Slovenië zit Kosovo dwars VAKANTIES Bus Auto 24 jaar ervaring, kwaliteit en toch voordelig door rechtstreekse verkoop. Vast gereserveerde plaatsen in de bus, dus nooit meer dringen. 8 Woensdag 9 januari 2008 PZC Premier Janez Jansa (r) van Slovenië en vice-voorzitter van de Europese Commissie Margot Wallstrom (L) staan de pers te woord. foto Antonio Bat/EPA EU-voorzitter Slovenië wil onafhankelijkheid Kosovo blokkeren. DEN HAAC - Slovenië wil als EU-voorzitter een onafhankelijk heid van de Servische provincie Kosovo blokkeren. Dat heeft pre mier Janez Jansa te kennen gege ven in een interview met The Voi ce of America. Volgens Jansa kan Kosovo niet on afhankelijk en soeverein worden aangezien de regio vrijwel volledig afhankelijk is van de EU. De EU houdt Kosovo niet alleen finan cieel overeind, maar stuurt er ook 2000 ambtenaren, juristen en poli tiemensen heen om tot een beter bestuur te komen. De EU neemt het bestuur van Kos ovo dit jaar over van de VN, dat Kosovo sinds eind 1999 bestuurt. Slovenië is tot 1 juli EU-voorzitter. Servië, gesteund door Rusland en China, wil Kosovo hoogstens meer autonomie geven, de Albanese meerderheid in Kosovo wil volledi ge onafhankelijkheid. Dat streven wordt gesteund door de VS en een aantal westerse landen. De VN-Vei- ligheidsraad zal later deze maand weer over Kosovo vergaderen. Jansa maakte duidelijk dat Slove nië als EU-voorzitter snel een sta bilisatie- en associatieverdrag (SAA) met Servië wil afsluiten, in clusief Kosovo. Dat moet de Alba nese meerderheid in Kosovo ertoe overhalen af te zien van een ge plande onafhankelijkheidsverkla ring. De Sloveense minister-president stelde dat de EU niet op korte ter mijn zal besluiten een officiële rela tie met Kosovo aan te gaan. De daarvoor noodzakelijke unanimi teit is er niet, aldus Jansa. Dat zal de EU er echter niet van weerhou den Kosovo hulp te bieden aange zien alle EU-lidstaten van mening zijn dat Kosovo's huidige status als provincie van Servië niet lang meer houdbaar is. In Den Haag liet minister Maxime Verhagen (Buitenlandse Zaken) weten dat Nederland binnen de nn Premier Janez Jansa van Slovenië heeft in een interview gezegd dat zijn land, als EU-voorzitter, de onafhankelijkheid van Kosovo wil blokkeren. EU een SAA met Servië zal blokke ren totdat het land de Bosnisch-Servische generaal Ratko Mladic uitlevert aan het Joegosla- vië-tribunaal. De EU heeft altijd volledige samenwerking door Ser vië met het tribunaal geëist „en re gels zijn regels." Verhagen noemde het argument dat een SAA met Servië de stabiliteit op de Balkan zal dienen 'ongeldig' omdat Servië zelf Kosovo niet wil opgeven. Regering pakt crisis vuilnis Napels aan NAPELS - De Italiaanse regering heeft gisteren na ruim drie uur overleg haar oplossingen gepresen teerd voor de vuilniscrisis in Na pels. De strijdkrachten gaan de stinkende afvalbergen opruimen. Tevens moeten alle 'direct bruikba re' vuilstortplaatsen die gesloten waren, weer open. Napels krijgt ook nieuwe vuilver brandingsinstallaties. Minister Sri Lanka komt om bij aanslag COLOMBO - De Srilankaanse minis ter van Natievorming is gisteren om het leven gekomen bij een aan slag. De minister, D. Dassanayake, reed met zijn auto in een voorstad van de hoofdstad Colombo toen daar een bermbom ontplofte. Volgens het leger was de aanslag het werk van de Tamil-rebellenbe- weging LTTE. Oogartsen waarschuwen voor carnavalsschmink DÜSSELDORF - Duitse oogartsen hebben gisteren voor carnavals- schmink gewaarschuwd. Bepaalde stoffen in de make-up kunnen al lergieën