Zeeland Subsidie voor kinderopvang Koos gestopt PZC L SCHOUWEN-DUIVELAND 34 25 26-27 Schoolkinderen op pad voor nieuwjaarsgroet Brasseriemenu metsoep Spranky Zoof Intratuin H - - iJgEHt lu intratuin De Hakehoeve is bijna de beste BH 1 - 'I Ali Baba De Vliegeraar indrukwekkend in beeld gebracht Donderdag 10 januari 2008 Honderd mensen beginnen het jaar met fitheidstest Tip? redzzee@pzc.nl Voorzitter Welzijnshuis vreest voor toekomst van peuterspeelzalen. door Melita Lanting BRUINISSE - De gemeenteraad stopt de subsidie aan de kinderopvang van het Welzijnshuis. „Deze subsi die is een vorm van oneerlijke con currentie", zegt Wout van den Berg, WD-raadslid en indiener van het voorstel. Hij krijgt voor zijn voorstel steun van alle andere raadsfracties. „Onbehoorlijk bestuur", zegt voor zitter Gert-Jan van der Salm van het Welzijnshuis. „Bij de start van het Welzijnshuis, twee jaar gele den, is gegarandeerd dat wij de subsidies zouden houden." De kin deropvang van het Welzijnshuis (Koos genaamd) krijgt jaarlijks 57.000 euro subsidie. Van den Berg wil dit in twee jaar tijd afbou wen tot nul. In 2005 is de wet op de kinderopvang gewijzigd en is vastgesteld dat kinderopvang geen gemeentelijke taak is. Daarmee is ruim baan gegeven aan de vrije markt. Op Schouwen-Duiveland is de subsidie echter niet stopgezet. „Zolang er geen tweede partij is, hoeft dat geen probleem te zijn. Maar met de komst van kinderop TTi Alle raadsfracties steunen een VVD-voorstel om de subsidie aan de kinderopvang te stoppen. Het Welzijnshuis denkt dat vooral peuterspeelzalen de dupe zijn. vang De Bevelanden op Schou wen-Duiveland is een ongelijke concurrentiepositie ontstaan." Van der Salm denkt dat de WD niet beseft dat met dit voorstel de peuterspeelzalen in de kernen in gevaar komen. „Een deel van deze subsidiegelden gaat naar de peuter speelzalen. Wat nu dreigt te gebeu ren is niet zozeer dat de kinderop vang in gevaar komt, maar wel de peuterspeelzalen." Van der Salm stelt dat daarmee dus de voorzie ningen in de kleine kernen op de tocht komen te staan, omdat in kleine dorpen meestal geen kinder opvang is, maar wel een peuter speelzaal. „Als er geen financiële compensatie komt, krijgen we echt problemen." Wat Van der Salm steekt, is dat de subsidie moet worden stopgezet en dat het college vervolgens wordt gevraagd te onderzoeken wat de gevolgen zijn. „Eerst slaan en vervolgens willen praten. Dat is toch merkwaardig." Van den Berg verwijst naar een raadsbesluit uit 2006 waarin al is besloten om de exploitatiesubsidie van het Welzijnshuis in stappen af te bouwen. Van der Salm plaatst ook vraagtekens bij het argument 'oneerlijke concurrentie'. „Volgens mijn informatie zit kinderopvang De Bevelanden in de openbare ba sisscholen en betalen zij daar geen huur voor. Dat is toch ook een vorm van subsidie?" Vanavond wordt het voorstel nog besproken in de commissievergadering. Marktsl l Middelburs Lie ivrvx/ixlxrv f\T T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur van knolselderij, rundersukade of stoverij van wintergroenten en éclair met sinaasappelmousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmidü zaterdag 12 januari 15.00-16.30 uur pop elburg.nl is hét adres voor u en uw huisdier! i M BROUWERSHAVEN - Maar liefst ze venhonderd leerlingen van christelij ke basisscholen gingen gisteroch tend op Schouwen-Duiveland op pad om omwonenden van hun school een nieuwjaarsgroet te breng en. Scholen staan midden in de we reld, legt directeur Kees van Dam me van de christelijke onderwijskoe- pel Radar uit. Midden in de samenle ving. „Vanuit die gedachte wil Radar aandacht schenken aan de omwo nenden van de school door hen te bezoeken en een nieuwjaarsgroet te brengen." De kinderen gingen de deuren langs met een kaars, waar- ELLEMEET - De Hakehoeve bij Elle- vat naast een mini-camping ook meet is gedeeld tweede geworden appartementen, waardoor het in bij de Vekabo-verkiezing 'beste lo- aanmerking kwam voor de prijs, geerbedrijf van Nederland'. Het be- De Vilt uit het Brabantse Beugen drijf van de familie Lemsom om- werd winnaar van de verkiezing. mee het licht van het kerstfeest doorgegeven werd. Een dergelijke nieuwjaarsgroet werd eerder door een aantal Radar-scholen gebracht, maar dat alle zeven Radar-scholen op Schouwen-Duiveland nu mee doen aan de groetactie is nieuw. foto Marijke Folkertsma Tïp? redactie@pzc.nl ijdenseweg 296 yHalsjÉlren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord) Kq*fdekerke, ProvinciaaIseweg tussen Vlissingen en Koudekerke Het wordt weer de tijd van de be lastingformulieren. Kijken of ze het weer zo leuk kunnen maken. De mensen van de belasting zijn trouwens niet de enigen met hu mor. Toen onlangs die Beveland- se boekhouder met de belasting dienst belde en doorverbonden wenste te worden met Ali Baba, bleef het even stil aan de andere kant van de lijn. „Wie zegt u?", was na enige tijd de reactie van de telefoniste. „Ali Baba", her haalde de boekhouder. Het duurde weer even eer ze ant woordde: „Ik ken geen Ali Baba, die werkt hier niet." De boekhouder: „Doet u dan maar een van die andere veertig rovers."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55