Reorganisatie levert Hulst tonnen op Zeeland 50TÖT75 UW Drugsverkoper in Vlissingse coalitie Negatief advies bouw appartementen Hulst KORTINGEN VAN Feestbogen of bovenleidingen voor de tram? GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN Z PZC Donderdag 10 januari 2008 29 breskens - Opvallend is-ie wel, de arcade aan het Spui- plein. Maar mooi vinden veel inwoners van Breskens de rij stalen poorten niet. „Het lijkt meer of er een nieuwe tramlijn komt en er al vast bovenleidingen zijn neergezet", klinkt het snerend. In de zomer worden er boven in de stalen poortcon structies doeken bevestigd. Daarop staan aankondigin gen van evenementen in het dorp. Nieuw straatmeubi- lair en een aangekleed binnenterrein moeten het Spui- plein nóg feestelijker maken. foto Wim Kooyman Herschikking van gemeentelijke diensten zonder ontslagen. door Conny van Cremberghe HULST - Burgemeester en wethou ders van de gemeente Hulst heb ben vrij geruisloos en relatief snel een drastische herschikking van het gemeentelijke apparaat kun nen doorvoeren. Hulst heeft het sectorenmodel ver laten en nu een vrij platte organisa tie met een staf en zeven afdelin gen. Het schrappen van een aantal leidinggevende functies, inkrim pen van afdelingen en het beter op elkaar afstemmen van compu tersystemen levert een bezuini ging op van circa zeven ton op jaar basis. Voor het krap bij kas zitten de Hulst een aardige opsteker. B en W zijn niet genoodzaakt mensen te ontslaan. Door natuur lijk verloop en wat wethouder Frans de Vries (organisatie en per soneel) 'flexibele pensionering' noemt, kan het gemeentelijke ap paraat voor het eind van dit jaar te ruggebracht worden tot een organi satie met 180 fulltime banen. Dat zijn er dertien minder dan vorig jaar. Hulst kondigde dik een jaar Volgens wethouder Frans de Vries is de gemeentelijke reorga nisatie in Hulst 'op wat individuele probleempjes na vrij geruisloos verlopen'. geleden, nadat een vergelijkend on derzoek had uitgewezen dat de ge meente te ruim in zijn medewer kers zat, aan drastisch te gaan schrappen in de personele bezet ting. De gemeente Sluis moet die weg nog inslaan om overigens de zelfde reden. Wethouder De Vries: „Vooraf hebben we eerst duidelijk de functies benoemd en hebben we met alle ambtenaren gesprek ken gevoerd over mogelijkheden en onmogelijkheden. Daarna zijn we gaan kijken naar de beste men sen op de beste plaatsen. Op wat individuele probleempjes na is de ingreep vrij geruisloos verlopen. Ik ben daar best een beetje trots op. Alles moet nu nog in zijn plooitjes zakken, de organisatie moet zich nog een beetje zetten, maar ik ben ervan overtuigd dat dit prima luk ken gaat." De Vries verwacht dat de burgers van Hulst vrij snel zul len merken dat de nieuwe gemeen telijke organisatie niet zo maar op deze wijze is neergezet. „Met min der baasjes hoeven er minder para fen gezet te worden. Kan de be sluitvorming, de afhandeling van zaken, sneller verlopen. Minder bu reaucratie is in ieders belang." De wethouder gaat ervan uit dat de nieuwe gemeentelijke operatie vol ledig staat als de gemeente de Ra bobank op de Grote Markt be trekt. Dat zal deze zomer gebeu ren. Hulst kocht het monumentale gebouw naast het stadhuis van de bank voor 1,2 miljoen euro. Collega-politicus: wat voor werk hij doet is van geen belang. VLISSINGEN - Een koffieshophou der in de coalitie van Vlissingen, een verkoper van softdrugs die me de bepaalt wat er in zijn stad ge beurt - kan dat eigenlijk wel? Eindelijk, de Scheldestad heeft een nieuw college. Dankzij Progressief Ondernemend Vlissingen (POV). Een partij die vlak voor de verkie zingen is opgericht door twee door de politiek gefrustreerde kof fieshophouders: Ben Carstens en Gerard Aarden. Tot ieders verba zing scoorden ze 764 stemmen. Carstens bedankte, Aarden werd raadslid. Die verbaast nu opnieuw: zijn partij neemt deel aan de coali tie. Omdat hij mee wilde doen, zegt Henk de Haas (PvdA). De rest niet, dan? „De rest hebben we niet benaderd. We zochten naar een meerderheid waar we mee verder konden. Niet enkel getalsmatig, maar ook qua inhoud." Wat Aar den voor werk doet, vindt De Haas er niet toe doen. „Of hij te maken heeft met de onderwereld, weet ik niet. Gerard zit er in elk ge val niet namens die wereld, maar namens Vlissingen." Oud-burge meester Ron Barbé van Terneuzen heeft zijn bedenkingen. Desge vraagd zegt Barbé dat hij zich als politicus wel drie keer zou beden ken eer hij politieke