PZC Veere sleept foutparkeerders weg Kom binnen 5 WALCHEREN 31 25 26 Stiekem al het Spuiplein Doet waterstaat 't gewoon toch? Eerlijk eten en spaarlampen Stofzuigerslang Stichting Goed voor Elkaar helpt met kleding voor 'n prikkie Vrijdag 11 januari 2008 Walcherse gemeenten compenseren korting op zorgbudget Tip? redwalch@pzc.nl Bij grote drukte mogen auto's nu ook op overloopterreinen. door Emile Calon domburg - De gemeente Veere zet het komende seizoen de sleepwa- gen in, om fout geparkeerde voer tuigen weg te slepen. Het gaat om auto's die verkeerd staan voor de in- en uitritten in Domburg en op de busparkeerplaats in Veere. Al leen bekeuringen uitdelen blijkt tot nu toe onvoldoende te werken tegen die foutparkeerders. Het wegslepen van foutparkeer ders is een van de maatregelen die de gemeente neemt om de par keeroverlast in het hoogseizoen te gen te gaan. Daarnaast krijgen par ticulieren nu ook toestemming om overloopterreinen aan te bie den op dagen dat het extreem druk is. Op die manier hoopt de gemeente te voorkomen dat er nog eens zulke problemen ont staan als de eerste zondag van au gustus vorig jaar. Die bijzonder mooie stranddag werd er langs de Strandweg bij Dishoek massaal fout geparkeerd. Er stonden toen zoveel auto's fout dat de hulpdien sten er niet meer door konden. De gemeente gaat nu vooraf met burgers overleggen over de over loopterreinen. Als blijkt dat het ex treem druk wordt, krijgen ze een seintje waarna ze hun terreinen open kunnen stellen. Daarvoor mogen ze aan de parkeerders geld vragen. De busparkeerplaats aan de Ka- naalweg Westzijde in Veere wordt volgens de gemeente te vaak ge- Met een speciale regeling voor overloopterreinen wil de gemeen te Veere voorkomen dat op top dagen weer wegen verstopt ra ken door foutparkeerders. bruikt door auto's en campers. Om iets aan dat probleem te doen komen er nieuwe borden en komt in elk parkeervak het woord 'bus' te staan. Die maatregelen moet vol gens de gemeente voldoende zijn om dat busparkeerterrein exclusief voor bussen te houden. Worden er toch auto's of campers gestald, dan komt de sleepdienst ook hier langs om de overtreders weg te ha len. Deze maatregelen moeten volgens de gemeente gezien worden als tussentijdse aanpassingen van het parkeerbeleid. Dit jaar wordt het parkeerbeleid geëvalueerd. Aan de hand van de gegevens wordt vervolgens gekeken waar drastische bijstellingen nodig zijn. Dat zou onder andere kunnen gel den voor de betaalde parkeerterrei nen Kaai en Oranjeplein in Veere. Zeker in het seizoen zijn die terrei nen vaak vol. Vooral in de avondu ren, als daar vrij geparkeerd mag worden. Her en der zijn in de gemeente Veere ook bordjes met een Duitse tekst geplaatst om toeristen in te lichten over het Veerse parkeerbe leid. Die borden hebben een posi tief effect gehad, zo meldt de ge meente. door Wendy van den Hurk middelburg - GroenLinks blijft achterdochtig over de Veerse ver sie van de N57. De Statenfractie vraagt zich af of Rijkswaterstaat en de minister van verkeer zich toeval lig niet schuldig maken aan detour- nement de pouvoir. Dat is een begrip dat wordt gebe zigd als overheden bevoegdheden gebruiken met een ander doel dan waarvoor ze gegeven zijn. Bijvoor beeld als Rijkswaterstaat op grond gebied van de gemeente een deel van de N57 wil aanleggen, terwijl het tracébesluit eind vorig jaar is verlopen en het bestemmingsplan nog niet is goedgekeurd. Want dat is het geval, wil Groen Links maar benadrukken. De frac tie vraagt zich af wat het besluit van de minister om de N57 in Vee re niet aan te leggen, doet met het bestemmingsplan N57 Veere/rond- weg Serooskerke. En of het ver loop van het tracébesluit daar ook nog gevolgen voor heeft. De fractie wil ook weten waarom Rijkswaterstaat de Sint Laurens-va- riant op de aansluiting met de Mid delburgse N57 niet meeneemt. Ver der wil ze dat de provincie gaat praten met Rijkswaterstaat om de huidige N57 snel veilig te maken. vlissingen - Een officiële naam heeft het nieuwe plein aan de Spuistraat in Vlissingen nog niet, hoewel Vlissingers al spreken van het Spuiplein. Het plein is klaar. De Fonteyne ook bijna, zij het dat hier en daar nog wat natuurstenen recht ge legd moeten worden. Een fontein komt er overi gens niet, wel een bak met golvend water. Veel mooier, vindt de gemeente Vlissingen. Nu nog wat leven in de brouwerij. Op het plein wandelen nog maar weinig Vlissingers. Maar ja, de winkel ruimtes zijn dan ook nog lang niet gevuld en in het paviljoen zit nog geen koffiezaakje. Al is dat dichterbij dan je denkt, belooft de gemeente. Die zegt na te denken over een officiële opening van het prestigieuze bouwproject. foto Ruben Oreel op onze carrièreavond op 23 januari. Ga naar www.vacht.nl/carriereavona en meld je aan. YACHT. MENSEN VAN BETEKENIS. middelburg - De stroom is al hon derd procent groen en de auto's rij den al op gas. De gemeente Mid delburg gaat de komende jaren nog meer 'duurzaam' inkopen. Dus geen gewone lampen maar spaarlampen. En in de kantine wordt straks 'eer lijk eten' geserveerd met het Max Havelaar-keurmerk, en eventueel biologisch geproduceerd voedsel. In 2010 moet 75 procent van alles wat de gemeente inkoopt, het stempel duurzaam hebben, zegt milieuwethouder Huub van Klin ken. „En in 2020 honderd procent. Dat is althans het streven", zegt Van Klinken. De gemeente heeft daarvoor gisteren een contract ge tekend. Volgens Van Klinken hoeft dat he lemaal niet duurder te zijn. „Al veel gemeenten kopen duurzaam in. Als dat er steeds meer worden, moet de markt daarop wel inspe len." 2SEUWSÊ i Tip? redactie@pzc.nl De Zierikzeeënaar wilde zich van zijn goede kant laten zien. Hij sopte en stofte dat het een lie ve lust was. Als laatste nog even stofzuigen maar toen ging het fout: de slang brak af De man liet zich niet kennen en stapte in de auto voor een nieuwe slang. De eerste winkel met onderdelen voor stofzuigers was helemaal leeg: gesloten. Dan maar even langs de bonbonwinkel voor wat troostende chocolade: geen bon bon meer te zien; wel luiers en rompertjes. Tien kilometer verder op wederom een dichte deur: we gens opheffing gesloten. Geheel gedesillusioneerd is hij toen maar gaan biljarten. De stofzui gerslang is nog steeds kapot.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27