veroorzaken. Vooral de huid rond de ogen is bijzonder ge voelig. De Duitse Vakvereniging van Oog artsen adviseert bij de koop van de schmink op de ingrediënten te letten, meldden Duitse media. Gratis folder met meer dan 150 reisaanbiedingen. Pendelreizen; Met de nieuwste bussen naar Spanje, Kroatië en Hongarije Tot 100% kinderkorting Vroegboekkorting Eigen vervoer; Met eigen vervoer naar onze bestemmingen Zeer scherpe prijzen ♦Overtuig uzelf op: www.solmarhotel.nl SPANJE Ook dit jaar hebben wij weer een zeer uitgebreid aanbod van hotels en appartementen naar onze belangrijkste bestemming: de Spaanse zon! Van het schilderachtige Tossa, en het exclusieve Peniscola tot het bruisende Benidorm. U vindt er voor ieder wat wils! Bij veel hotels krijgt u zeer hoge kinderkortingen, gratis dagen of volpension voor de prijs van halfpension; ook in het hoogseizoen. Salou, hotel Vil, la Romana Hotel van topklasse in het levendige Salou! Dichtbij themapark Port Aventura. Zeer hoog gewaardeerd door onze klanten. 10 dgn halfpension al v.a. 221,- Speciaal: Bij 1 volwassene/1 kind (t/m 11 jaar) krijgt u op het verblijf voor het kind 30% korting. WINSTPAKKER! Malgrat, hotel Papi*** Ons best geboekte hotel, in het populaire Malgrat de Mar. Bij het centrum en 50m van de boulevard. Restaurant doorlopend geopend, en ook hier buffet eten zoveel u wenst en wanneer u wilt. 10 dgn volpension: al vanaf 171,- en verblijf van een kind t/m 10 jaar bij 2 volbetalenden geheel gratis. KROATIË Liefhebbers van idyllische strandjes, helder zeewater en mooie baaien kunnen in Kroatië hun hart ophalen! Per luxe pendelbus reist u naar het schiereiland Istrië met de vele pijnbomen of naar de schitterende en gezellige eilanden Krk en Losinj. U verblijft bijvoorbeeld in hotel Vespera*** (Mali Losinj), gelegen midden in een natuurpark op ca. 50 m. van de prachtige, kristalheldere zee. Prijs v.a. €225,- (verblijf v.e. kind t/m 6 jr. gratis). HONGARIJE Voor het eerst in ons pendelprogramma: het Balatonmeer in Hongarije, het grootste meer van Midden-Europa! Het is een waar paradijs voor watersporters, maar u kunt er ook heerlijk rustige dorpjes vinden, waar u kunt genieten van de stilte en kunt wandelen in de bossen of over de wijnbergen. Diverse hotels in de plaatsen Siofok, Balatonfüred en Balatonföldvar zult u dit jaar in ons programma vinden. Prima locaties voor een gezellige vakantie met het hele gezin! Bijv. Hotel Annabella***; zeer mooi hotel gelegen op ca 150 m. van het Balatonmeer, in het centrum van Balatönfüred (v.a. 235,-). EXCURSIEREIZEN We hebben voor u weer een aantal prachtige reizen samengesteld! U reist in groepsverband naar de mooiste bestemmingen in Europa incl. Royal Class en excursies. Wat dacht u van: 5 dagen lang weekend naar o.a. Praag v.a. 194,- incl. halfpension, Wenen v.a. 235,- incl. half pension en Berlijn v.a. 179,- incl. logies/ontbijt. 8 dagen naar betoverend Tirol v.a. 319,-. Of een combinatiereis Budapest-Wenen-Praag al vanaf €349,-. 10 dagen Toscane vol kunst, cultuur en historie v.a. 489,- of het Balatonmeer in Hongarije, onze nieuwste bestemming! Ook hebben wij een aantal 13-daagse reizen naar o.a. het eiland met de 1000 gezichten 'Mallorca' voor een zéér scherpe prijs, namelijk al v.a. 599,-. Wilt u liever genieten van de Spaanse binnen landen of de hoogtepunten van het historische Griekenland ontdekken? Ook dat is mogelijk! First class bus Uniek in Nederland! Wij rijden ook met First Class bussen. Het neusje van de zalm! Toeslag 55,-. ALLSTRÖM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8