Morres schrapt 125 banen 16 en 17 Ouderen genieten van kunst KRAS.IML New Hampshire gaat massaal naar de stembus Grote zorgen om veiligheid van OV-chipkaart (jk Af en toe lekker ongezond kan heel gezond zijn Woensdag 9 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 7 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl Gevolgen voor vestiging in Hulst zijn het ingrijpendst. door Harold de Puysseleijr HULST - Meubelbedrijf Morres snijdt diep in eigen vlees om het hoofd te bieden aan de moorden de concurrentie in de meubel branche. De gevolgen voor de hoofdvestiging in Hulst zijn het in grijpendst. Daar vallen 105 ge dwongen ontslagen. Nog eens twintig arbeidsplaatsen vervallen door natuurlijk verloop. Het personeelsbestand in Hulst zakt daarmee van 260 naar 140 ar beidsplaatsen. Daarnaast zijn on derhandelingen gaande over de verkoop van de vestigingen in De venter en Zaanstad. Daar werken in totaal zestig mensen. Volgens al gemeen directeur Walter van de Griendt verdwijnen er niet alleen banen op de werkvloer. „We gaan toe naar een veel plattere organisa tie. Ook op leidinggevend niveau vervallen functies." Morres bestaat bijna honderd jaar en groeide uit tot een van de groot ste meubelbedrijven in Europa. Eind jaren negentig werkten er nog zo'n zeshonderd mensen. Daarna kwam de klad erin en volg den reorganisaties. „In Nederland zijn meer dan tachtig woonboule vards. Er is sprake van een verdrin- gingsmarkt. Bovendien zijn de voorspellingen dat er de komende drie jaar slechts matige groei in de markt zit. Daarom hebben we ge kozen voor een radicale koerswijzi ging. Wij verleggen onze focus naar Vlaanderen en Zuid-West Ne derland met Hulst als enige loca tie. Daar zijn we omgevormd van een meubelwinkel tot volledig woonwarenhuis. Ons marktaan deel in die regio willen we fors ver hogen." Werknemers van Morres kregen gisteren slecht nieuws te horen. Het meubelbedrijf gaat flink reor ganiseren en daarbij vallen veel ontslagen. Door de winkels in Deventer en Zaanstad af te stoten, kan Morres de hele organisatie achter de win kels aanzienlijk vereenvoudigen, al dus Van de Griendt. De arbeids plaatsen verdwijnen dan ook met name in de logistiek en op de ad ministratieve afdelingen. Alle me dewerkers krijgen vrijdag een brief. Volgende week beginnen de gesprekken met de werknemers die boventallig zijn. Morres denkt de procedure in vier maanden af te ronden. De verkoop van de filia len in Deventer en Zaanstad wil Morres in datzelfde tijdsbestek rond zien te krijgen. pagina 2 en 3: Morres snijdt fors pagina 3: commentaar AMSTERDAM - Senioren uit verzorgingstehuis De Werf in Amsterdam bekijken schilderijen in het Cobramuseum in Amstelveen. De bejaarden zijn met de Museum Plus Bus naar het museum ge bracht. Vanaf dinsdag 15 januari brengt de bus se nioren uit heel Nederland een jaar lang naar ze ven musea. Naast het Cobramuseum zijn dat het Van Goghmuseum, Rijksmuseum, Hermitagemu- Wintersporten in Frankrijk? Dat kan met KRAS nu wel héél voordelig! Want een 8- daagse wintersportvakantie naar de prach tige skigebieden van de Haute Savoie boekt u nu al vanaf slechts 319! En dit is inclusief vlucht, transfers en verblijf in een comforta bel appartement, op slechts 100 meter van de piste en de skiliften. Boek snel! INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Geneve v.v., tax, transfers, 7 nachten verblijf in Village des Belles Roches o.b.v. logies. 6 pers. 21 €319 3-10-17 €349 €319 2 pers. €369 €399 €369 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-pers. in 2-kamer appartement en o.b.v. 6-pers. in 3-kamer appartement. Zie www.kras.nl/24339 waarom zou je verder zoeken boek online of bel 0900 - 9697 =1 Snel- en stopbussen vervangen de trein goes - De NS zeggen een optimaal vervoersplan te hebben opgesteld voor de periode van 22 maart tot 22 april, wanneer er aan de Zeeuw se spoorlijn gewerkt wordt. Zo komen er snelbussen, stopbus sen en mogelijk ook speciale bus sen voor het scholierenvervoer. De provincie Zeeland en de Mid den-Zeeuwse gemeenten hebben van NS en Prorail harde garanties geëist voor het vervangend ver voer. pagina 27: Puik vervoer bij spoor werk Zelf kopiëren op mp3-speler mag den haag - De rechtbank in Den Haag heeft gisteren besloten dat thuiskopiëren op mp3-spelers en dvd-recorders voorlopig blijft toe gestaan. De Stichting Norma had een kort geding aangespannen tegen de Staat en de Stichting Onderhande lingen Thuiskopievergoeding. Nor- ma wil een heffing op mp3-spelers en dvd-recorders als compensatie voor de makers van het gekopiëer- de materiaal. pagina 5: Thuiskopiëren niet verder aangepakt Obama nu ook landelijk in peilingen gelijk met CHnton. washington - Het leek er gisteren op dat de kiezers in de Amerikaan se staat New Hampshire massaler dan ooit hun stem wilden uitbren gen in de voorverkiezingen. De au toriteiten sloten niet uit dat de op komst voor de kleine staat een re cord ging bereiken. De uitslagen van de voorverkie zing werden in de loop van afgelo pen nacht verwacht. In een pei ling in opdracht van nieuwszen der CNN stond de Democratische kandidaat Barack Obama gisteren op 39 procent en zijn rivaal Hillary Clinton op 30 procent. Bij de Re publikeinen waren John McCain en Mitt Romney de grootste kans hebbers. Enkele stemlokalen kre gen wegens een dreigend tekort extra stembiljetten aangeleverd. Volgens Amerikaanse nieuwszen ders stonden er bij sommige stem lokalen opvallend lange rijen. Som mige media zagen vooral veel jon geren in de rij staan, doorgaans niet de meest enthousiaste groep van het Amerikaanse electoraat. Obama evenaarde gisteren voor het eerst op nationaal niveau Clin ton. Dat bleek uit een peiling in opdracht van de krant USA Today. Beide senatoren kunnen nu reke nen op de steun van 33 procent van de Democratische kiezers. pagina 7: schip van Hillary dreigt te zinken Muzikanten verdienen al genoeg reageer op www.pzc.nl seum en het Joods Historisch Museum, alle geves tigd in Amsterdam, het Kröller-Müllermuseum in Otterlo en het Mauritshuis in Den Haag. foto David van Dam/GPD Prijzenoorlog kan niet lang genoeg duren 19% aantal reacties: 582 81% WÊÊÊÊÊÊÊÊm Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27, 30 en 31; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Eco nomie: 15; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Agenda: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 0231 231 (■I I 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1