorig jaar werd de markt op het laatste moment afgelast vanwege een storm. Gevreesd werd dat de tent zou wegwaaien. Een vijftien tal winkeliers organiseert de koop- jesmarkt, die om 9.00 uur begint in een tent op de Grote Markt. - Voor hét vakantiekiekje hoeven toeristen volgens Frans Meulmeester van de Museumhaven de steiger niet op. En dat kost bezoekers. „Onze schepen zijn prima te zien vanaf de wal. Met de poorten erachter geeft dat natuurlijk een schitterend plaatje." foto Marijke Folkertsma ren waren. De grootste afname vond plaats in Holland, Drenthe en Zeeland. In Zeeland was het vooral het - na de watersnood ramp - grootschalige open land schap met weinig bij steenuilen ge liefde knotwilgen en een geringe muizenstand dat de steenuil par ten speelde. Sinds de start van de Kerkuilen werkgroep van de Na tuur- en Vogelwacht in 1987 wer den hier en daar op Schou wen-Duiveland in rustige gebie den ook nestkasten voor de uilen geplaatst. Sindsdien is de steenuil - in kleine aantallen - terug op Schouwen, maar wat de Natuur- en Vogelwacht betreft mag het best ietsje meer zijn. Om de nu nog kwetsbare populatie niet te verstoren zijn kuikens van de steenuilenparen nog niet geringd. 1^ De steenuil is op Schouwen-Dui- veland een zeldzame broedvogel. De Natuur- en Vogelwacht wil daar verandering in brengen door nestkasten te plaatsen. Schitterende i badkamers! VAVW.l0QUS.ri Bij Imabo LOGUS kunt u terecht voor bouwmaterialen, hout-en plaatmaterialen, sierbestrating, sanitair, tegels en natuursteen. II ES II Goes Noord, Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Vlissingen, Marie Curieweg 9-13, T: 0118 - 69 00 25 Kunstcursussen van allerlei soort middelburg - Kunsteducatie Wal cheren start komende tijd een reeks korte cursussen. In Oostka- pelle en Domburg kunnen men sen terecht voor lessen in theater, literatuur en beeldende kunst. In Middelburg kunnen belangstellen den leren schrijven en in Vlissin gen is een cursus videofilm monte ren. www.kunsteducatiewalcheren.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31