Meningen Wintersport in OOSTENRIJK NL boek online of bel 0900 - 9697 PZC Donderdag 10 januari 2008 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Eilanddenken 2 Als de nieuw gelanceerde term 'Ei landdenken' zou worden ingege ven vanuit hokjesdenken, dan riekt het m.i. naar narrow-minded ness, naar tunnel- ofwel koker- zicht, naar ongezond chauvinisme. Het begrip kan echter ook een heel andere lading dekken: het ac cepteren van het vaste gegeven van het geografisch bestaan van de Zeeuwse (schier-)eilanden, die allen een component zijn in één gezamenlijke provincie, als onder deel van het grotere geheel, het land, de natie, het continent, de kosmos, het universum. Zolang men de grotere holistische verban den blijft zien, vind ik het persoon lijk wel grappig inwoner te zijn van de Zeeuwse Archipel. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Zeelandbeleving 'Zeeland moet je vanaf de snelweg kunnen beleven' (PZC 07-01), al dus gedeputeerde Van Waveren. Een prachtige politieke kreet, maar buiten gevoel voor de reali teit. Het provinciebestuur zet al ja ren in op de pijler logistiek om daarmee het landelijke karakter van onze provincie onherstelbaar aan te tasten. In de provinciale be leidsnota wordt zelfs realisering van én de WCT én de VCT moge lijk geacht. Vandaar de snelweg van Goes naar Gent om transport van driekwart van de vijf tot tien miljoen containers per jaar over de weg mogelijk te maken. De rest gaat per trein en boot. Als deze ontwikkeling enige compensatie zou bieden in de vorm van werkge legenheid en groei van de bevol king, was er reden tot een echte discussie. Er zijn volgens mij over wegend negatieve effecten: de Zee land-beleving op de snelwegen zal los van indamming van bedrijfster reinen al bedorven worden door het onophoudelijk geraas van vrachtwagens en goederentreinen. De structurele uitbreiding van ar beidsplaatsen in deze bijna volle dig geautomatiseerde bedrijfstak zal minimaal zijn. Luchtvervuiling en verkeerschaos zullen de recrea tiesector geen goed doen. Dan maar liever bedrijfsterreinen langs de snelwegen. De garantie voor meer werkgelegenheid is dan vele malen groter en Zeeland blijft voor de Zeeuwen en de toeristen. Ton Overbeek Voltastraat 10, Terneuzen Spaarlampen Eindelijk na vele jaren van verspil ling heeft Middelburg het licht ge zien, tenminste de ZMF. En groot gelijk hebben ze. De burger koopt spaarlampen, investeert in zonne panelen, zuinig met water enz enz. Op al die monumenten mid den in de nacht grote spotlights, lichtreclames aan lantaarnpalen die niemand leest. Om vooral maar te zwijgen van al die nodelo ze verkeerslichten die dag en nacht branden op plaatsen waar dat op heel veel uren onnodig is waardoor heel veel auto's voor niets stilstaan en maar uitlaatgas sen uitstoten. Burgemeester Schou- wenaar kan me zo inhuren en dan zorg ik er wel voor dat de gemeen te Middelburg de nodige tonnen per jaar kan besparen. Marcel Vis Prinsenlaan 61, Middelburg Prunje Het artikel 'Topman Waterdienst wil getij in de Prunje op Schou- wen-Duiveland' (PZC, 07-oi) heb ik met verbijstering gelezen. Het land moet de mogelijkheid hou den om te groeien met de grillen van de zee. Het antwoord is dat de grillen van de zee in de loop der eeuwen Zeeeland hebben geteis terd. De laatste watersnoodramp die Zeeland teisterde, is 55 jaar ge leden. De littekens staan in de zie len van vele eilandbewoners ge grift. Waarom het noodlot tarten en de veiligheid prijsgeven door het getij in de