Zeeland Bouw villa's bij golfbaan voor zomer Restaurants hikken aan Terneuzen geeft 25 mille aan festival Scheldepop Terneuzen koopt deel terrein glasfabriek Sas St(r)oom 22 Woensdag 9 januari 2008 PZC Golfclub de Brugse Vaart hoopt op snelle procedures. door Frank van Cooten oostburg - De bouw van de 35 vil la's bij golfdomein De Brugse Vaart in Oostburg start waarschijn lijk nog voor de zomer. „Er zijn uiteraard nog veel voorbe reidingen nodig. Als deze voor spoedig verlopen, beginnen we nog voor de zomer met de bouw", zegt Bram de Vos van De Brugse Vaart. De golfclub is nog niet actief de boer opgegaan met de luxe villa's. De animo is volgens De Vos echter nu al groot. „De zeer uitgesproken Zeeuwse stijl van de woningen spreekt veel mensen aan. Voor ons hield het kiezen van deze specifie ke architectuur een risico in omdat het nog niet eerder was gedaan. Veel mensen herkennen de kwali teit die wij nastreven. Er blijkt veel interesse te zijn voor een Zeeuwse bouwstijl met een bepaalde identi teit." De Brugse Vaart mikt vooral op woningzoekenden uit Holland, Brabant, Limburg en Vlaanderen. Ook Engelsen en Duitsers hebben De animio voor de 35 villa's bij golfbaan De Brugse Vaart is groot, weet Bram de Vos van de golfclub. De bouw begint waar schijnlijk voor de zomer. inmiddels interesse getoond voor een van de woningen. „Mensen die een dergelijke wo ning zochten in West-Zeeuws-Vlaanderen zijn uit geweken naar Knokke, Oostende of Domburg omdat hier niets van hun gading was. Door ons bouw plan hopen we de gemeente Sluis nieuwe inwoners te bezorgen. We zijn ervan overtuigd dat ze voor Sluis kiezen." Bram de Vos slaakte geen vreugde kreet toen de gemeenteraad van Sluis het megaproject Sluis aan Zee afblies. Met de bouw van drie honderd villa's was Sluis aan Zee immers een grote concurrent van De Brugse Vaart. De woningen be vinden zich immers in hetzelfde prijssegment. De Vos heeft die concurrentie nooit als zodanig ervaren. „Ik gun iedereen het succes. Maar ons pro ject was zo ver gevorderd dat we ruim voor aanvang van Sluis aan Zee klaar zouden zijn. Daarnaast is hier sprake van een zeer bijzonde re locatie. Bij een golfbaan die er al twintig jaar ligt." De Brugse Vaart komt ook de ver plichting na ten aanzien van de varkensstallen, benadrukt De Vos. Deze stallen zijn betrokken in de overeenkomst tussen De Brugse Vaart en de gemeente Sluis ten aanzien van de woningbouw. „De stallen zijn niet in ons bezit, maar we zullen ze slopen. Ze gaan tegen de vlakte", verzekert De Vos. Gemeente sluist grond weer door naar Zeeland Seaports. door Eugène Verstraeten sas van gent - De gemeente Ter- neuzen koopt ruim drie hectare van het terrein van de Glasfabriek Sas van Gent voor ruim 1,2 mil joen euro. De glasfabriek heeft het terrein een tijdje geleden al te koop aangeboden aan de gemeen te. De de opbrengst wordt geïnves teerd in innovatie van het produc tieproces. Dat betekent dat de fa briek in Sas van Gent blijft en dat ZEEUWSE ALMANAK De stagiair bij dat Goese bedrijf had het gisteren niet makkelijk. Net bezig de laatste hand te leg gen aan een prachtartikel waar üüüren werk in hadden gezeten: poef! Stroomstoring. Tekst niet op geslagen natuurlijk. Een collega, zelf ook door schade en schande wijs geworden, had het nog willen zeggen: tussendoor Ctrl-S, want je Restaurants in Zeeuws-Vlaanderen lopen niet voorop. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaamse res tauranthouders staan niet te trap pelen van enthousiasme voor de invoering van het rookverbod. „Honden mogen wel naar binnen terwijl mensen buiten in de kou moeten staan om een sigaretje te roken", zegt Chantal de Cock van restaurant Onder de Linden in Zuiddorpe. Vanaf 1 juli geldt ook in Nederland een rookverbod in de horeca. Maar Koninklijke Horeca Neder land begon het nieuwe jaar met de mededeling dat vooruitlopend op dat verbod nu al zeventig procent van de restaurants het rokertje had uitgebannen. Overigens: een dag later moest Horeca Nederland dat bericht alweer intrekken. Geen zeventig procent, maar slechts en kele tientallen horecazaken in Ne derland zouden al rookvrij zijn. In Zeeuws-Vlaanderen zijn rook vrije restaurants op dit moment nog zeldzaam. De Zeeuws-Vla ming die niet wil dat zijn met zorg bereide maaltijd wordt 'versluierd' door een rokende gast aan het ta feltje ernaast of die om gezond heidsredenen gewoon niet tegen si garettenrook kan, moet nog een halfjaar geduld hebben tot het rookverbod officieel van kracht wordt. Hij kan natuurlijk wel uitwijken naar België waar de restaurants al een jaar rookvrij zijn. En met sue ces, zo is na een gewenningsperio de gebleken. Restaurants, zoals in Antwerpen, Gent en Brugge, zit ten vol en rokers blijken er uitein delijk geen problemen mee te heb ben om even buiten hun sigaretje of sigaartje te roken. Navraag bij enkele restaurants in 'Ik geloof wel in een nieuwe doelgroep. Mensen die nu last hebben van de rook' het Brugse en Antwerpse leert dat nagenoeg iedereen kan leven met het rookverbod, alhoewel er na tuurlijk wel verstokte Belgische ro kers zijn die nog naar Zeeuws-Vlaanderen uitwijken. „Maar