steun zocht bij iemand die handelt in drugs en met criminele toeleveranciers. wnderlyk yt\mruird Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Eddy Wally SLUIS - De Vlaamse charmezanger Eddy Wally geeft vrijdag 25 janua ri een concert tijdens een netwerk avond in Toversluis in Sluis. De t avond is bedoeld voor relaties van het familiepark, maar er zijn aan de receptie ook kaarten a to euro te koop. Behalve Wally treden die L avond vanaf t9.30 uur percussie groep Tresj en coverband Van Al- [Tït, ies op. Ook zijn er goochelaars en danseressen te bewonderen. Commissie wil ander ontwerp voor bouw nabij Graauwse Poort. door Harold de Puysseleijr HULST - De monumentencommis sie heeft negatief advies uitge bracht over het bouwplan voor ne gen appartementen aan de Zoute- straat 2 in Hulst. Dat betekent dat de gemeente Hulst binnenkort weer om de tafel moet met project ontwikkelaar Bax-Fassaert. Op het terrein net buiten de Graauwse Poort in Hulst staat nu nog het pand waar in het verleden bekende horecagelegenheden als de Schuur en Café Centraal Sta tion in gehuisvest waren. Tegen het ambtelijk advies in besloot het college van burgemeester en wet houders vorig jaar toch medewer king te verlenen aan de bouw van het appartementengebouw. Het ambtelijk advies luidde om de wo ningbouw niet toe te staan in ver band met de milieuvergunning die voor de nabijgelegen paardenhoo fd^ Het ontwerp voor de bouw van een complex met negen apparte menten nabij de Graauwse Poort in Hulst moet van de Monumen tencommissie worden aangepast. derij is afgegeven. Het bezwaar van de monumentencommissie heeft daar volgens wethouder Frans de Vries, die de portefeuille Ruimtelijke Ordening waarneemt, niets mee te maken. „De monu mentencommissie heeft een nega tief advies over dat bouwplan gege- geven omdat het niet passend is in de omgeving", legt De Vries uit. Volgens de wethouder vindt de commissie dat de plannen aange past moeten worden. Bij het ont werp voor het gebouw moet vol gens de wethouder van de com missie meer rekening worden ge houden met de ligging zo dicht te gen de historische vestingwallen. „We gaan binnenkort in gesprek met de projectontwikkelaar over aanpassing van de plannen", zo zegt De Vries. Eind 2006 is al verkennend archeo logisch onderzoek uitgevoerd op het terrein. Daar zijn toen resten gevonden van een gracht die in t850 is gedempt. Ook kwamen middeleeuwse aardewerken scher ven uit de grond. Een eindje ver derop in dezelfde straat wil de Woonstichting Hulst op het ter rein van de inmiddels gesloopte ca fetaria 't Zoutvatje in de loop van dit jaar dertig appartementen la ten bouwen. Paranormaalbeurs in Sas van Gent sas van gent - In de Vlaanderen- hal in Sas van Gent wordt zondag 20 januari een paranormaal- en spiritueelbeurs gehouden. Tal van Nederlandse en Belgische standhouders doen mee. Naast de gebruikelijke verkoop stands met gebruiksartikelen op spiritueel en esoterisch gebied zijn paragnosten, mediums, psychome- tristen, tarotleggers, reiki-masters en magnetiseurs vertegenwoor digd. De beurs duurt van 10.30 tot 19.00 uur en de toegangsprijs is 5 euro. Kinderen tot 10 jaar onder begelei ding krijgen gratis toegang. Toonbeeldfotografen exposeren in Studio 72 aardenburg - Zes deelnemers van het open fotografie-atelier van het Temeuzense cultureel instituut Toonbeeld exposeren tot en met donderdag 21 februari werk in Stu dio 72 in Aardenburg. Er zijn foto's te zien van een autistisch jongetje, tieners in het bedreigde dorp Doel, Zeeuwse en Belgische paar den, katten en vrouwen. Daar naast zijn abstracte afbeeldingen te bezichtigen. De expositie wordt vrijdag 18 januari (20.00 uur) geo pend. Voor en na die dag is de ten toonstelling op donderdag, vrijdag en zaterdag toegankelijk. Witte rookwolk door rit met lekke banden TERNEUZEN - Een 77-jarige Terneu- zenaar is dinsdagavond op de Wil lem de Zwijgerlaan in zijn woon plaats aangehouden omdat hij be schonken achter het stuur zat. Politieagenten zagen hem rijden in een auto, die een witte rook wolk achterliet. De bestuurder reed met twee lekke banden, waar schijnlijk veroorzaakt doordat de man tegen een stoeprand was gere den. De banden waren doorgesle ten en de man reed al op de vel gen. Uit een blaastest bleek dat de man onder invloed was. Hij had tweeënhalf keer de toegestane hoe veelheid alcohol gedronken. (m.u.v. jassen jacks) www.gimbreremode.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39