Tijssens teleurgesteld in de biljartbond Sport Hofkens en Hoek zijn het Scheringa hekelt opzet van marathonschaatsen 34 I Woensdag 9 januari 2008 PZC Dirk Scheringa: „We vinden dat er dingen moeten veranderen. Dat signaal gaan we afgeven aan de bestuurders." foto Marcel Antonisse/ANP Sponsor DSB dreigt ploegen terug te trekken. ALKMAAR - DSB dreigt haar ploe gen in het marathonschaatsen te rug te trekken, indien enkele nieu we regels niet teruggedraaid wor den. Dirk Scheringa vindt dat en kele elementen in de nieuwe op zet voor te veel verwarring zorgen, waardoor het effect van de sponso ring daalt. Scheringa heeft vooral moeite met het feit dat bij de wedstrijden voor de Essent Cup slechts twintig schaatsers om de zege mogen strij den. De rest moet na een schif ting, op twintig ronden van het einde, het ijs vroegtijdig verlaten. „Dat vind ik niet eerlijk", sprak Scheringa. „Zoiets gebeurt ook niet bij het wielrennen, ledereen moet sprinten om de overwin ning. Als zo'n regel niet verandert, vinden wij het niet meer leuk om met de marathon door te gaan." Het is niet de enige doorn in Sche ringa's oog. De oprichter en eige naar van Dirk Scheringa Beheer is er ook allerminst gelukkig mee dat twee competities door elkaar heen lopen (Essent Cup en KNSB Cup) en dat veel toppers alleen op zon dagmiddag 12.00 uur in actie ko men. „Marathonschaatsen is een volkssport. Het publiek vindt het prachtig om de toppers juist op za terdagavond te zien." Volgens Scheringa hebben de nieu we regels te veel verwarring veroor zaakt, waardoor ook het effect van de sponsoring afneemt. „We vin den dat er dingen moeten verande ren. Dat signaal gaan we afgeven aan de bestuurders." Schaatsbond KNSB en tv-zender SBS, die de Essent Cup uitzendt, hebben de marathonschaatsers in november uitdrukkelijk afgeraden om nog langer kritische opmerkin gen over de nieuwe opzet te ma ken. Het is daarom niet verwon derlijk dat twee schaatsers die er mee stoppen, Andres Landman en Peter Baars, de opmerkingen van Scheringa openlijk ondersteunen. „Die Essent Cup is helemaal niks", meent Landman. „Er zijn nog am per uitlooppogingen te zien. Het is jammer dat de schaatsbond zich zo laat leiden door SBS." De KNSB laat bij monde van Geert-Ian Muskens, hoofd wed strijdorganisatie, weten dat ze vori ge week een overleg met de schaat sers hebben gehad en dat daarin bleek dat een meerderheid 'dolen thousiast' is over de formule. Vol gende week heeft de KNSB ook een overleg met de Vereniging Ma rathon Schaatsen (VMS) waarin al le sponsoren van marathonploe- gen zijn vertegenwoordigd. „Dan hoor ik graag hoe iedereen er over denkt", aldus Muskens. „We gaan voor wat de meerderheid wil." DSB-voorman Dirk Scheringa is het niet eens met enkele regels in het marathonschaatsen. Hij dreigt zijn ploegen terug te trek ken. Biljarter had op wildcard voor toernooi in Sluiskil gerekend. door Joop van den Oudenhoven TILBURG - John Tijssens is teleurge steld in de biljartbond. De biljarter had graag een wildcard voor het wereldbekertoernooi driebanden in Sluiskil gekregen, maar de KNBB besliste anders. De bond be sloot de wildcard aan Jean van Erp te geven. „Het is het tweede jaar op rij dat Van Erp een wildcard krijgt", zegt Tijssens. „Ik ben na lean Paul de Bruijn de hoogstgeplaatste speler van Nederland en kan als ik in het hoofdtoernooi word toegelaten punten verdienen voor mezelf en de bond, met het oog op het WK. Ik heb niks tegen die jongen maar nu krijgt Van Erp een wildcard, terwijl hij zelden naar een ander wereldbekertoernooi afreist. Ik doe dat wel, maar kennelijk ziet de Kiesenberg stapt over naar Rillandia GOES - Eddy Kiesenberg wordt ko mend seizoen trainer van Rillan dia. Hij wordt bij de zaterdag-der deklasser de opvolger van John De Frel. Kiesenberg is nu nog werk zaam bij