Supermarkt sluit deuren in Axel PZCI25 'ï'u intratuin 7EEUWS-VLAANDE 26 Intratuin u. deÜRVKKERY Terneuzense wietkweker meldt zich vrijwillig op politiebureau Super jackpot tre 10 januari Sluitingstijd voor horeca pakt goed uit Brasseriemenu met soep Spranky Zoof De Vliegeraar indrukwekkend in beeld gebracht Donderdag 10 januari 2008 Terrassen op Markt in Hulst krijgen overkapping Tip? redtern@pzc.nl C1000 op 26 januari dicht, personeel over naar Albert Heijn. door Raymond de Frel AXEL - Supermarkt C1000 en slijte rij Mitra in Axel sluiten 26 januari hun deuren. De familie Luitjens, eigenaar van de Albert Heijn in Axel, springt meteen op die ont wikkeling in. Zij neemt vijftig me dewerkers van C1000 over, ver bouwt haar supermarkt aan het Szydlowskiplein en geeft het win kelcentrum een andere invulling. „Wij constateren dat het marktge bied in Axel te klein is voor twee supermarkten van het kaliber Al- bert Heijn en C1000. Alle perso neelsleden gaan over naar Albert Heijn, behalve de bedrijfsleider. Die blijft in dienst van Schuite- ma", zegt woordvoerster Rianne de Graaf van de overkoepelende supermarktorganisatie Schuitema. Schuitema is een dochteronderne ming van Ahold, waaronder onder meer Albert Heijn valt. Wat er met het pand van de C1000 gaat gebeuren, is nog ondui delijk. „De huidige eigenaar van het pand spreekt met de gemeente Terneuzen over een herontwikke ling, zoals woningbouw, van dit ge bied. Komen ze daar niet uit, dan is Albert Heijn misschien bereid om dit pand aan te kopen en ver volgens gaan wij met de gemeente in overleg", laat woordvoerster Van Dijk vanuit het hoofdkantoor van Albert Heijn weten. Anton Luitjens, franchise-eigenaar van Al- bert Heijn in Axel, werd enigszins verrast door de snelle sluiting van C1000 aan de Oranjestraat. „Ik wist dat Axel te klein is voor drie grote supermarkten (er is ook nog een Aldi), maar ik had dit pas over een aantal jaren verwacht. Het be tekent wel dat wij extra omzet Supermarkt C1000 in Axel gaat dicht, de plaatselijke Albert Heijn neemt vijftig medewerkers van C1000 over. kunnen verwachten. Daar hebben wij mensen voor nodig. Dan kan je wel zelf personeel zoeken, maar waarom zou je niet ervaren krach ten overnemen? Op drie medewer kers na kunnen alle krachten van C1000 bij ons aan de slag." De familie Luitjens springt ook in het gat dat de Mitra achterlaat met de opening van een Gall Gall-slijterij. Vanaf februari wordt deze drankenhandel gehuisvest in het voormalige pand van verf- en behangshop Roeland aan het Szyd lowskiplein. „Na de zomervakan tie hopen we de Albert Heijn zó te hebben verbouwd dat de dranken handel weer naar zijn oude stek kan, waar de Gall Gall tot een jaar geleden zat. Vervolgens verhui zen we de Bruna en Music Store (ook eigendom van de familie Luit jens, red.) naar het pand van Roe land. Dan blijft er nog een stukje Supermarkt C1000 sluit op 26 januari in Axel. Bijna alle medewerkers worden overge nomen door de Albert Heijn in Axel, die gaat verbouwen. foto Wim Kooyman over, maar het winkelcentrum is dan weer voor het grootste gedeel te gevuld." Stadsraadvoorzitter Pierre Eijsackers noemt het ver trek van C1000 aan de ene kant 'in- en intriest voor Axel', al vindt hij de verandering van het winkel centrum 'verzachtend'. „Maar ik moet nog zien of daar voor al die vijftig mensen werk is of blijft." is hét adres voor u en. uw huisdier! Prijsplukker Fokker hondenvoer 7,5 kilo Large, Medium en Small van 18,95 VOOR 9,99 j K Ui X X O ^fiMÉpÈifhëijdenseweg 296 i Jfalsjlren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord) 'Kodaekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke Markt 51 Middelburg T0118 886 886 TERNEUZEN - Een 28-jarige Terneu- zenaar heeft zich dinsdagavond rond elf uur vrijwillig op het poli tiebureau in zijn woonplaats ge meld. De man verklaarde betrok ken te zijn bij de wietkwekerij aan de Vondelstraat, die eerder op de dag door de politie werd ontman teld. De Terneuzenaar is ingesloten en werd gisteren verder gehoord. Het woonhuis stond vol met kweekap- paratuur en hennepplanten. Ver moedelijk werden de planten ter plaatse ook gedroogd en klaarge maakt voor verkoop. De politie trof ongeveer driehon derd hennepplanten aan met een straatwaarde van tachtigduizend €12,1 --- door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen heeft twee ho recazaken in zijn gemeente gewaar schuwd dat zij zich moeten hou den aan de sluitingstijdenverorde ning. Cafés in Terneuzen horen sinds vorig jaar de deuren te slui ten om drie uur 's nachts. Gebeurt dit niet dan riskeren de horecaba- zen een boete. De voorbije tijd is uit controles van de politie gebleken dat enkele kroegbazen herhaaldelijk tot na vieren klanten bleven bedienen. „Dat kan dus niet", meent Lonink, die hen dit in een gepeperde brief laat weten. Die brief was volgens Lonink ook nodig, omdat met na me de horecasector zelf tevreden is over de sluitingstijd. „Als er dan een paar zaken de boel voor de rest bederven, is dat niet goed. De politie zal dan ook in de toekomst verbaliserend optereden", aldus de Terneuzense burgemeester. (C(« vanavond vanaf 17.30 uur van knolselderij, rundersukade of stoverij van wintergroenten en éclair met sinaasappelmousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zaterdag 12 januari 15.00-16.30 uur pop kijk ook op: nww.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35