fors en wil gezond weer op 'Morres doet ons in de uitverkoop' BenZeker De allerhoogste spaarrente van Nederland? Sociale klap Aangifte Morres naamsmisbruik PZC Woensdag 9 januari 2008 3 vergelijkt en helpt u op weg! COMMENTAAR De klap komt hard aan in Hulst. Morres, de bekende meubelzaak, zal opnieuw inkrimpen. Dit keer zeer fors. De neergang die eind vorige eeuw inzette, moet worden gekeerd. Met het schrappen van 125 banen, waarvan 105 gedwongen ontslagen, hoopt het bedrijf weer gezond te worden. Dat is heel wat anders dan de vestigingen in Zaanstad en Deventer die verkocht worden. Waarschijnlijk met behoud van werkgelegenheid. De reorganisatie in Hulst is vooral pijnlijk omdat de directie van Morres vooralsnog vasthoudt aan een ondermaats sociaal plan. Bovendien zullen de ontslagen mensen niet gemakkelijk passend nieuw werk vinden. Morres heeft bij dit alles de ambitie om binnen enkele jaren flink te groeien. Dat is goed. Maar ook wat wrang. Het bedrijf sprak gisteren de verwachting uit dat die groei driehonderd banen zal opleveren. Aan die goede boodschap hebben de mensen die nu aan de dijk worden gezet niets. Ze kunnen er immers niet op wachten. Hoewel Morres op puur bedrijfseconomische argumenten nu weinig opties lijkt te hebben, moet de meubelgigant uit sociaal-economisch oogpunt, zeg maar sociaal duurzaam ondernemen, dit soort drastische fluctuaties in het personeelsbestand voortaan zien te voorkomen. door Sheila van Doorsselaer HULST - De voorzitter van de on dernemingsraad van Morres, Willi am van Nispen, en twee kaderle den van de afdeling Logistiek heb ben bij de politie in Hulst aangifte gedaan van naamsmisbruik op het Forum van de PZC-website. De po litie heeft de zaak in onderzoek. Naar aanleiding van de eerste be richten over een dreigende reorga nisatie bij Morres, twee weken ge leden, zijn op het Forum diverse niet mis te verstane reacties ge plaatst van 'William', 'Gerry' en 'Luciën', namen die overeenko men met de namen van medewer kers bij Morres. De drie echte me dewerkers hebben echter niks te maken met deze Forum-bijdragen, voelen zich beledigd en hebben volgens Van Nispen het gevoel dat iemand 'vervelende spelletjes speelt'. De reacties zijn van het Fo rum verwijderd. De politie houdt in de gaten of na vandaag hun na men niet weer worden misbruikt. Werknemers van Morres in Hulst op weg naar de personeelsbijeenkomst waar ze van de directie te horen kregen welke maatregelen worden genomen om de concurrentie het hoofd te bieden. foto Wim Kooyman Personeel Morres is verdrietig, onzeker, maar vooral gelaten. door Sheila van Doorsselaer HULST - „Toen ik 's middags naar huis fietste en die grote borden met daarop 'Opruiming' zag staan, dacht ik: Ja inderdaad, Morres doet niet alleen de bankstellen maar ook ons in de uitverkoop. Ik voel me afgeprijsd." Ze is niet eens echt boos, de admi nistratieve kracht. „Eerder teneer- geslagen, verdrietig. Die onzeker heid is eigenlijk nog het ergste; we krijgen allemaal een brief, maar of die brief goed of slecht nieuws be vat, dat weet niemand. Iedereen is bang, iedereen rekent op slecht nieuws." De magazijnmedewerker weet dat ook zijn baan op de tocht staat, maar toont desondanks weinig emotie. „Ah joh, dit is voor mij al de zoveelste keer dat ik meemaak dat er mensen uit moeten. Ik ben er inmiddels een beetje aan ge wend geraakt. Je kan je wel lopen opwinden, maar wat heeft het voor nut?" De sfeer op de werkvloer vlak voor aanvang van de personeelsbij eenkomst waarin de directie de re organisatie en de gevolgen daar van zal aankondigen, verwoordt een medewerkster als 'makke lam metjes die naar de slachtbank wor den geleid'. Gelaten leek iedereen zijn of haar lot te accepteren. „Het nieuws dat we kregen, hebben we ook wel min of meer verwacht. Dat er nog zoveel mensen ontslag wacht, daar schrokken de meesten wel van, maar heftige reacties zijn er niet geweest. Voor zover ik weet is iedereen gewoon weer aan het werk gegaan, niemand is 'ziek' naar huis gegaan of is erg boos ge worden. Hoe ik mijn eigen kansen inschat? Ik heb werkelijk géén idee. Leuk dat de directie denkt dat ze over een paar jaar weer hon derden nieuwe arbeidskrachten nodig heeft, maar wat heb ik daar aan als ik er nu uit moet?" Een medewerker op een afdeling waar veelal collega's met veel dienstjaren werken, is iets opmer kelijks opgevallen. „Wat mij raak te, is dat die collega's niet in de eer ste plaats bezorgd zijn om hun ei gen baan en toekomst, maar om het bedrijf Morres. Ze hebben Mor res zien groeien, hebben de glorie tijden meegemaakt en zien nu dat het slecht gaat. Dat vinden ze pas erg. Dat vind ik pas toewijding." Reorganisaties bij Morres - 2001: voor het eerst sinds de oprichting in 1909 ontkomt Morres niet aan gedwongen ontslagen. Negentig van de 580 arbeidsplaatsen komen te vervallen. Het aantal gedwon gen ontslagen blijft beperkt. - 2005: Aanhoudend tegenvallen de resultaten nopen Morres tot een tweede grote sanering: 60 banen vervallen. Nu komen 45 mensen op straat te staan. 2008: Morres slankt de organi satie verder af. Het aantal ar beidsplaatsen in Hulst daalt van 260 tot 140. De vestigin gen in Deventer en Zaanstad worden in de etalage gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3