'Vooral de avonden zijn gezellig' Sanitair megadump! Interesse netwerk 70-plussers PZC Auto rijdt in de sloot, vrouw blijft ongedeerd •Wastafels en kranen •Douchebakken •Douchewanden Douchecombinaties •Douchekoppen Wijk mag naam bedenken voor brede school W PZC Donderdag 10 januari 2008 27 Slaapstrandhuisjes bij avond op het strand van Westduin. foto Lex de Meester Strandvereniging sluit huurcontract met gemeente Vlissingen. door Maurits Sep VLISSINGEN - Op 1 april mag weer op het strand bij Westduin wor den geslapen. De eigenaren van de slaaphuisjes dragen voortaan niet alleen de lusten maar ook de las ten. De strandvereniging Westduin heeft een overeenkomst gesloten met de gemeente Vlissingen. De 56 eigenaren zorgen voortaan zelf dat de huisjes op de goede plek worden gezet, dat de huur voor het strand wordt geïnd en betaald aan de gemeente, dat de bouw voorschriften worden nageleefd, AAGTEKERKE - Op de Pekelingse- weg in Aagtekerke belandde gister middag omstreeks 13.00 uur een 21-jarige automobiliste met haar auto in de sloot. De uit de gemeente Veere afkom stige vrouw slipte met haar voer tuig nadat zij in de berm was ge raakt. Haar auto kwam daarop in de sloot terecht en sloeg daar twee maal over de kop. De bestuurster kon zelf uit haar voertuig klimmen en werd ter plaatse onderzocht door ambulan cepersoneel. Zij had wat pijnklach- ten, maar hoefde niet naar het zie kenhuis, liet de politie gisteravond weten. dat wordt gecontroleerd op veilig heid en dat de huisjes voor 1 okto ber weer worden weggehaald en het strand schoon achterblijft. „Dat doen we eigenlijk al een paar jaar zo, maar nu is het officieel", zegt secretaris Arendo Schipper van strandvereniging Westduin. De slaapstrandhuisjes staan er vol gens hem al sinds begin vorige eeuw. „Het is ooit begonnen met een staking bij scheepswerf De Schelde. Die duurde langer dan ge dacht en de mensen gingen maar naar het strand om iets te doen te hebben. Eerst namen ze een kist met spulletjes mee. Dat werd later een kleedhokje, toen een daghuis je. Uiteindelijk zijn het slaaphuis jes geworden." Die zijn tegenwoordig voorzien van elektriciteit en water. Maar be langrijker: ze staan op een unieke plek. Als de strandgasten hun spul len aan het einde van de middag inpakken, blijven de slapers ach ter. Schipper: „Het is een sociaal gebeuren. We kennen elkaar al 'Het begon met een staking op De Schelde die langer duurde dan gedacht' heel lang en zoeken elkaar veel op. Vooral de avonden zijn gezellig." De huisjes van de strandvereni ging Westduin staan tussen de pa viljoens Piet Hein en Kon-Tiki en iets voorbij Kon-Tiki richting Vlis singen. Schipper vergelijkt de rij daarom met 'lintbebouwing langs een dijk'. De eigenaren betalen geld aan de gemeente om hun huisje op het strand te mogen zet ten. Een gemiddeld huisje kost nu 750 euro per jaar en dat stijgt de komende jaren naar 1250 euro. Dat er op steeds meer plekken langs de Walcherse kust de komen de tijd slaaphuisjes worden bijge zet, doet niks af aan het gevoel van exclusiviteit van de leden van de strandvereniging Westduin, zegt Schipper. „Wij hebben toch de mooiste plek. Bij Domburg ligt er een grote plas water, waar je met geluk in de verte de rookpluim van een schip kunt zien. Bij ons va ren de schepen over de Wester- schelde vlak langs het strand. Wij hebben meer om naar te kijken." Alles van gerenommeerde merken! Zolang de voorraad strekt. GOES Nobelweg 2-28b, T: 0113 - 24 95 31 (Gelegen tegenover Gévier) Openingstijden: donderdag en vrijdag 13.00 -17.00 uur, zaterdag 11.00 - 16.00 uur VOOR MEER INFORMATIE OVER ONZE AANBIEDINGEN EN OPENINGSTIJDEN, KIJK OP WWW.GEVIER.NL Maak een filmpje over wat er nou zo leuk is op jouw middelbare school, upload het voor 15 februari via www.pzc. nl/scoolpix en maak kans op mooie prijzen! Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/scoolpix lees vind leef MIDDELBURG - Veel oudere Middel burgers hebben belangstelling voor het netwerk 70 plus. Ruim driehonderd 70-plussers hebben zich aangemeld voor het project. Op 24 januari wordt in Het Palet in de Johan van Reigersbergstraat in Middelburg-Zuid een informa tiemarkt over het netwerk gehou den. Die duurt van 13.30 tot 17.30 uur. Belangstellenden kunnen daar informatie krijgen over onder meer internetbankieren, e-mailen en internetten maar ook over de aanschaf van een computer en in ternetverbindingen. Verder wor den er demonstraties gegeven. De organisatoren van het netwerk 70 plus zijn blij verrast over de gro te belangstelling. Maar omdat er zo veel mensen worden verwacht, wordt bezoekers gevraagd gespreid te komen: mensen van wie de ach ternaam met de letter A tot en met 1 begint, vanaf 13.30 uur; I tot en met Q.vanaf 15.00 uur en R tot en met Z vanaf 16.00 uur. MIDDELBURG - Brede school of mul tifunctionele accommodatie. Dat zijn de formele omschrijvingen voor het nieuwe gebouw dat in de Stromenwijk in Middelburg komt en behalve scholen ook andere voorzieningen onderdak moet bie den. Omdat er al een jaar aan wordt gebouwd, vindt de wijkbe- heergroep west het tijd worden om een echte naam te verzinnen. Wijkbewoners (iedereen met post code 4335) worden uitgenodigd een naam te bedenken. Inzendin gen zijn tot 31 januari welkom op wopw@middelburg.nl. Suggesties kunnen ook worden ingeleverd in het wijkondersteuningspunt in de De Ruyterstraat 42. Een commis sie met vertegenwoordigers van de gemeente, Woongoed, de twee ba sisscholen en de wijkbeheergroep kiezen de leukste naam. De scholen behouden hun naam: Beverburch en Cederhof Hoofdprijs: Notebook 2e prijs: iPod nano 3e prijs: Digitale camera

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29