Veer kon allang varen Politie wil onderste uit de kan Venray in ban bedreiging 10 Met koffieshop toch in coalitie Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 Donderdag 10 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 8 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Hillary Clinton logenstraft voorspellingen HiniHLi.—awaï Koffieshopeigenaar kan een prima politicus zijn reageer op www.pzc.nl Muzikanten verdienen al genoeg oneens| 26% aantal reacties: 358 Noodreparatie in Hansweert was toch mogelijk geweest. door Ben Jansen VLISSINGEN - De ergernis bij klan ten van het fiets-voetveer Vlissin- gen-Breskens was niet nodig ge weest. De veerboot Prinses Maxi ma had al lang en breed weer kun nen varen. Het op 21 december aan de grond gelopen schip had bij de werf Rei- merswaal in Hansweert een nood- reparatie kunnen ondergaan. Daar was - in tegenstelling tot bij De Schelde in Vlissingen-Oost, de bouwer van de fiets-voetveerbo- ten - een dok leeg. De voor het droogzetten van deze schepen be nodigde dokblokken hadden zon der veel moeite naar Hansweert kunnen worden gebracht. Gedeputeerde George van Heuke- lom, die verantwoordelijk is voor het functioneren van de veer dienst, verklaarde vorige week dat de werf Reimerswaal niet met de Maxima aan de slag kon, omdat ze niet over passende dokblokken be schikt. Die blokken zijn eigendom van de provincie. De Schelde slaat ze op wanneer ze niet nodig zijn bij een dokbeurt van een van de veerbo ten. Een kraan had ze zonder veel moeite op een vrachtwagen kun nen tillen. „Zo hadden we dezelf de dag nog aan de reparatie kun nen beginnen", zegt Jaap van der Reijden van de werf Reimerswaal. Van Heukelom is verbaasd over de ze optie. „Mij is niet verteld dat de dokblokken van De Schelde ook in Hansweert hadden kunnen wor den gebruikt." Omdat De Schelde pas afgelopen UI Als de dokblokken voor de fiets-voetveerboten naar Hans weert waren gebracht, had de Prinses Maxima na Kerstmis al te rug in de vaart kunnen zijn. dinsdag een dok beschikbaar had, is het fiets-voetveer nu bijna drie weken uit de vaart. De tweede boot, de Prins Willem-Alexander, is wegens onderhoud al langer bui ten gebruik. De boosheid over de uitgevallen veerverbinding en daardoor gemis te aansluitingen groeit, vooral in West-Zeeuws-Vlaanderen. Van morgen vroeg voert de dorpsraad van Breskens actie. De noodreparatie bij De Schelde is inmiddels in volle gang. Zaterdag kan de Maxima waarschijnlijk weer varen. pagina 2 en 3: ergernis neemt toe pagina 2: commentaar Grote actiebereidheid bij start estafettestaking in Zeeland. door Marcel Modde MIDDELBURG - De politie stopt pas met actievoeren wanneer minister Ter Horst volledig aan de eisen van de bonden tegemoetkomt. Dat benadrukten districtsbestuur ders P. Roeland (NPB) en J. Kerbel (ACP) van de twee grootste politie bonden gisteren bij het begin van de stakingsestafette in Zeeland. „We hebben niet een beetje finan ciële ruimte nodig, maar alles", rea geerde Roeland op de tegemoetko ming van de minister aan de voor avond van de landelijke estafet te-actie. Ook volgens Kerbel is het aanbod een wassen neus. „Laat de minister nu eindelijk eens met iets concreets komen. Dit voegt niets toe, dus waarom zouden we dan weer aanschuiven aan de onder handelingstafel." De politiebureaus in Terneuzen, Vlissingen, Middelburg, Goes en Zierikzee bleven van zeven tot één uur 's middags dicht. Alleen voor spoedeisende zaken, zoals ongeluk ken en een winkeldief, rukten de stakende agenten uit. De actie is zonder problemen verlopen, aldus coördinator G. Lampaert. Aan de Prinses Maxima wordt bij De Meer wordt het niet. Maar ook niet minder! Direct, meteen, gelijk: 50% korting! Bekijk ook de ofiline-o^ruimingscollectie op: ivLuiv.interieur-poouwe.nl Zuidweg 2oa Zonnemaire 0111401318 Schelde nog volop gewerkt. VENRAY - Minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) helpt Venray bij de beveiliging tegen wat wordt genoemd 'intimideren de acties' door dierenactivisten. Ter Horst heeft dat met burge meester Jos Waals afgesproken. Met name wethouder Lei Heidens (CDA) zegt de afgelopen weken te zijn bedreigd door dierenactivis ten. De gemeente wil niet zeggen of hij een lijfwacht heeft gekregen. Heidens is als wethouder verant woordelijk voor de ontwikkeling van een groot bedrijvenpark langs de A73, waarvoor ook laboratoria voor dierproeven worden gewor ven. De grootste investeerder voor dat bedrijvenpark trok zich on langs terug nadat de woningen van enkele projectmanagers waren beklad met leuzen tegen dierproe ven. Een woordvoerder van het mi nisterie zei gisteren dat onder zocht wordt welke acties nodig zijn voor een betere beveiliging. Verder heeft Ter Horst gezegd dat wat haar betreft een lokale over heid niet mag zwichten voor inti midaties. foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een koffieshophou der in de Vlissingse coalitie, die mede bepaalt wat er in zijn stad ge beurt, kan dat eigenlijk wel? Ja, zeggen de coalitiegenoten maar ook hoofdofficier Diederik Greive, oud-commissaris van de koningin Wim van Gelder en professor Ri- nus van Schendelen hoogleraar po liticologie aan de Erasmus Univer siteit. En dus lijkt de weg vrij voor Gerard Aarden van Progressief On dernemend Vlissingen. Zie katern Zeeland Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 16 en 17; Boeken: 18; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 33; Cultuur: 34 en 35; Weekagenda: 36 en 37; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47; Bijlage: Onderwijs. Vandaag in de PZC: B

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1