Drugs kosten rijbewijs Heel gewoon, maar toch bijzonder*® ~$C 41 Staten willen af van uitval veer OM staat buiten discussie Aarden EN 'Mt VJHSBBÊÊÊk HET WEER: Regen NMa vermoedt geheime deals in thuiszorg Vrijdag 11 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 9 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Gulliver verspert ,r Krappen weg naar finale WK darts www.pzc.nl Tweede Kamer wil ook asociaal rijgedrag harder aanpakken. DEN HAAG - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat automobi listen die tweemaal zijn betrapt op het gebruik van drugs hun rijbe wijs kwijtraken. Ook asociaal rijge drag, zoals het veel te hard rijden langs wegwerkers of door woon wijken, moet worden bestraft met intrekking van het rijbewijs. Tweede Kamerlid Sander de Rou we (CDA) wil zulke aanscherpin gen op het puntenrijbewijs voor stellen aan minister Camiel Eur- lings van Verkeer. Hij kan rekenen op de steun van regeringspartners PvdA en Christenunie en daar mee is er een Kamermeerderheid voor zijn idee. In de plannen van minister Eur- lings leidt alleen alcoholgebruik achter het stuur tot intrekking van het rijbewijs. Wie twee keer bin nen vijf jaar met een te hoog pro millage blijkt te rijden, moet dat document gelijk inleveren. Als het aan CDA-Kamerlid De Rouwe ligt, raken alle automobilis ten die bij herhaling 'grote risico's nemen op gevoelige plaatsen' hun rijbewijs kwijt. Wat drugsgebruik betreft wil hij zero tolerance. Hij maakt daarbij geen onderscheid tussen hard- en softdrugs. ChristenUnie-collega Ernst Cra- Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat asociaal rijgedrag harder wordt aangepakt. Wie twee keer onder invloed van drugs rijdt, raakt rijbewijs kwijt. mer zit op zijn lijn. „Ik zie geen re den om het drugs- en alcoholge bruik in het verkeer verschillend aan te pakken." Er zijn weliswaar nog geen goedge keurde drugstesten, maar bij een vermoeden van drugsgebruik kun je een bloedproef doen. Je kunt er wel degelijk achter komen, vindt Cramer. PvdA'ster Lia Roefs is voorstander van een 'lik-op-stukbeleid' en steunt ook het CDA, maar met dien verstande dat drugstesten wel eerst in orde moeten zijn. MIDDELBURG - Langdurige uitval van het veer Vlissingen-Breskens mag niet meer voorkomen. De Sta ten van Zeeland willen dat om te beginnen een reserveboot wordt gehuurd of afspraken gemaakt over de snelle beschikbaarheid van een vervangend schip. Vandaag praten de Staten over de stremming van de veerdienst, die sinds vanmorgen is hersteld. Moge lijk worden in februari definitieve besluiten genomen. De WD komt met een motie waarin om een on derzoek van de Zeeuwse Rekenka mer naar het veer wordt gevraagd. pagina 2: de maat is vol Voorleeskampioen Lara Bruggeman Pleiter Jelle van Roeyen Wielrenster Denise Gunst Miss Zeeland Judith Maas Dahliakweker Frans Sturm MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie meet zich geen enkel oordeel aan over deelname van koffieshop houder Gerard Aarden aan de nieuwe coalitie in Vlissingen. Dat is een politiek-bestuurlijke kwestie waar het OM niets mee te maken heeft en niets over kan en wil zeggen. In de PZC van gisteren Mountainbiker Erik Boer MIDDELBURG - De provincie zet vandaag een groot aantal Bijzonde re Zeeuwen in het zonnetje. Men sen die afgelopen jaar op verschil lende gebieden een bijzondere prestatie leverden. Commissaris van de koningin Karla Peijs over handigt de Zeeuwen voorafgaand aan de nieuwsjaarsreceptie van de provincie een speciale button. pagina 31: alle bijzondere Zeeuwen SI zie ook www.pzc.nl Turner Jeffrey Telussa staat ten onrechte dat hoofdoffi cier van justitie Diederik Greive 'ja' zegt tegen deelname van Aar den. In het artikel verderop in de krant staat dat voor Greive de posi tie van Aarden 'geen onderwerp van discussie' is. Daaruit mag niet worden geconcludeerd dat hij er geen bezwaar tegen heeft. Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 10 en 11; Sociale advo catuur: 12 en 13; Auto: 15; Geld en werk: 19; Famillie: 20 en 21; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36, 37 en 39; Beurs: 38; Sport: 40 t/m 45; Te levisie: 46 en 47. Zwemster Ingrid van Assche Wielrenster Jacqueline Lange WSËhimÊEFM Bloemschikster Mirjam Gabriëlse Turnster Kelly Goedegebuure Óf Veren weg, tunnel gratis reageer op www.pzc Koffieshopeigenaar kan een prima politicus zijn ■B8 oneens aantal reacties: 553 48% 52% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 I I II 711688 555530 Mountainbikester Aimee Schoe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1