Colijnsplaatse Boys. Bij die club is hij aan zijn eerste sei zoen bezig. Eric Vanhijfte blijft ook volgend seizoen aan de eerste selectie van de Philippine verbonden. Hij be gint dan aan zijn tweede jaar. Futsallers SSV'65 zijn niet bij de les GOES - De futsallers van SSV'65 moesten ook in hun eerste wed strijd na de jaarwisseling genoe gen nemen met een nederlaag. In eigen huis verloor de Goese ploeg maandag met 2-5 van Kanja/'t HvG. SSV'65 keek binnen de kortste ke ren tegen een 0-4-achterstand aan. Daarna scoorde Micha Flore twee maal. bond mij over het hoofd. Toen ik Santos Chocron (voorzitter van de sectie driebanden) ernaar vroeg, was hij verbaasd. Hij wist niet eens dat Van Erp vorig jaar ook een wildcard had gekregen. Dan vraag ik je toch. Hij zei nog wel dat als het teruggedraaid kon wor den dat zou gebeuren, maar ik heb natuurlijk niks meer gehoord." Chocron doet het verhaal van Tijs sens af als onzin. „Ik heb Tijssens tot drie keer toe uitgelegd wat on ze uitgangspunten voor toewijzing van een nationale wildcard zijn. De criteria zijn de nationale presta ties, zoals de plaats op de ranking en de plaats tijdens de masters. Van Erp was vierde in de ranking en tweede op de masters in Goes. De nummers één van de masters pri John Tijssens is op de kwalifïca- tie voor het hoofdtoernooi van de wereldbeker in Sluiskil aange wezen. De bond heeft hem geen wildcard verstrekt. Eerste nederlaag voor The Roadhouse BREDA - De wekenlange pauze heeft de snookerspelers van The Roadhouse geen goed gedaan. Van concurrent Back in Time werd in Breda met 6-3 verloren. Ondanks het eerste verlies van het seizoen blijft de Walcherse ploeg aan de leiding in de hoofdklasse van de DBSA. Chris van Renswoude won twee duels. Ido Leenders zorgde voor het derde punt. Blessurezorgen voor SC Heerenveen HEERENVEEN - Coach Gertjan Ver beek van SC Heerenveen mist zon dag in de uitwedstrijd bij FC Utrecht behalve spits Afonso Alves mogelijk ook doelman Brian Van- denbussche en verdediger Kristian Bak-Nielsen. Beiden zijn gebles seerd en werken er hard aan op tijd fit te zijn. Alves mag in afwach ting van een transfer voorlopig in zijn vaderland Brazilië blijven. (De Bruijn) en drie (Jaspers) wa ren al geplaatst." Chocron: „Daarnaast is het onzin dat iemand niet twee keer achter een een wildcard zou kunnen krij gen. Als hij aan de criteria voldoet, kan dat wel tien keer. Misschien is het goed als we de criteria publice ren, zodat iedereen er kennis van kan nemen en wilde verhalen ach terwege blijven. Clemie van Wan- rooij heeft de wildcard gekregen op basis van zijn prestaties het af gelopen seizoen en zijn verdien sten voor de biljartsport. Die wild card is op voorstel van de organisa tie in Sluiskil toegewezen." Meerten Dallinga, de drijvende kracht achter de worldcup in Sluis kil, bevestigt dit: „Dat Van Wan- rooij een wildcard heeft gekregen is een blijk van waardering. Die man heeft al zoveel voor de bil jartsport gedaan." De wereldbeker driebanden in Sluiskil is van 21 tot en met 27 ja nuari. Uitspraak geding Lokeren vrijdag BRUSSEL - Anderlecht krijgt vrijdag te horen wie een dag later de te genstander is in het bekertoer nooi. De rechter doet dan uit spraak in het kort geding dat Loke ren heeft aangespannen tegen de voetbalbond. De KBVB zette de uitslag van het duel met Waasland van een 1-0-zege om in een neder laag van 0-5 omdat Lokeren te wei nig in België opgeleide spelers op het formulier had staan. Koppel Vos/Visser wint vierdaagse ROTTERDAM - Marianne Vos en Adrie Visser zijn de winnaars ge worden van de eerste vierdaagse voor vrouwen. Het was de eerste keer dat wielrensters actief waren tijdens de zesdaagse van Rotter dam. Vos en Visser bleven over vier dagen het koppel Kirsten Wild/Marlijn Binnendijk voor. Su zanne van Veen en Elise