Meningen Economie VS niet meer allesbepalend -FINISH- Mededelingen van het waterschap 1 O I Vrijdag 11 januari 2008 PZC Recessie in VS komt in Europa minder hard aan dan voorheen. door Thomas Olivier den haag - Zelfs president Bush geeft toe dat de vooruitzichten voor de machtigste economie ter wereld niet best zijn. De huizen markt verslechtert, de dollar ver zwakt en de olieprijs dobbert rond de honderd dollar. Bush sluit zich nu voorzichtig aan bij de econo men die voorzien dat de Ameri kaanse economie afstevent op een recessie. Huiverde de rest van de wereld vroeger bij iedere hapering van de Amerikaanse economie, vandaag de dag is de stemming laconiek. De gevolgen voor Europa kunnen meevallen. De reden? China en consorten rukken op en het oude continent kan terugvallen op de ij- zersterke euro. China scoort groeicijfers van rond de tien procent en ontwikkelings landen zorgen er met hun voorzie ne groei van ruim zeven procent voor dat de dreigende klap in VS elders minder hard aankomt. Dat stelt de Wereldbank tenminste. Nederland profiteert daar ook van, stelt Wim Boonstra, econoom bij de Rabobank. We exporteren wei nig naar China en India, maar de oosterburen des te meer. Duitse ex porteurs kunnen hun markt ver schuiven van de VS naar China en India, zegt Boonstra. „En de Ne derlandse uitvoer profiteert ervan als de Duitse economie zich staan de houdt." Toch blijft een Ameri kaanse recessie voelbaar in Neder land. De dollar staat historisch laag ten opzichte van de euro. Dat bemoeilijkt de export. Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Lozingsvergunning Kuwait Petroleum Benelux B.V. in Oosterland en Loonbedrijf de Looff in Nieuw- en Sint Joosland Op 7 januari 2008 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van het Kuwait tank station De Blauwe Keet op de sloot langs de parallelweg van Rijksweg N59 in Oosterland. Op 7 januari 2008 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlaktewateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van Loonbedrijf de Looff, gevestigd aan de Vlackeweg 9 in Nieuw- en Sint Joosland. Wij zijn van plan de vergunning onder het stellen van voorschriften ambtshalve te wijzigen. Het besluit ligt vanaf 14 januari tot en met 25 februari 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; door de cluster milieu van de afdeling R&M in de leesruimte van het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 in Zierikzee van 8.30 tot 17.00 uur; bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg, Kanaalweg 3 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Sp.fl De vergunning wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Intrekkingbesluit Provincie Zeeland, Postweg 9 in Tholen Op 7 januari 2008 is het volgende besluit genomen in verband met het beëindigen van de bedrijfsactiviteiten aan de Postweg 9 in Tholen. De intrekking betreft de aan Provincie Zeeland, directie Infrastructuur en Vervoer ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren verleende vergunning voor de lozing van afvalwater afkomstig van het opslagterrein van materieel en gladheidbestrijding, aan de Postweg in Tholen. Het besluit ligt vanaf 14 januari tot en met 25 februari 2008 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; op de secretarie van de gemeente Tholen in Sint Maartensdijk, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Tot het einde van bovenvermelde termijn staat beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: degenen die zienswijzen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; degenen die zienswijzen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn ingebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. De intrekking wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn afloopt tenzij gedurende deze termijn bij de voorzieningenrechter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl ■Mattal LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Zeelandbeleving 2 Mensen die van de A58 over de spoorlijn Yerseke binnenrijden, be leven ook Zeeland met eerst uit zicht over de prachtige Yersekse moer en langs de Zanddijk boerde rijen, landbouwgronden en boom gaarden, Verderop het industrieter rein van de Olzendepolder met fraaie woningen. Langs de dijk staan villa's, maar ook mooie be drijfspanden, die het zicht van de entree van Yerseke verhogen. In dit idyllisch plaatje zou de storen de eend in de bijt komen; Dirk met z'n palletfabriek. Dit zou een gigantische loods worden met mis schien wel hoge stapels pallets en dat vlak aan de Zanddijk. Aan de overkant van de dijk staan villa's en is uitbreiding van een villapark gepland. De entree van Yerseke zal er door verfraaid worden. Het zal toch niet waar zijn, dat men door zo'n loods op die plaats te bouwen de entree van Yerseke gaat verpes ten; zo'n beeld verdient Yerseke niet. Natuurlijk moet er zo'n me- gaspul voor Dirk komen, maar zet dat in de Olzendepolder tegen de zeedijk aan. Als de drie partijen rond de tafel gaan zitten en de ge meente grond ruilt moet dat moge lijk zijn en dan kunnen mensen die naar Yerseke rijden van het landschap blijven genieten. A.Boone Damstraat 7, Yerseke Eilanddenken Prachtige woorden van gedeputeer de Poppelaars (PZC 5-1) 'bij eiland- denken wordt onvoldoende reke ning gehouden met het Zeeuwse belang'. Eilanddenken is een loze kreet, het gaat om het belang van werkgelegenheid, toerisme, econo mie of de veiligheid. Met name de Zeeuwse veiligheid ofwel het Zeeuws belang bij de ontpolde- ring. Duidelijk is dat het merendeel van de Zeeuwse bevolking tegen ont- poldering is. Ik mis van onze pro vincie en bestuurders, met me vrouw Peijs voorop, dat men de rug recht strekt en richting Den Haag/België duidelijk laten weten: dit gaat niet gebeuren. Men moet zich niet verschuilen achter Den Haag of één of ander traktaat. Het is ons Zeeland en ons Zeeuws be lang. Binnen mijn werkgebied heet zoiets 'gewijzigd inzicht'. Pro vincie, bestuurders doe wat u heeft gezegd, met name ten tijde van de verkiezingen. m. Begthel Botter 22, Arnemuiden Kopieerheffing Stichting Norma wil een kopieer- hefftng op MP3-spelers en DVD-re- corders (PZC, 09-01). Men stelt dat artiesten en tekstschrijvers inkom sten mislopen door het gebruik van deze media. De Haagse recht bank heeft in een kort geding hier over (zeer terecht) negatief beslist. Laat de stichting eerst maar bewij zen dat de uit deze kopieerheffing voortvloeiende inkomsten eerlijk worden verdeeld over de makers van het oorspronkelijke materiaal. Dat is onmogelijk! Hoe wil men controleren welke werken van wel ke artiesten worden of zijn gekopi eerd? Omdat een dergelijke contro le in de praktijk niet uitvoerbaar is, kan men ook niet vaststellen welke artiesten recht hebben op een (evenredig) deel van de hef fing! Het kan zelfs gebeuren dat Jan geld krijgt dat voor Frans is be stemd! Deze kopieerheffing is on doorzichtig en discutabel en pure geldklopperij! B. Luchtmeijer Schaepmanstraat 1, Vlissingen Verkiezingen In de VS zijn de voorverkiezingen bezig en dat zullen we weten. Er gaat geen nieuwsuitzending voor bij zonder uitgebreid te melden hoe de kandidaten er voorstaan. De echte verkiezingen zijn pas in november. Het zou wel een stunt zijn als Obama, wiens naam maar één letter verschilt met Amerika's grootste vijand, Bush opvolgt. J. Deguelle Paul Krugerstraat 326, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10