Vier topvijf-spelers in Rotterdam rm Make progress with the port of Vlissingen-Oost Stam wint Zesdaagse met grote onbekende PZC Donderdag 10 januari 2008 41 ROTTERDAM - Danny Stam en zijn Duitse gelegenheidspartner Leif Lampater hebben de zesdaagse van Rotterdam gewonnen. Ze wer den op één ronde gevolgd door de Zwitserse wereldkampioenen Bru no Risi en Franco Marvulli. De beslissing viel in de afsluitende koppelkoers, die begon met Iljo Keisse en Robert Bartko als lei ders. Het Belgisch/Duitse koppel werd uiteindelijk derde. Stam om schreef zijn zege als 'te bizar voor woorden'. De Noord-Hollander moest donderdag op de eerste avond afscheid nemen van zijn vas te partner Robert Slippens, die last had van een zitvlakblessure. Stam en Lampater reden nooit eerder sa men een zesdaagse. Peter Schep en Erik Zabel eindigden als vierde. Alleen nummer éen van de wereld Federer niet op deelnemerslijst. ROTTERDAM - Toernooidirecteur Ri chard Krajicek heeft vier tennis sers uit de topvijf van de wereld ge strikt voor het ABNAmro tennis toernooi van Rotterdam. Behalve de eerder al aangekondig de Spanjaard Rafael Nadal zijn ook de Serviër Novak Djokovic, de Rus Nikolai Davidenko en de Spanjaard David Ferrer eind fe bruari actief in Ahoy'. Alleen de nummer één Roger Federer ont breekt. Krajicek maakte gisteren op het hoofdkantoor van de bank in Rot terdam het deelnemersveld voor de 35e editie bekend. Er zijn negen spelers uit de mondiale toptwintig gecontracteerd. Vooralsnog prij ken twee Nederlanders op de deel nemerslijst: Raemon Sluiter en Ro bin Haase ontvingen eerder al een wildcard. Er is er nog één te verge ven. Het toernooi begint op 18 fe bruari. De komst van Federer was dit jaar een optie, maar beide partijen kwamen er financieel niet uit. Krajicek heeft goede hoop de Zwit ser volgend jaar als zijn toernooi de topsoo-status heeft - een groep van tien toernooien uit de op een na hoogste divisie - wel naar Rot terdam komt. „Van die tien speelt hij er vier ze ker niet. Dan blijven er zes over waarvan hij er verplicht vier moet spelen", vertelde Krajicek, die met name de komst van Nadal, Djoko vic en de Britse tennishoop Andy Murray „heel speciaal" noemde. „Die drie brengen toch wat extra's." Djokovic was de laatste topper met wie hij onderhandelde. Graag had hij de Fransman Richard Gas- quet aan het veld toegevoegd. „Maar met het contracteren van Djokovic was het budget op." Het blijft afwachten wie van de toppers zich straks alsnog afmeldt. Rotterdam heeft een verleden. Krajicek werd twee jaar geleden ge teisterd door dertien afzeggingen. Vorig jaar waren het er zeven. Rafael Nadal, Novak Djokovic, Ni- kolai Davidenko en David Ferrer staan op de deelnemerslijst van het ABNAmro-tennistoernooi dat 18 februari begint in Rotterdam. Guillaume Elmont geblesseerd aan knie RIJSWIJK - Judoka Guillaume El mont is geblesseerd aan de knie. De voormalig wereldkampioen kan daardoor waarschijnlijk niet deelnemen aan de superworldcup in Parijs, begin februari. Elmont, die het prestigieuze toer nooi twee keer won, had goede hoop zich in de Franse hoofdstad definitief te plaatsen voor de Olympische Spelen. De Amster dammer is al genomineerd. Adriaanse moet boeten voor contractbreuk UTRECHT - De arbitragecommissie van de wereldvoetbalbond Fifa heeft voetbaltrainer Co Adriaanse veroordeeld tot het betalen van een flinke boete. De huidige coach van Al-Sadd in Qatar moet aan zijn vroegere club FC Porto een schadevergoeding be talen wegens contractbreuk. Vol gens Porto moet Adriaanse 1,15 miljoen euro betalen. Diens assis tent Olde Riekerink 146.000 euro. Nieuwe spierblessure voor Arjen Robben MADRID - Arjen Robben is op nieuw geblesseerd. De voetbal-in ternational liep gisteren tijdens een besloten training van zijn club Real Madrid een spierblessure op en kan daardoor vandaag niet mee spelen in de bekerwedstrijd tegen Mallorca. Het is nog onzeker of Arjen Rob ben dit weekeinde in de competi tiewedstrijd tegen Levante wel weer van de partij is. Vijf duels schorsing Ter Heide voor racisme APELDOORN - De door de tucht- commissie van de KNVB uitge sproken straf voor AGOW-voet- baller Ruud ter Heide blijft van kracht. De voetballer van AGOW krijgt een schorsing van vijf duels omdat hij Telstar-speler 'vieze, vuile kan keraap' had genoemd. Meye reageerde daarop met een vuistslag in Ter Heide's maag en kreeg daarvoor de rode kaart. Schaatser Stordal beëindigt loopbaan BERGEN - De Noorse schaatser Ru ne Stordal (28) heeft zijn loopbaan beëindigd. Stordal werd in 2005 wereldkampi oen op de 1500 meter op de on overdekte baan in Inzeil. Het afge lopen weekeinde tijdens de Noor se kampioenschappen wist hij zich niet te plaatsen voor de ko mende internationale titeltoer- nooien. Daarop besloot hij te stop pen. Novak Djokovic At the Quarleshaven in the Port of Vlissingen-Oost, ESM has made an area of 48 ha available, with the option of a quay of almost 800 metres and a draught up to 14.5 metres. The plot is located near the port entrance and can be accessed by road and rail. Commercial parties who are interested in developing container or break-bulk operations at this location, possibly combined with ro-ro and with a sustainable character, are kindly invited to express their interest by sending an email to assessment@schelde-maas.com before 29 February 2008. ESM will use an open assessment procedure to select the successful candidate. Potential candidates controlled at least 5 million tonnes and/or 500,000 TEU in 2007. The Port of Vlissingen-Oost is situated at the entrance of the Western Scheldt River in the Netherlands. Together with the Port of Terneuzen it forms Zeeland Seaports. Right between the ports of Rotterdam and Antwerp, Zeeland Seaports offers a strategic location to a large number of companies. It can be accessed directly via road, rail and inland waterway, and has an open connection to the North Sea. MHHBHH For questions, please contact; Mr. Gaston Suy (Zeeland Seaports) Schelpenpad 2 Haven 1151 P.O. Box 132 NL-4530 AC Terneuzen T 0115-647400 F 0115-647500 port0zeeland-seaports.com www.zeeland-seaports.com ESM is a joint venture of and Zeeland Seaports

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97