daar hebben we niet echt last van. Sinds het rookverbod heb ben we nu immers gasten die voor heen niet kwamen. Een nieuwe doelgroep dus", zegt een restau- de toekomst van de ongeveer 170 werknemers veilig wordt gesteld. De gebouwen op het terrein wor den gesloopt op kosten van de ge meente. De vrijkomende gronden worden dan vervolgens weer als bouwgrond doorverkocht aan Zee land Seaports voor een bedrag van 1,56 miljoen euro. De gemeente krijgt van de provincie ook nog een subsidie in het kader van de 'impuls herstructurering en trans formatie bedrijfsterreinen'. De aan koop wordt donderdag 17 januari besproken in de commissie Be stuur en Middelen. Die vergadert om 19.30 uur in het stadhuis. feT: WZ$5!m Een sticker die klanten wijst op een rookvrij gedeelte in een horecazaak. foto Peter Nicolai ranteigenaar in Brugge. Zeeuws-Vlaamse restauranthou ders zijn zo ver nog niet. Ze voe len er, zo wijst een rondje in de re gio uit, er op dit moment maar weinig voor nu al een rookverbod in te voeren. In het algemeen be staat er vrees voor omzetverlies of voor boze reacties van rokers. Of ze hebben er nog niet over nage dacht. „Maar ik geloof wel in een nieuwe doelgroep. Mensen die nu nog last hebben van de rook", zegt de woordvoerder van visrestaurant Marco Polo in Breskens. Dorien van Haastrecht van In d'Ouwe Baencke in Axel heeft nog geen besluit genomen. „We heb ben nu vakantie. Een mooie gele genheid daar nog eens over te bo men. Nu al een rookverbod invoe ren of te wachten tot 1 juli wan neer het verplicht is. Daar zijn we nog niet over uit." Alle overige restauranthouders zeg gen te wachten tot 1 juli. „We vol gen keurig de regeltjes. Nu al een rookverbod invoeren, vind ik toch wat kortzichtig", meldt een mede werker van 't Arsenaal in Terneu zen. Sandra van 't Hart van Sluis in Sluis vindt een rookverbod even min nodig op dit moment. „We hebben al een rookvrij gedeelte. Meer doen vinden we nu niet no dig." De woordvoerder van het restau rant In den Koning in Waterland kerkje vindt een rookverbod per 1 juli geen slecht initiatief, maar bant de sigaret nog niet zijn zaak uit. „Wij hebben geen mogelijk heid de klant ergens anders te la ten roken. Maar we zullen uiter aard met ingang van 1 juli aan het rookverbod meewerken." De medewerker van resturant 1880 in Groede vindt het lastig een klant, die net een paar hon derd euro voor een diner heeft uit gegeven, het roken te verbieden. „We zijn wel gestopt met de ver koop van sigaren en we zetten ook geen asbakken meer op tafel. Veel restauranthouders geven ook aan graag nog een graantje te wil len meepikken van Belgen die het rookverbod in eigen land ont- Tip? redactie@pzc.nl weet maar nooit. Ook bij de jonge kracht sloegen de stoppen bijna door. Omdat de stroomuitval rond het middaguur plaatsvond, leek het hem een goed idee om thuis even stoom af te blazen bij een bo terham. Ook dat zat er niet in. Want het elektronisch slot van de fietsenstal ling heeft stroom nodig... Organisatie had een subsidie van 50.000 euro gevraagd. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De organisatie van het festival Scheldepop 2008 krijgt van de gemeente Terneuzen een garantiesubsidie van 25.000 euro. Burgemeester en wethouders stel len dat voor aan de gemeenteraad. Het bedrag is de helft minder dan waar de organisatie om heeft ge vraagd. Die heeft zich echter zelf in de vingers gesneden door wel erg voorzichtige schattingen van het aantal te verwachten bezoe kers te maken. In de begroting wordt voor het tweedaagse festival slechts rekening gehouden met 5.000 betalende en 3.000 niet beta lende bezoekers. „Mede met het oog op andere evenementen in de gemeente Terneuzen en de voorge stelde grootschalige opzet van Scheldepop rechtvaardigt een be zoekersaantal van 8.000 per week end naar onze mening geen subsi- diebijdrage van 50.000 euro", schrijven B en W aan de gemeen teraad. Het tweedaags popfestival Schelde pop wordt gehouden op zaterdag 12 en zondag 13 juli. Het evene menten onderscheidt zich van an dere festivals door een brede pro grammering (kunst, cultuur en een brede variëteit aan muziekstij len) en door het feit dat het zich [T* Op zaterdag 12 en zondag 13 juli wordt op een terrein aan de Fin landweg bij Terneuzen Schelde pop 2008 gehouden met nationa le en internationale artiesten. op het hele gezin richt. Zo zijn er naast optredens ook kinderacts en een festivalmarkt. Er komt een hoofdpodium met bekende natio nale en internationale bands en ar tiesten, een Nederlandstalig po dium met Nederlandse artiesten, een 8o's en 90's tent, een dan- ce-tent met bekende dj's en een ta lentenpodium, waar Zeeuwse bands en dj's een kans krijgen. B en W zijn bereid geld te geven omdat ze denken dat het festival kan bijdragen aan de promotie van Terneuzen als een moderne gemeente en als grootste gemeen te van Zeeland. Als het evenement maar een paar duizend bezoekers meer trekt dan de voorzichtige be groting komt er al 50 mille meer in kas, rekenen B en W uit. Dus is volgens het college een subsidie van 25.000 euro voldoende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 26