WÊMmÊm j: it W i Raad maakt half besluit af Kom binnen E Met bus naar museum W*WSÊÊ KfSTfWTB T|7r« PZC* 25 SCHOUWEN-DL JIVELAND 31 26 Korte Blokweg op de schop voor Noorderpolder Huidige dieren hoeven niet weg Stofzuigerslang --Hf tj H OHyB Stichting Goed voor Elkaar helpt met WM? Meer dan tien mille schade na inbraak kleding voor 'n prikkie poppodium Brogum Vrijdag 11 januari 2008 Tip? redzzee@pzc.nl Subsidie kinderopvang stopt; peuterspeelzaal kan wel geld krijgen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Met dit voorstel heb ben we een half raadsbesluit uit 2006 afgemaakt", zei raadslid Wout van den Berg (WD) gistera vond na afloop van de commissie vergadering. Aan de orde was zijn initiatiefvoorstel om de subsidie voor de Kinderopvang 'Koos' van het Welzijnshuis in 2010 te stop pen. Een besluit waarvan de raad dacht dat het in 2006 al genomen was, maar dat bleek achteraf niet te kloppen. Er waren nog andere sub sidiestromen voor de kinderop vang die destijds niet in het raads voorstel waren opgenomen. Dat is nu door de raad unaniem rechtgezet. Alle subsidies voor kin deropvang (ook de overheadkos ten voor de directeur en de struc turele subsidie voor het inkopen van kindplaatsen) worden afge bouwd. Daarmee komt een einde aan de oneerlijke concurrentie op het ter rein van de kinderopvang. Im mers, Koos kreeg subsidie maar concurrent kinderopvang De Beve- landen niet. Het stopzetten bete kent volgens Van den Berg niet dat daarmee de peuterspeelzalen in gevaar komen, zoals voorzitter G. J. van der Salm van het Wel zijnshuis in de PZC zei. „Het peu- terspeelzaalwerk mag nog wel als welzijnsactiviteit financieel onder steund worden door de gemeen te." Voor het peuterspeelzaalwerk De raad stopt de subsidie voor de kinderopvang. De raad vraagt van het college wel meer inzicht in de financiële situatie van het Welzijnshuis. geldt geen marktwerking (zoals bij de kinderopvang), al is er wel een dergelijk voorstel in de maak die over twee tot vier jaar wordt inge voerd. De raad heeft het college gevraagd om inzicht in de financiële gevol gen en risico's van het stoppen van de subsidie. Anders gezegd: de raad wil weten hoe het Welzijns huis er financieel voor staat. Het Welzijnshuis heeft weliswaar een klein positief resultaat geboekt maar daar staat tegenover dat de raad besloten heeft om de exploita tiesubsidie kinderopvang (132.000 euro) te stoppen over twee jaar. Dat betekent een fors verlies aan inkomsten die tot nu toe bij lange na niet gedekt wordt door het posi tieve resultaat. Het college gaat nu aan de slag met deze vraag. „Maar de raad zal moeten bepalen hoe we met het Welzijnshuis om gaan en welke ruimte ik daarbij krijg", stelde wethouder G. Houte kamer. „En het zal betekenen dat we de subsidiestromen gaan ont vlechten en ook een deel van het Welzijnshuis moeten ontvlech ten." Dan gaat het bijvoorbeeld om het uit elkaar halen van de kinderop vang en de peuterspeelzalen. ZIERIKZEE - Mensen die nü dieren hebben binnen de bebouwde kom van een kern op Schouwen-Duive- land hoeven niet te vrezen dat ze die straks weg moeten doen. De gemeente deelde gisteren mee dat het verbod op grote beesten bin nen kernen alleen voor nieuwe ge vallen gaat gelden. Het college liet vorige week weten dat ze van plan is grotere dieren als schapen en paarden uit de be bouwde kom te weren. Alleen als aan bepaalde voorwaarden met be trekking tot bijvoorbeeld afstand tussen de stal en het huis van de buren wordt voldaan, zou onthef fing kunnen worden aangevraagd. In het plan van het college staat niet vermeld dat dit niet opgaat voor mensen die nu al dieren heb ben. In een persbericht laat de ge meente nu weten dat 'inwoners die momenteel één of meerdere dieren houden geen ontheffing hoeven aan te vragen'. Burgemees ter jack Asselbergs, die handha ving in zijn portefeuille heeft, was gisteren niet bereikbaar voor verde re uitleg. Op het plan kan iedereen nog tot 24 januari een zienswijze indienen. Daarna pas neemt het college een definitiefbesluit. ZIERIKZEE - De bouw van nieuwbouwwijk Noor derpolder II aan de rand van Zierikzee gaat een nieuwe fase in. Om de Korte Blokweg geschikt te maken voor bouwverkeer wordt dit smalle pol derweggetje verbreed. Daarbij wordt het huidige tracé van de weg gehandhaafd. Als de verbreding van de Korte Blokweg gereed is volgt de aanleg van een rotonde op de kruising van Lange en Kor te Blokweg. Op termijn - welke termijn dat wordt is nog niet bekend - komt er nog een rotonde op de kruising van de Lange Blokweg en de Emil Sandstromweg. foto Marijke Folkertsma op onze carrièreavond op 23 januari. Ga naar www.yacht.nl/carriereavond en meld je aan. YACHT. MENSEN VAN BETEKENIS. door Martijn de Koning OUWERKERK - Een langgekoesterde wens van het Watersnoodmu seum bij Ouwerkerk gaat komend seizoen in vervulling: het wordt bereikbaar met het openbaar ver voer. Volgens voorzitter laap Schoof gaat er tijdens het toeristenseizoen één of twee keer per week een buurtbus rijden tussen Zierikzee en het museum. „Ik pleit daar al ja ren voor. We zitten hier toch al in een uithoek, waardoor we eigen lijk nooit toevallige bezoekers krij gen. Daar komt dus nog eens bo venop dat mensen hier niet per openbaar vervoer kunnen komen. Dat kost ons zeker bezoekers." Buurtbussen rijdens net als gewo ne lijndiensten op vaste tijden een vaste route, maar zijn kleiner dan 'normale' bussen en worden be stuurd door vrijwillige chauffeurs. 2EEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De Zierikzeeënaar wilde zich van zijn goede kant laten zien. Hij sopte en stofte dat het een lie ve lust was. Als laatste nog even stofzuigen maar toen ging het fout: de slang brak af. De man liet zich niet kennen en stapte in de auto voor een nieuwe slang. De eerste winkel met onderdelen voor stofzuigers was helemaal leeg: gesloten. Dan maar even langs de bonbonwinkel voor wat troostende chocolade: geen bon bon meer te zienwel luiers en rompertjes. Tien kilometer verder op wederom een dichte deur: we gens opheffing gesloten. Geheel gedesillusioneerd is hij toen maar gaan biljarten. De stofzui gerslang is nog steeds kapot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29