1 Alle prijzen STIJGEN, bij Jan van Sundert M ACTIE brandweer het Agent voelt zich tekortgedaan vaakst te laat Nieuw onderzoek ziekenhuiszorg Vandaag Keuken en sanitairbranche verwachten voor 2008 een prijsstijging van 5% U betaalt bij ons nog steeds de prijzen van 2007! Sundert GRATIS KEUKEN MONTAGE 50% KORTING opeen twv €750,- GRATIS TEGELS WEGENS SUCCESI GRATIS DESIGN RADIATOR Kinderhulp eert trouwe chauffeur PZC Donderdag 10 januari 2008 31 De politie in Zeeland beet gisteren in Middelburg het spits af van een landelijke estafettestaking, foto Ruben Oreel Zeeuwse commandant Van Dijk nuanceert onderzoek inspectie. door Frank Balkenende WISSENKERKE - De brandweer op Noord-Beveland komt van alle korpsen in Nederland het vaakst te laat bij een calamiteit. Dat blijkt een onderzoek over 2006 van de Inspectie Openbare Orde en Veilig heid van het ministerie van Bin nenlandse Zaken. Volgens dat net verschenen rap port haalde de Noord-Bevelandse brandweer in veertien van de zes tien gevallen de aanrijtijd van acht minuten niet. Het overschrijdings percentage komt zo op 167 pro cent, het hoogste van Nederland. Volgens commandant P. van Dijk van de Regionale Brandweer Zee land valt op het onderzoek wel wat af te dingen. Noord-Beveland kent namelijk twee volwaardige ka zernes in Kamperland en Colijns- plaat en twee ondersteunende pos ten in Wissenkerke en Kortgene. „De laatste twee voldoen niet aan de norm van de inspectie en zijn niet meegenomen in het onder zoek. Doe je dat wel, dan zakt het overschrijdingspercentage naar 50 procent, zo'n beetje het gangbare in de hele provincie." Volgens Van Dijk heeft het weinig zin te 'goochelen' met percentages. „We moeten accepteren dat in een dunbevolkte regio met alleen vrij willigerskorpsen bij calamiteiten in het buitengebied de huidige aan rijtijd vaak onhaalbaar is. Dat moe ten we de Zeeuwen gewoon vertel len. Ter compensatie kun je extra rookmelders uitdelen." De Regionale Brandweer werkt momenteel hard aan een plan om de magere dagbezetting van brand weerposten te verbeteren. Politie wil vooral waardering op maat voor bijzondere taken. door Marcel Modde GOES - Willem Folmer uit Zierik- zee, diender op leeftijd, is het beu steeds te moeten bedelen om een paar centen meer. Hij heeft on langs nog berekend wat hij onder het huidige loonregime opschiet met een nachtdienstje Renesse. „Tien euro schoon aan de haak. Niet dat ik het daar voor doe. Bij de politie ga je uit een bepaalde be vlogenheid. Maar wordt het ook gewaardeerd? Absoluut niet, zo lijkt het. Niet door die burger in Renesse en net zo min door de mi nister. Daar maak ik mij boos over. Men doet ons tekort!" Collega Douwe de Vries wijst op de vaak emotionele aspecten van het politiewerk. „Het lijk van een oude vrouw uit een huis halen." „In de zomer, terwijl de vliegen op je landen", schetst Folmer de 'Voor een winkeldief in Goes zijn de collega's er wel gelijk op uit getrokken' praktijksituatie nog iets scherper. De Vries: „Ook dat doe je voor die schamele 1500 euro netto per maand. Geen begrafenisonderne mer die voor dat bedrag komt!" Dus laten ze zich dit keer niet lan ger afschepen met een extra zak centje, maar eisen de dienders een structurele verbetering van hun ar beidsomstandigheden. „Een beter loon maakt het werk er niet makkelijker op", erkent Fol mer. „Maar het gaat om dat stukje waardering. Ik ben al wat ouder, heb mijn zaakjes financieel wel voor elkaar. Maar hoe jonge colle ga's tegenwoordig moeten rondko men..? De laatste vijftien jaar zijn we er alleen maar op achteruit ge gaan." De kantine van het bureau in Goes kleurt geel van de hesjes die actievoerende agenten hebben aan geschoten om de eenheid van het protest te benadrukken. Eerder die ochtend draait districtbestuurder Yntse Koenen van de Nederlandse