van Hage werden derde. UITSLAGEN BASKETBAL Groningen. ULEB Cup, achtste ronde. Groep C: Hanzevast Capitals (Ned) - Akasvayu Girona (Spa) 91-105 (38-53). Groep I: Zadar (Kro) - EiffelTowers (Ned) 84-65 (40-34). BILJARTEN Derde divisie van de driebandencompetitie. JMK Geluidsverhuur - 's Lands Welvaren 1-7: Cor Jaspers - Rinus Pankow 26-35, 52; Johan van Baal - Jean Paul de Kraker 35-35, 39; Arno Broeders - Patrick Vasseur 20-30, 38; Jo Aarts - Jaap Hameling 21-30, 53. Aartsbouw 3 - De Stene Brug 6-2: Vic Herre- weghe - Piet Koek 35-21, 47; Arthur van Schijndel - Marco van der Hout 35-17, 38; Jan van Loon - Wim de Kok 23-30, 46; Willy Aarts - Ries Rijn 30-22, 45. TENNIS Sydney. Mannen. Eerste ronde: Moya (Spa/5) - Koubek (Oos) 1-6 6-4 6-2. Vrouwen. Tweede ronde: Janko- vic (Ser/3) - Golovin (Fra) 6-1 2-6 6-3. Hobart. Vrouwen. Tweede ronde: Pennetta (Ita) - Dokic (Aus) 5-0 opgave. VOLLEYBAL Izmir. Olympisch kwalificatietoernooi man nen, tweede dag. Groep A: Polen - Italië 3-0 (25-20 26-24 25-21). Stand: 1. Spanje 1-2 (3-2), 2. Polen 2-2 (5-3), 3. Italië 2-2 (3-3), 4. Nederland 1-0 (0-3). Groep B: Servië - Finland 3-0 (26-24 25-23 25-18), Duitsland - Turkije 3-2 (25-20 17-25 21-25 25-19 15-12). Stand: 1. Servië 1-2 (3-0), 2. Duitsland 1-2 (3-2), 3. Finland 2-2 (3-5), 4. Turkije 2-0 (4-6). Agenda BILJARTEN WOENSDAG Landelijke competitie driebanden. Vierde di visie. 's Lands Welvaren 2-3BSD Duivelands Meubelhuis. Locatie: Tapperij 's Lands Welva ren, Kwadendamme. Aanvang: 19.30 uur. Graanbeurstrofee. Driebandentoernooi. Or ganisatie: BV De Graanbeurs. Locatie: Clubhuis De Graanbeurs, Zierikzee. Aanvang: 19.30 uur. Libretoernooi. Grote Prijs Spuitpleisterspecia- list J. Mathia. A-groep. Locatie HCR de Kroon, Wissenkerke. Aanvang: 19.30 uur. Pool. Regionale tweede klasse. Cue Action 2-Scooby's. Locatie: Cue Action, Vlissingen. Aanvang 20.00 uur. VOETBAL WOENSDAG Vriendschappelijk. Jong Zeeland-Jong Cercle Brugge. Terrein: Terneuzense Boys. Aanvang: 19.30 uur. Hoofdklasser en ex-trainer treffen schikking. door Karei Pleunis TERNEUZEN - Zonder tussenkomst van de rechter hebben het bestuur van hoofdklasser Hoek en voorma lig trainer Wim Hofkens gisteren een schikking getroffen. Daarmee is een vervolg op het kort geding van t8 december van de baan. De rechter had beide partijen tot 9 ja nuari de tijd gegeven er samen uit te komen. Indien dat niet het ge val zou zijn geweest, had hij over twee weken uitspraak gedaan. Hoek wenste gisteren bij monde van voorzitter ]ohn Smael geen toelichting te geven op de schik king, zoals die met de advocaat van Hofkens werd getroffen. „Dat we inhoudelijk niet op de schik king ingaan, is een onderdeel van de overeenkomst tussen beide par tijen", aldus Smael. „Daar houd ik me aan. Maar ik ben een gelukkig mens dat deze zaak nu de wereld uit is." Hofkens was gisteren onbereik baar voor een reactie. De oefen- meester die nog voor het begin van de competitie op non-actief werd gesteld, eiste op 18 december dat Hoek hem zijn werk terug zou geven of dat de club hem een scha devergoeding van 18.000 euro, een jaarsalaris, zou betalen. Mr. Van de Velde, de raadsman van de oud-in ternational, probeerde tijdens het kort geding in Terneuzen duidelijk te maken dat sprake was van een arbeidsovereenkomst tussen Hoek en Hofkens. Mr. Pijpelink, die namens Hoek op trad, probeerde dat te ontkrachten en maakte ook duidelijk dat de co- John Smael: 'Wim Hofkens keert beslist niet terug als trainer van Hoek' hesie tussen trainer en selectie heel snel was verdwenen. Hoewel Smael niet inhoudelijk op de afwikkeling van de zaak wenste in te gaan, liet hij zich toch één on derdeel van de overeenkomst ont vallen. „Wim Hofkens keert beslist niet terug als trainer van Hoek..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62