Chirurgen luiden noodklok Altijd de mooiste cameratoestellen Opbouwwerk Uruzgan gaat te traag Supersmoker is erg gewild vodafone Alleen bij Vodafone de Samsung G600 Silver Make the most of now BelCompariy PZC Donderdag 10 januari 2008 5 'Oudere met slijtage aan gewricht moet langer wachten op ingreep'. OEN HAAG - Ouderen met ge- wrichtsslijtage die hun pijnlijke heup willen laten vervangen door een van kunststof, moeten de ko mende jaren steeds langer wach ten op een operatie of komen hele maal niet meer in aanmerking voor de ingreep. Dat vreest de Ne derlandse Orthopaedische Vereni ging (NOV). Volgens de wetenschappelijke vere niging voor orthopedisch chirur gen, die zich onder meer bezighou den met knie- en heupoperaties, worden oudere, chronisch zieke RIJSWIJK - Sinds er een verbod dreigt op de zogeheten Supersmo ker, zijn de nepsigaretten nauwe lijks meer aan te slepen. Per dag gaan er momenteel duizenden over de toonbank, zegt directeur Dimitri Kyriakopoulos van Supers moker. Tot eind vorig jaar waren er onge veer 120.000 elektronische sigaret ten verkocht. „Voor het eind van deze maand zitten we op 200.000 stuks", aldus Kyriakopoulos. en langzaam herstellende patiën ten de dupe van de maximale prijs die een ziekenhuis voor een be paalde behandeling mag bereke nen bij de verzekering. Deze pa tiënten worden voor ziekenhuizen te duur. Ziekenhuizen krijgen na melijk een vaste vergoeding voor dit type operaties, terwijl moeilijk herstellende patiënten veel meer kosten dan gemiddeld. Volgens NOV-voorzitter en ortho pedisch chirurg Ruud Pöll is het niet denkbeeldig dat ziekenhuizen de deuren sluiten voor deze patiën ten. Een woordvoerder van de Ne derlandse Vereniging voor Zieken huizen (NVZ) ontkent dat. „Zie kenhuizen mogen geen onder scheid maken naar patiënten. Het Legercommandant: Als resultaat uitblijft kiest bevolking voor Taliban. TARIN KOWT - Het opbouwwerk van het ministerie van Defensie in Uruzgan dreigt verloren te gaan omdat grootschalige hulpprojec ten van Ontwikkelingssamenwer king te lang op zich laten wachten. Deze waarschuwing uit luite nant-kolonel Wilfred Rietdijk, commandant van het Provinciaal laatste wat ze doen, is deze patiën ten weigeren." Pöll weet dat er een zorgplicht is, maar vreest toch dat ziekenhuizen zich hier niet aan zullen houden. „Vooral kleine zie kenhuizen met weinig reserve zul len wel moeten." Hij luidt vandaag de noodklok tijdens de algemene ledenvergadering van de NOV. Het vergoedingensysteem dat per 1 januari is ingegaan, moet de con currentie tussen ziekenhuizen be vorderen. Daardoor zou de kwali teit omhooggaan en de kosten om- NNj Volgens de Nederlandse Ortho- paedische Vereniging worden oudere, chronisch zieke patiën ten te duur voor een behande ling in het ziekenhuis. Reconstructie Team (PRT) in de Afghaanse provincie Uruzgan. Volgens Rietdijk zijn er 'grote pro blemen' met de afstemming van het werk in de regio tussen Defen sie en Ontwikkelingssamenwer king. „Ik hoef niet 's ochtends een gebied te veroveren en 's middags al een nieuwe school te hebben. Maar na een paar maanden zou je daar wel mee moeten komen. De kansen die een militaire aanwezig heid biedt, worden nu niet uitge buit." Rietdijk voorziet dat het tot laag. Hoe goedkoper een zieken huis zorg kan leveren, hoe aantrek kelijker het is voor de verzekeraar. Volgens Pöll vallen de kwetsbare patiënten, een groep waar hij en zijn collega's juist veel mee te ma ken hebben, tussen wal en schip. „Neem een oudere met artrose die aan een heup of knie moet wor den geopereerd. Door de ouder dom heeft zo'n patiënt vaak ook andere kwalen, waardoor die na de operatie lang in het ziekenhuis moet blijven", weet Pöll. Dat lange verblijfkost het ziekenhuis bakken met geld. De toenemende stroom 'dure patiënten' zorgt volgens Pöll voor lange wachttijden of einde loos aankloppen bij verschillende ziekenhuizen, wellicht vergeefs. 2010 duurt voor er bijvoorbeeld nieuwe schooltjes in het stadje Chora staan. Volgens Rietdijk is het erg belangrijk dat structurele hulp vlot van de grond komt na dat militairen een regio op de Tali ban hebben heroverd en 'gestabili seerd'. Als resultaten te lang uitblij ven, kiest de bevolking weer de zij de van de rebellen, vreest hij. „Als hulporganisaties niet tot meer spoed zijn te manen, moet overwo gen worden het opbouwwerk aan militairen uit te besteden." Marine vindt op zee bootvluchtelingen DEN HAAG - De marine heeft met het bevoorradingsschip Hr.Ms. Amsterdam in de nacht van dins dag op woensdag op de Middel landse Zee vier rubberbootjes met totaal 47 vluchtelingen ontdekt. Zij probeerden de oversteek van Afrika naar Spanje te maken. De Spaanse autoriteiten hebben de bootvluchtelingen uit het water gevist en opgevangen. SP werft nieuwe leden met horloge DEN HAAG - De SP werft nieuwe le den door hen een horloge te schenken. Dat blijkt uit een cam pagne die de partij gisteren is be gonnen. Op de website van de SP is te zien hoe partijleider Jan Marij- nissen in een restaurant zit te wachten op een nieuw lid. Vervol gens verwijst de partij naar het horloge met SP-logo als welkomst geschenk. 'Explosie A13 was aanslag op drugdealer' DEN HAAG - De 43-jarige bestuur der van de Peugeot die gisteren op de A13 bij Delft ontplofte, is naar wordt aangenomen de Haagse drugdealer Jerry R. In de auto zou een bom hebben gezeten. De body builder heeft eerder aanslagen overleefd, zo meldden media giste ren. De politie wil niets kwijt over de identiteit van het slachtoffer. 5-megapixel camera SAMSUN6 vanaf én nu extra korting op je abonnement Meer weten? Kijk op vodafone.nl/aanbiedingen of ga naar de Vodafone winkel Teleombinatie AL onze mooiste cameratoestellen zijn ook verkrijgbaar bij:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5