Zeeland Swingen met discolicht in de wieltjes voor het personeel I Stavenisse gaat niet snel naar de bel Lievensberg begint valpoli voor ouderen TAXATIEDAG BPZC Woensdag 9 januari 2008 23 De rolstoeldansgroep tijdens de Engelse wals, op de voorgrond Nel Christiaanse in haar rolstoel met discolichtjes. foto Dirk-Jan Cjeltema Rolstoeldansgroep van Beveland viert twintigjarig jubileum. door Paulus Houthuijs GOES - De samba dansen vanuit een rolstoel; de rolstoeldansgroep van Sportclub Gehandicapten Be veland (SGB) doet het al twintig jaar, soms zelfs met discolichtjes in de wielen. Maandag om 19.00 uur geeft de groep een demonstratie in verzor gingstehuis Ter Valcke in Goes en de week daarop vieren de rolstoel dansers het jubileum met een eten tje. Afgelopen maandag was de laatste oefenavond voor de demon stratie. In de koffiezaal van het verzorgingstehuis zijn de acht rol stoeldansers er weer helemaal klaar voor. Sommige leden hebben zelfs speciale rolstoelen voor het dansen. „Die heb ik van de ge meente gekregen, speciaal op maat. Ik mag er niet eens mee over straat, daar heb ik een scoot- mobiel voor." Nel Christiaanse laat trots haar spe ciale stoel zien die zelfs discolicht jes in de voorwielen heeft. Het voertuig is te wendbaar voor open baar gebruik en ze zou er veel snel ler een ongeluk mee kunnen krij gen. Joke de Bert uit Biezelinge geeft vanavond, net zoals de afgelopen twintig jaar, de dansles. „Niet ie dereen kan zomaar les geven aan deze mensen, ze zijn heel kwets baar." Joke volgde een vierjarige opleiding voordat ze de lessen mocht geven. „Ik gaf hiervoor al veel langer dansles en dit leek me een leuke uitdaging." Ze heeft sa men met de SGB de dansgroep op gericht. Dan begint de les en verzamelen 'Ooit deed ik volksdansen, maar nu dans ik al vijftien jaar in 'n rolstoel, geweldig' de dansers zich in een kring. Joke zet een samba op en de dansers rollen op de maat naar voren, klap pen twee keer, draaien een rondje en volgen dan hun buurman of -vrouw. De leden met een geeste lijke beperking worden geholpen door vrijwilligers en de anderen voeren zelf de pasjes uit. „Het is behoorlijk zwaar voor je knieën en handen", zegt Nel. Ze vertelt dat het in het begin wel raar was. „Ik heb vroeger volksdan sen gedaan en opeens moet je dat opgeven. Zoiets is lastig te accepte ren, maar nu dans ik al vijftien jaar in mijn rolstoel, geweldig." Na nog een enthousiast linedan- ce-nummertje is het pauze. Vrij willigster Maartje Korstanje zorgt voor de koffie en koekjes. Na een kwartier pakt de groep de draad weer op. Nog even oefenen en dan zijn ze helemaal klaar voor de demonstra tie van aanstaande maandag in Ter Valcke. 'Te land, ter zee en in de lucht' volgend jaar wellicht in Tholen-stad. door Rob Paardekam stavenisse - De komst van het te levisieprogramma Te land, ter zee en in de lucht gaat zo goed als ze ker wederom aan de neus van Sta venisse voorbij. „Ze hebben ons la ten weten dat het heel erg moeilijk wordt", zegt voorzitter Flip de Rij ke van de Stichting Actief Stavenis se (SAS). Het is niet voor het eerst dat de stichting ijvert voor opnames van het populaire Tros-programma in de haven van Stavenisse. T\vee eer dere pogingen strandden vanwege de financiën, want ze komen niet zomaar. Er moet vanuit het dorp veel geld bij. De Rijke dacht dat dit jaar voor elkaar te kunnen krijgen. Mede omdat Te land, ter zee en in de lucht onderdeel zou worden van een culturele dag rondom de haven. Die dag komt er zonder het televisieprogramma overigens ook wel. Hij staat in het teken van de overdracht van het beheer van de haven aan de watersportvereni ging. De Rijke vindt het jammer dat het televisieprogramma weer niet lijkt te komen. „Zoiets zet je als dorp meteen op de kaart." Vol gens hem is de producent bezig met andere plaatsen, waarvan een paar in België. „Als er iets beters bij zit, gaan we daarheen, hebben ze gezegd", aldus De Rijke. „En ik weet dat Gent erbij zit. Neem het als Stavenisse daar maar eens te gen op." Voor de zomer van 2009 doet Stavenisse geen nieuwe po ging om de uitzending binnen te halen. „De ondernemersvereni ging van Tholen wil dat ook", zegt De Rijke. „Zij waren zo loyaal om ons het - met steun van de ge meente - dit jaar te laten proberen. Dan is het wel zo eerlijk om hen de volgende keer een poging te la ten wagen." door Rob Paardekam BERGEN OP ZOOM - In ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom is gisteren de valpoli in gebruik geno men. Oudere mensen die vaak val len, kunnen hier door de huisarts naar worden doorverwezen. Als oude mensen regelmatig val len, wordt dat volgens het zieken huis meestal aan de leeftijd toege schreven. Toch zou er vaak een achterliggende oorzaak zijn, die soms best kan worden aangepakt. Op de valpoli proberen ze die oor zaak te vinden. 65-plussers wor den er een middag bekeken door een verpleegkundige geriatrie, een fysiotherapeut en een geriater. Ze krijgen aan het eind van de mid dag een advies of een behandel plan aangereikt. Als het nodig is, komt de ergotherapeut van het zie kenhuis aan huis om te kijken of daar aanpassingen nodig zijn. Stefan Schot in zijn kapperszaak in Goes. Volgende week staat het bedrijf in de finale van de Beste Werkattent Werkgever 2007. foto Dirk-Jan Gjeltema ZEEUWS VEILINGHUIS vrijdag a.S. li januari 2008 van 13.00 - 17.00 uur Vrijblijvend kunt u uw kunst en antiek laten taxeren en evt. inbrengen voor onze volgende veilingen. Zoals: streeksieraden, zilver, boeken, schilderijen, porselein, bodemvondsten, tegels, meubelen, klokken, munten, speelgoed, etc. Grote objecten kunnen evt. m.b.v. foto's worden beoordeeld. Locatie: Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl info@zeeuwsveilinghuis.nl Vrij parkeren: achterzijde (ingang Klein V laanderen)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35