Zeeland 'Door burger gekozen, punt' 50T0T75 bruynzeel KORTINGEN VAN Openingsacties 50% korting op 3 actiemodellen* 30% korting gratis montage* 11 en 12 januari: Op alle andere keukens: BOBBE MODE VLISSINGEN Prijs Seafarm Broeder Bart vertelt over sober kloosterleven li Wietkweker Bruynzeel Keukens Goes Nobelweg 1 4460 AT Goes Tel. (0113) 251503 K E U K E N S www.bruynzeelkeukens.nl B PZC Donderdag 10 januari 2008 129 (m.u.v. jassen jacks) ifl fim«swsuWJÏ :(*i www.gimbreremode.com kamperland - De bij de storm vloedkering gevestigde viskwekerij Seafarm heeft de eerste nationale prijs voor verantwoorde vis gewon nen. Directeur A. Bout was blij ver rast. De prijs is ingesteld door het Productschap Vis om innovaties in de visserijsector in het zonnetje te zetten en te stimuleren. Koffieshophouder kan zonder problemen in de Vlissingse coalitie. door Emile Calon en Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Een koffieshophou der in de coalitie van Vlissingen, een verkoper van softdrugs die me de bepaalt wat er in zijn stad ge beurt - kan dat eigenlijk wel? Eindelijk, de Scheldestad heeft een nieuw college. Dankzij Progressief Ondernemend Vlissingen. Een par tij die vlak voor de verkiezingen is opgericht door twee door de poli tiek gefrustreerde koffieshophou- ders: Ben Carstens en Gerard Aar den. Tot ieders verbazing scoorden ze 764 stemmen. Aarden - tevens eigenaar van de koffieshop aan de Grote Markt in Goes, werd raads lid. Die verbaast nu opnieuw: zijn partij neemt deel aan de coalitie. Omdat hij dat wilde, zegt Henk de Haas (PvdA). De test niet dan? Gerard Aarden. „De rest hebben we niet benaderd. We zochten naar een meerderheid waar we mee verder konden. Niet enkel getalsmatig, maar ook qua in houd. Wat dat laatste betreft heb ik een goed gevoel bij de POV. Al zierikzee - Alleen zijn bril en zijn pij zijn van hem zelf. Meer bezit heeft hij niet. Zijn overige kleding is eigen dom van het klooster in het Belgische Lavaux-Sainte-An- ne. „Ik verdien geen geld met het werk dat ik verricht. Ik kan niet sparen voor een i-Pod bijvoorbeeld", vertelt broeder Bart gisterochtend tijdens zijn bezoek aan de katholieke basisschool Willibrordus. lang. Ze leveren geen wethouder, maar Gerard Aarden speelt een vol waardige rol in de coalitie." Wat hij voor werk doet, vindt De Haas er niet toe doen. „We heb ben gekeken naar inhoud en hij is door burgers gekozen. Punt. Voor mijn part verkoopt hij potten en pannen. Of hij te maken heeft met de onderwereld, weet ik niet. Ger ard zit er in elk geval niet namens die wereld, maar namens Vlissin gen." Privé-zakelijke activiteiten moet je scheiden van politieke activiteiten, vindt Mark Weug van de LPV. Bo vendien, zegt WD'er Marianne Reinders, de geloofsbrieven zijn al lemaal al bekeken bij de beëdiging. „Ik beoordeel hem als fractievoor zitter, niet als koffieshophouder. De speerpunten van onze partijen komen heel nauw overeen." Voor hoofdofficier Diederik Grei- ve is de positie van Gerard Aarden geen onderwerp van discussie. En dat geldt ook voor oud-commissa ris van de koningin Wim van Gel der. Die vindt alleen de krappe coa litiemeerderheid zorgelijk. Oud-burgemeester Ron Barbé van Temeuzen is een van de weinige Zeeuwen die zijn bedenkingen heeft. Desgevraagd zegt de oud-be stuurder dat hij zich als politicus wel drie keer zou bedenken voor hij politieke steun zou zoeken bij iemand die handelt in drugs en met criminele toeleveranciers. Professor Rinus van Schendelen van de Erasmus Universiteit in Rotterdam heeft die bedenkingen niet. De hoogleraar politicologie stelt dat er geen bezwaren zijn te gen een Vlissingse coalitie met de POV. Van Schendelen: „De ethiek is altijd in beweging en als zodanig geen bron van rechtsvorming." ITi Prominenten hebben geen moei- te met de deelname van de partij Prpgressief Ondernemend Vlissin gen, van koffieshophouder Ger ard Aarden, aan de coalitie. Hij schetst de leerlingen van groep 7 en 8 een beeld van het kloosterleven en beantwoordt hun vragen. Broe der Bart is een van de monniken van de Tibériade die deze week op Schouwen-Duiveland en de Bevelanden vertoeven. De broeders zijn hier om te vertellen over hun religieuze beweging naar het voorbeeld van Francis- cus van Assisi en Theresia van Lisieux. foto Marijke Folkertsma TERNEUZEN - Een 28-jarige Terneu- zenaar heeft zich dinsdagavond vrijwillig op het politiebureau in zijn woonplaats gemeld. De man verklaarde betrokken te zijn bij een wietkwekerij aan de Vondel straat, die eerder op de dag door de politie werd ontmanteld. De Terneuzenaar is ingesloten en werd gisteren verder gehoord. Het woonhuis stond vol met kweekap- paratuur en ongeveer driehonderd hennepplanten. Deze actie is alleen geldig bij aankoop van een complete keuken en alleen op 11 en 12 januari 2008. Kijk voor de actiemodellen en voorwaarden op onze website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49