Schouwse prunje te gaan bespreken? Hopelijk heeft de topman landelijke waterdienst na zijn uitstapjes bij de wereldbank en de Maaswerkern nog andere, maar dan veiliger ideeën. Ineke van Dijke-van de Vate Kloosterweg 40, Schuddebeurs Park Toorenvliedt De plannen om een fiets- en brom merroute aan te leggen in het park bestaan al een poosje. De enige mooie plek in de Stromenwijk is Park Toorenvliedt. Vooral in het voorjaar, als alles groen wordt en er jonge eendjes worden geboren, is het een lust om daar te wande len. Ook de vogelopvang De Mik- ke past er prachtig in. Leuk als je straks op een bankje in de zon zit en de brommers scheuren langs. Is er dan geen enkele plek meer vei lig voor mensen die van de natuur willen genieten en hun kinderen onbezorgd kunnen laten spelen? Het labyrint dat door de heer de Bruyn en senioren is aangelegd, ge tuigt ervan dat er ook mensen zijn die vechten voor het behoud van wat er nog over is van de natuur. Dus handen af van Toorenvliedt. A. van de Berge Arnelaan 31, Middelburg Delta-dividend 'Fel verzet RvC Delta tegen voor stel provincie jaarlijkse uitkering 50 miljoen' (PZC 11-12-2007). Dus jaarverslagen opgevraagd en cijfers op een rijtje gezet. Delta is een steenrijk bedrijf: 1,4 miljard eigen vermogen per 30-6-2007 (pakweg EUR 13.000 per Zeeuws gezin!). Toename ver mogen in zes maanden 135 mil joen (21% op jaarbasis). Voor 495 miljoen bedrijven opgekocht (o.a. milieubedrijf Indaver, België). Op de bank staat 89 miljoen. Overi gens geen cijfers over de beloning van commissarissen/directie. Ondanks die riante financiën blijft Delta moeilijk doen over een door aandeelhouders (provincie/ge meenten) voorgesteld minimumdi vidend van 50 miljoen (3,5%). Nog bonter: ondertussen beknib belen op promotie-programma Delta-pluspunten (peanuts voor Delta) omdat niet aan alle kleine lettertjes is voldaan (PZC decem ber 2007). Trouwe klanten wordt zo een leuke korting onthouden (echt geld in deze dure energietij den). Mijn advies aan Delta: steek min der in megaprojecten (nieuw hoofdkantoor; 400MW-centrale bij Antwerpen) en laat het voor Zeeland en de Zeeuwen ietsje meer zijn. En aan gedeputeerde/ commissaris bij Delta Poppelaars hou uw poot stijf want de Zeeuw en zijn er niet voor Delta, maar Delta is van en voor de Zeeuwen. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland Fiets-voetveer We horen en velen ondervinden niets anders dan narigheid over de veerdienst Vlissingen - Breskens. Vorig jaar heb ik eens iemand van scheepswerf Damen horen zeggen bij Omroep Zeeland dat zij er abso luut niets aan konden doen dat de schepen steeds kapot gingen, want de bouw ervan mocht niet te veel kosten. Als dat zo was, dan had ik als Damen gezegd: 'Sorry provin cie, dan bouwen we deze schepen niet, want we gaan onze naam als scheepsbouwer niet op het spel zetten', maar het zal financieel nog wel aantrekkelijk geweest zijn om ze te leveren. En mijnheer Van Heukelom, er doet zich nu een unieke kans voor om enkele goede en zeewaardige schepen te be machtigen. Er worden in Vlissin gen en omstreken meerdere kot ters wegens sanering uit de vaart genomen (om te slopen). Als u of de Provincie contact opneemt met minister Verburg van LNV kunt u de schepen waarschijnlijk voor niets in uw bezit krijgen. Als u het middengedeelte tussen brug en bak dicht laat maken heeft u twee goede schepen die onder alle weersomstandigheden de passa giers over kunnen varen. joh. J. Slager Pollesteyn 21, 's-Heer Arendskerke WAO'er