Overgeleverd aan de oppositie PZCI25 'ïn int rat ui deDRVKKERY WALCHEREN 34 26 Brasseriemenu met soep SprankyZoof Intratuin Eerste stap naar een veiliger Bosweg in Zoutelande GGD-voorlichting over loverboys Ali Baba De Vliegeraar indrukwekkend in beeld gebracht Donderdag 10 januari 2008 Middelburg vraagt second opinion over ziekenhuisplan Tip? redwalch@pzc.nl ANALYSE door Maurits Sep De nieuwe coalitie in Vlissin- gen steunt op een meerder heid van één zetel. En op de welwillendheid van de oppo sitie. Het is vijftien tegen veertien in Vlissingen. Ziek zijn of op vakantie zit er de ko mende twee jaar niet in voor de raadsleden van PvdA, WD, LPV en POV. Eén afwezige tijdens de raadsvergadering en het is meteen een gelijkspel tussen coalitie en op positie. Op zo'n moment kan een belang rijk besluit niet worden genomen. En dat was nou net wat formateur Els Kuijper wilde voorkomen. Zij zocht daarom naarstig naar een breed gedragen coalitie, met een ruime(re) meerderheid in de ge meenteraad. Dat is dus niet gelukt, klagen GroenLinks en Christen unie. Maar dat zijn oppositiepar tijen; hun klacht kan ook worden gehoord als een waarschuwing. Het verweer van Kuijper is begrij pelijk maar zwak. Zij wijst terecht naar de PSR, die met vijf zetels voor het gewenste brede draagvlak had kunnen en moeten zorgen, maar zichzelf buitenspel plaatste door vast te houden aan de wegge- vanavond vanaf 17.30 uur van knolselderij, rundersukade of stoverij van wintergroenten en éclair met sinaasappelmousse 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 Markt 51 Middelburg T0118 886 886 I zaterdag 12januari j 15.00-16.30 uur I pop kijk ook op: wwn.drukkerijmiddelburg.nl is hét adres voor u en uw huisdier! v X 0 E it ink. tofi£0Ép&|rtreijdenseweg 296 ^HaU^ren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord) Kojnlekerke, Provinriaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke stuurde wethouder Ton Croné. Tegelijkertijd benadrukt zij dat de voltallige gemeenteraad de zware verantwoordelijkheid draagt om vanaf nu eensgezind aan de toe komst van Vlissingen te werken. De raad heeft het vorige college naar huis gestuurd en dat schept in haar redenering verplichtingen. Zij krijgt daarin bijval van Cock Kapaan van de RPCU, die eraan herinnert dat de raad zelfheeft af gesproken dat alle neuzen dezelfde kant op zouden staan. Als dat gebeurt, is ondanks de krappe meerderheid van één zetel toch sprake van een stabiel ge meentebestuur. Zo simpel is het al leen niet. RPCU levert met één ze tel een bescheiden bijdrage. Chris tenunie (1), GroenLinks (1) en SP (3) zijn het vaak oneens (geweest) met het gevoerde beleid. En de nieuwe wethouders zullen slechts uitvoeren wat al door het vorige college is bedacht. Daarin zaten CDA (3) en PSR (5). Echter, ook hun steun is geen van zelfsprekendheid. De PSR heeft zich ontpopt tot een onberekenba re partner. De partij bracht het oude college in moeilijkheden met het wegsturen van de eigen wet houder en de handelwijze bij de recente collegevorming is slecht ontvangen. Het CDA dan. Dat is nu net de partij die als coalitiepart ner de afgelopen jaren meermalen op belangrijke momenten tégen het beleid van het eigen college stemde, en in november de door slag gaf bij de motie van wantrou wen. Het kon misschien niet an ders, maar de coalitie is overgele verd aan de welwillendheid en goe de zorgen van de oppositie. ZOUTELANDE - De Bosweg in Zoutelande is sinds deze week dicht voor het verkeer. Zo'n tien werknemers van een Terneuzense aannemer zijn de komende drie maan den bezig de weg opnieuw in te richten en te bestraten. Daarna moet de Bosweg veiliger zijn. Doel van de herin richting is immers het tegengaan van hardrijden en het handhaven van het eenrichtingsverkeer. De Bosweg wordt in vier fases aangepakt: Langendam-Olmenlaan- tje (tot 1 februari), Olmenlaantje-Pauwtje (28 januari tot 22 februari), Pauwtje-Elzenlaantje (18 februari tot 7 maart) en Elzenlaantje-Noordendolfer (3 maart tot 4 april). foto Ruben Oreel OOSTKAPELLE - De Stichting Wel zijn Veere en de GGD Zeeland houden vrijdag 18 januari een voorlichtingsavond over loverboys voor meisjes van elf tot en met zes tien jaar. Er zal een rollenspel wor den gespeeld, daarnaast wordt een film vertoond. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur in de School straat 4 in Oostkapelle. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Het wordt weer de tijd van de be lastingformulieren. Kijken of ze het weer zo leuk kunnen maken. De mensen van de belasting zijn trouwens niet de enigen met hu mor. Toen onlangs die Beveland- se boekhouder met de belasting dienst belde en doorverbonden wenste te worden met Ali Baba, bleef het even stil aan de andere kant van de lijn. „Wie zegt u?", was na enige tijd de reactie van de telefoniste. „Ali Baba", her haalde de boekhouder. Het duurde weer even eer ze ant woordde: „Ik ken geen Ali Baba, die werkt hier niet." De boekhouder: „Doet u dan maar een van die andere veertig rovers."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27