Politie Bond (NPB) symbolisch het bureau in Middelburg op slot. Daarmee wordt het startsein ge ven voor een estafettestaking die, als de minister de bonden niet te gemoetkomt, op 23, 28 en 31 janua ri moet uitmonden in een protest van alle korpsen tegelijk. De esta fette wordt ondersteund door de drie andere politiebonden. Dis trictsbestuurder Paul Roeland (NPB) en lohan Kerbel (ACP) hop pen langs de bureaus in Goes en Terneuzen. Actieleider in Zeeland Guido Lampaert is tevreden over het verloop. De enkele burgers die 's ochtends voor een gesloten deur stonden, waren begripvol. „De aan gifte van een fietsendiefstal kon een paar uurtjes wachten. Maar voor een ongeluk in Vlissingen bij voorbeeld of een winkeldief in Goes zijn de collega's er wél gelijk op uit getrokken. Zonder elkaar aan te kijken wie zou gaan!" Op 3 januari 2008 is ten iaste van J.T.H. Coenen, geboren 24-02- 1971, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijfplaats zowel in als buiten Nederland, een grosse van een d.d. 24 september 2007 gewe zen vonnis betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaarder, bij welk vonnis J.T.H. Coenen is veroordeeld tot betaling van een geld bedrag. Een afschrift van dit exploot van betekening kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B. V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen door Claudia Sondervan MIDDELBURG - H. Adriaansens, dean van de Roosevelt Academy onderzoekt voor de PvdA-Staten- fractie hoe de Zeeuwse ziekenhui zen hun zorg het best kunnen in richten op de behoefte van de Zeeuwen. De partij wil af van de eilandenstrijd om het hoofdzieken huis. Het debat moet loskomen van de rapporten van de zieken huizen zelf die tot nu toe het de bat over de toekomst van de zie kenhuisfuncties bepalen, vindt de Statenfractie. Uitgangspunt voor de fractie is basis- en spoedhulp nabij elke Zeeuw; specialistische ingrepen op termijn op een cen traal punt en nazorg en herstel weer dichtbij huis voor de patiënt. 2 Maandag 7 januari 2008 Daarnaast bieden mij u tot zaterdag 12 januari KEUZEKORTING Volgens de hraiidicvcrenigingcn zullen luj dit jaar dr pnjzen stijgen voor de keukens gemiddeld met 41* en voor dc «aiutairu; mei 4.515 Jan van Sunden zegt niet mee te doen en hanteerd de prijzen vin 2007. Jan-vaiï bij aankoop van een keuken bij aankoop van een badkamer GRANIETEN WERKBLAD t/m a s ZATERDAG Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 Openingstijden Ma gesloten, Di t/i Vrijdag 9.30-21.00 uur (koopavond) Za 9.30-17.00 uur WWW.janvanslindert.nl "Actie geldig t/m zaterdag 12 januari 2008 .30-17.30 uur door Ernst Jan Rozendaal GOES - Bart Wissink uit Goes is gis teravond in het zonnetje gezet, omdat hij al vijftien jaar belange loos chauffeur is voor de stichting Europa Kinderhulp Zeeland. Behalve een bloemetje uit handen van oud-Tweede Kamerlid Siem Buijs, kersvers ambassadeur van de organisatie die haar dertigjarig bestaan viert, kreeg hij een toepas selijk beeldje', vijf kinderen in een kring met de handen op eikaars schouders. EKZ schenkt elke zo mer zeker veertig Nederlandse en honderd buitenlandse kinderen een vakantie bij Zeeuwse gastge zinnen. De Nederlandse kinderen komen uit Limburg, waar Wissink ze elk jaar ophaalt. Dat doet hij in een bus die hij heeft losgepraat bij AMZ en op brandstof die beschik baar wordt gesteld door zijn eigen werkgever Connexxion. Zelf neemt hij er vrije dagen voor op. Hij vertelde gisteren dat de kinde ren zo genieten van de vakanties dat hij voor de terugtocht met zijn grote gestalte af en toe het portier van de bus moet blokkeren om te voorkomen dat sommigen weer naar buiten glippen. Voor komen de zomer zoekt EKZ nog gastgezin nen. Info: 0117-340144. Jntpfoffïng A S3 •ogtr/rjSf aansUtr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41