als eigen baas Allereerst mijn respect voor me vrouw V.d. Berg, niet bij de pak ken neerzitten maar er weer wat van maken. Allereerst om de helft van het inkomen te verdienen dat ze eerst had, ondanks haar handi cap. Moet kunnen en is ook wel lo gisch. Maar bij realisering van meer dan die helft wordt ze be straft door vermindering of stop zetting van de uitkering. Als het in derdaad zo is, toch wel vreemd. Wie zich inspant wordt zo behan deld en wie het wat gemakkelijker neemt, kan tot het pensioen die 50 procent incasseren. Velen zul len dat laatste toepassen. Ergens hebben ze nog gelijk ook. N. v.d. Wekken Middenstraat 1Kats Thieme 5 Met de stellingname van de heer Rob Ossewaarde in zijn ingezon den stuk 'Thieme' van 2-1 ben ik het helemaal eens. Want als we ons nu ook al moeten gaan be moeien met het liefdesleven van een persoon, dan zijn we volgens de burgernorm zeer ver afgezakt. Echte liefde maakt blind en is per soonlijk. Of we dit nu leuk vinden of niet, daar hebben wij niets mee te maken. Als een persoon (publiek of ano niem) iemand liefheeft die vist, vo gels houdt, verzamelt, jaagt, foto grafeert, enz. enz., daar hebben wij, maar ook een partijbestuur niets mee te maken. Dat is de keu ze van de persoon zelf en die keu ze dienen wij te respecteren. A. de Ruiter Zuidweg 5, Bruinisse Scherp geprijsd'. Hotel Hannes 8-/15-daagse autovakanties Tirol en Saizburgeriand De mooiste skigebieden voor iedere wintersporter! waarom zou je verder zoeken vanaf INCLUSIEF: verblijf in Hotel Hannes ofGoldener Stern in een 2-pers.kamer met ontbijt en diner. Wintersporters opgelet! U weet vast dat er volop sneeuw in Oostenrijk ligt en daarom heeft KRAS voor u 2 fantastische wintersport aanbiedingen die u niet mag missen! Wat dacht u van het altijd gezellige Tirol of het schitterende Saizburgeriand? Deze skigebieden hebben fantastische pistes voor alle soorten winter sporters! Of u een skiër, langlaufer of wandelaar bent, hier kunt u naar hartenlust uw wintersport beoefenen. Een 8 daags verblijf boekt u nu al vanaf slechts 195, inclusief ontbijt en diner! KRAS weet wat zij u aanbiedt! Het enige dat u nog hoeft te doen is boekenop KRAS.nl! WINTERSPORT IN TIROL Wildschönau in Tirol biedt ieder wat wils. Volop schitterende pistes, 40 km aan langlaufloipes, een snowboardpark en voor de wandelaars worden er sneeuwschoenwandelingen geor ganiseerd! Een gebied voor elk soort wintersporter! Ga genieten! WINTERSPORT IN HET SALZBURGERLAND St. Koloman ligt in het grootste skigebied van Oostenrijk: Sportwelt Amadé. Dit gebied heeft maar liefst 860 km pistes en uitstekende ski-, snowboard- en langlaufmogelijkheden! HOTEL HANNES U verblijft in het 3-sterren Hotel Hannes inclusief ontbijt en diner, nabij het centrum van Niederau, Tirol. Het hotel beschikt o.a. over eetzaal en bar. Tegen betaling kunt u gebruik maken van sauna, stoombad en solarium. HOTEL GOLDENER STERN U verblijft in het 3-sterren Hotel Goldener Stern inclusief ontbijt en diner in St. Koloman, Saizburgeriand. Het hotel beschikt over o.a. restaurant, huisbar, sauna, stoombad en gratis parkeergelegenheid. Aankomstdata: zaterdag van 26/1 t/m 22/3 8 dgn Hannes 8 dgn Goldener Stern Januari v.a. €259 v.a.€ - Februari v.a. 335 v.a. 235 Maart v.a. €239 v.a. €195 Reserveringskosten 15 per boeking (verplicht). Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/73558 (Hannes) of www.kras.nl/24400 (Goldener Stern) Hotel Goldener Stem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11