Sport Volleyballers likken wonden Vos wil op Spelen ook aan tijdrit meedoen Karin Krappen doet aan hersengymnastiek in aanloop naar halve finale WK darts Jong Zeeland speelt tegen Cercle Brugge 3 6 Woensdag 9 januari 2008 PZC Wielrenster zou graag in Peking op drie onderdelen uitkomen. RIJSWIJK - Wielrenster Marianne Vos wil op de Olympische Spelen in Peking op drie onderdelen uit komen, zo heeft ze in overleg met naar ploegleider besloten. Naast de wegwedstrijd en de punten- koers op de baan heeft Vos bij bondscoach Johan Lammens aan gegeven ook de tijdrit te willen rij den. Op dit moment heeft Nederland met Mirjam Melchers één renster met een nominatie voor de rit te gen de klok, maar Nederland mag twee startplekken innemen. Beide plekken zullen ingevuld moeten worden door Nederlandse rensters die ook al op andere on derdelen van de Olympische Spe len uitkomen. Op basis daarvan zou de bondscoach ook nog kun nen besluiten Melchers te passe ren. Een eventuele tweede plek zonder nominatie is een mogelijk heid volgens bondscoach Lam- merts, maar dan moet NOCNSF deze voordracht wel goedkeuren. Volgens Vos' ploegleider en trai ner Thijs Rondhuis is de beslissing om ook in de tijdrit uit te willen komen, genomen na een grondige bestudering van het parkoers in Pe king. „In een vlakke tijdrit moet Marianne te veel toegeven op de wereldtop, maar dit traject is een ander verhaal. Er moet lang ge klommen worden tegen een stij gingspercentage dat Marianne moet aankunnen en er is ook een belangrijk aandeel voor de afda ling weggelegd. En dat kan zij juist als geen ander." Marianne Vos heeft ook haar zin- nen gezet op de olympische tijdrit. Het programma van de wielrenster zou daarmee in Pe king uit drie onderdelen bestaan. Vlissingse leeft ontspannen toe naar duel met Trina Gulliver. door René van Stee GOES/FRIMLEY GREEN - Natuurlijk spookt de halve finale morgena vond op het officieuze WK darts in Frimley Green voortdurend door haar hoofd. Maar de zenu wen bekruipen Karin Krappen daags voor die strijd naar eigen zeg gen nog helemaal niet. „Misschien dat ze op de avond zelf wel ko men, maar dat is normaal. Een beetje gezonde spanning heb je ook nodig voordat je begint. Maar in het algemeen houd ik mijn hoofd wel koel", vertelt de 34-jari- ge Vlissingse. Krappens voorbereiding wijkt niet af van andere wedstrijden op gro te toernooien. Ze vult haar dagen met relaxen, goed slapen, trainen om het juiste ritme te behouden en spelen op de spelcomputer. Vooral hersengymnastiek in de vorm van 'braintraining' is daarop favoriet. Uiteraard volgt ze ook andere WK-deelnemers, onder wie de En gelse titelverdediger bij de man nen Martin Adams, met wie ze goed bevriend is. Ook hoopt Krap pen op een goede prestatie van Remco van Eijden. Hem wacht in de tweede ronde de Engelsman Scott Waites. „Ook Remco ken ik heel goed. We hebben vaak con tact. Ik hoop echt dat hij heel ver komt." In haar eigen halve finale speelt Karin Krappen tegen Trina Gulli ver, de vrouw die tot dusver alle ze ven WK's bij de vrouwen op haar naam schreef In 2004 stonden bei de speelsters ook tegen elkaar in de halve eindstrijd. Ondanks Krap pens hoge gemiddelde van 27,5 punten per pijl, trok Gulliver toen aan het langste eind. Vanzelfsprekend heeft Krappen veel respect voor de 38-jarige En gelse dartslegende. Niettemin dicht zij zichzelf een goede kans toe om door te stoten naar de fina le. Krappen baseert die verwach ting op haar eigen degelijke spel van de laatste maanden en het feit dat Gulliver juist in iets minder goeden doen is. „Maar daarmee is niet gezegd dat ik wel eventjes win. Voor hetzelfde geld valt alles bij Trina weer op de goede plaats. Weliswaar is het geen loterij, maar veel zal afhangen van de vorm van de dag." Krappen verheugt zich op de sfeer- FJRj Karin Krappen staat morgen voor de tweede keer in de halve finale van het WK darts. Ze leeft ontspannen naar die wedstrijd toe. volle ambiance in de speelzaal van het Lakeside Leisure Complex in Frimley Green. Het feit dat het me rendeel van het publiek er zit om dat die avond ook de mannen spe len, deert haar absoluut niet. Zij beschouwt 'haar' WK als een vol waardige titelstrijd. Zeventig pro cent van de toeschouwers is En gels, de rest voornamelijk Neder lands. „Het wordt ongetwijfeld een heksenketel, maar daar hou ik wel van. Zeker omdat het er altijd heel sportief aan toe gaat, net zo als dat tussen de darters onderling ook zo is." Het precieze tijdstip waarop Krap pen morgenavond tegen Gulliver speelt, is nog niet bekend. In de an dere halve finale bij de vrouwen komt de Russische Anastasia Do- bromysovo uit tegen Stephanie Smee uit Engeland. Die laatste schakelde de als eerste geplaatste Francis Hoenselaar uit. TERNEUZEN - De voetbalselectie van Jong Zeeland komt vanavond in actie. De ploeg speelt op het veld van Terneuzense Boys tegen Jong Cercle Brugge. De aanvang is 19.30 uur. De coaches Edwin Kriens en Ad Roovers hebben voor het vriend schappelijk duel zeventien spelers opgeroepen. Jong Ambon is met vier spelers hofleverancier. De selectie ziet er als volgt uit: Levi Waisapy, Remco Felius, Josimar Pattina- ma, Delano de Keuning (allen Jong Am- bon), Tim Siersema, Tim Mechelinck, Ro bin McTaggart (HW'24), Arjan Hamelink, Alfaro Pentury (Zaamslag), Rick Wieg- mans (Zeelandia Middelburg), Ali Eryürük (Terneuzense Boys), Thomas Croeneveld (Bruse Boys), Rico Witsenburg (Vlissin- gen), Houssein Bouzambou (RCS), Etien- ne Mallie (Kloetinge), Steven Fitsch (Goes), Guus Toornstra (FC Dauwendae- le). Coaches: Ad Roovers en Edwin Kriens. Nederland werd maandag afgedroogd door Italië. Gisteren probeerden de volleyballers de klap te boven te komen. foto Ali Ozlür/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42