Sport Olympische droom leeft voort FC Groningen laat Bruno Silva niet meteen naar Ajax vertrekken 43 39 44 Van Nistelrooij langer bij Real Tennissers verder in kwalificaties Geboorte van dochter Roos maakt van Bram Tankink ander mens Donderdag 10 januari 2008 Rijsbergen heeft ge noeg van chaos in Trinidad en Tobago Tip? sport@pzc.nl Volleyballers blijven na zege op Polen in race kwalificatietoernooi. door Martijn Krullaars IZMIR - De Nederlandse volleybal lers hebben zichzelf weer wat meer kans gegeven op deelname aan de Olympische Spelen in Pe king. Na het echec tegen het inmiddels al uitgeschakelde Italië (kansloze 3-o-nederlaag) volgde gisteravond een verrassende zege op vice-we- reldkampioen Polen (3-2), waar door Oranje nog maar één zege verwijderd is van de halve finales. Eén ding is zeker: als de knappe ze ge op de stugge Polen vandaag geen vervolg krijgt tegen Spanje, is het op het olympisch kwalificatie toernooi in Izmir alsnog afgelopen voor Oranje. Voordeel voor de ploeg van bonds coach Peter Blangé is echter dat Spanje na twee zeges (op Polen en Italië) al zeker is van een plek in de halve finale. Daardoor bestaat de kans dat de Europees kam pioen tegen Nederland niet voluit zal gaan. Bovendien kan Spanje kiezen: als het niet wil dat Polen de halve finales haalt, volstaat een nederlaag tegen Nederland. Nederland startte aanvankelijk slecht tegen de Polen. Na de dikke 3-0-nederlaag tegen Italië, twee da gen eerder, wekte Oranje niet de indruk heel graag te willen win nen. Het verloor de eerste set met 25-19 en een korte blik op de persoonlij ke scores leerde dat dat vooral aan de buitenaanvallers lag: Kay van Dijk en Robert Horstink kwamen tot een scoringspercentage van res pectievelijk twaalf en elf, onge kend laag in het internationale vol leybal. Niet vreemd dus dat bondscoach Peter Blangé in de tweede set Gui- do Görtzen en Kristian van der Wel in het veld bracht. Dat zorgde voor het gewenste schokeffect, al gaf Oranje de set na een grote voorsprong aan het eind toch nog bijna uit handen: 25-23. madrid - Ruud van Nistelrooij blijft tot 2010 bij Real Madrid. Dat heeft de Spaanse club gisteren be kendgemaakt. De nieuwe overeenkomst hing al een tijdje in de lucht. Eind vorig jaar liet de Nederlandse spits al we ten er bijna uit te zijn met de lijst aanvoerder van Spanje. Real Madrid nam de 31-jarige aan valler aan het begin van het vorige seizoen over van Manchester Uni ted. Van Nistelrooij had vervol gens met 25 treffers een groot aan deel in de landstitel van Real Ma drid. De aanvaller is ook dit sei zoen weer van grote waarde. „Het is een eer voor mij deel te mogen uitmaken van de geschiede nis van deze club", zegt de Ora- je-spits. Jeroen Trommel (links) smasht de bal tegen het Poolse blok. Plots kwam er vuur in de ploeg. De internationals gingen na een paar akkefietjes de oorlog aan met de vice-wereldkampioen en ble ken wel degelijk te kunnen vech ten. Dat leverde een dikke 25-19 op in de derde set, maar net zo snel als het vuurtje was opgestookt, doofde het ook weer in de vierde set. De herboren Polen sloegen Ne derland met 25-16 van het veld, zo dat de vijfde set de beslissing moest brengen. Daarin toonde Oranje nog één keer aan dat het wel degelijk uit het goede hout ge sneden is en won het het zenu- wenspel van de Polen: 15-13. Terwijl Nederland nog mag hopen 1^ De Nederlandse volleyballers zijn dankzij de 3-2-zege op Polen nog in de race voor een Olympisch ticket. Vandaag moet de ploeg per se winnen van Spanje. in Izmir, konden de Italiaanse vol leyballers gisteren al wel hun kof fers pakken. Na de zege op Neder land verloren de Azurri van Polen en Spanje en daarmee was de hal ve finale onhaalbaar. Italië moet nu hopen dat Polen, Spanje óf Servië het OKT in Izmir wint. In dat geval krijgt de zilveren medaillewinnaar van Athene 2004 nog een herkansing op één van de laatste drie mondiale OKT's, in Uruguayaan laat zich door Amsterdammers hoofd op hol brengen. door Jan Mennega groningen - Bruno Silva wil per direct naar Ajax. Hij heeft de lei ding van FC Groningen verzocht medewerking te verlenen aan een overstap naar de Amsterdamse club. Algemeen directeur Hans Nij- land heeft hem te kennen gegeven dat Groningen dat niet zal doen. „Bruno heeft ons gezegd dat hij graag naar Ajax wil", laat Nijland weten. „Wij hebben begrip voor zijn standpunt, maar wij hebben hem ook gezegd dat wij hem tus sentijds niet laten gaan. Aan het eind van het seizoen is er een nieu we situatie. Dan willen we mis schien wel meewerken aan een transfer." Volgens afspraak had Silva gister middag zijn eerste training van het nieuwe jaar bij FC Groningen moe ten afwerken, maar de 27-jarige rechtervleugelverdediger was niet aanwezig op het trainingsveld van de club. Trainer Ron ]ans: „Omdat hij toch te zeer onder de indruk was van de transferperikelen om in de juiste stemming te kunnen trainen. Maar hij heeft mij beloofd dat hij er morgen (vandaag, red.) weer is." Ook Jans heeft begrip voor de wens van Silva naar Ajax te verkas sen. „Hij ziet dat als een kans. Maar voor FC Groningen is het het beste het seizoen met Bruno Silva af te maken. Aan het eind van het seizoen zien we dan wel verder." Hans Nijland verwacht evenmin eenzelfde pandemonium als afgelo pen zomer met Luis Suarez die na een door hem verloren arbitrage zaak uiteindelijk toch de overstap naar Ajax maakte. „Daar heb ik geen aanwijzingen voor en zolang ik die niet heb wil ik daar ook hele maal niet over nadenken." Bruno Silva heeft een contract tot medio 2009. De transferperiode sluit op 31 januari. foto Ali Ozluer/ANP mei van dit jaar. Nederland komt daar hoe dan ook niet in actie. Trainer Peter Blangé Blangé is er van overtuigd dat zijn spelers vol doende kwaliteit hebben om de Spelen te halen. „We hebben zo langzamerhand op iedere positie klasse genoeg om in de wereldtop mee te doen." De mentale weer baarheid is echter voor verbete ring vatbaar. „We moeten volwas- sener worden." Melbourne - De drie Nederlandse deelnemers aan het kwalificatie toernooi van het Australian Open tennis hebben in Melbourne alle maal de tweede ronde bereikt. Robin Haase, als eerste geplaatst in de kwalificatie voor het hoofdtoer nooi, versloeg in twee sets de Ja panner Go Soeda: 6-2 7-5. Jesse Hu- ta Galung won met 6-4 7-5 van de Amerikaan Phillip King en Matwé Middelkoop zette de Italiaan Paolo Lorenzi met 6-2 6-4 opzij. In de tweede ronde treft Middel koop weer een Italiaan: Federico Luzzi. Haase neemt het in de twee de ronde op tegen de Duitser lulian Reister. Huta Galung staat tegenover de als elfde geplaatste Amerikaan Wayne Odesnik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 95