Meningen Fiets- Wandelvakanties V.-^^AU ACOjHÏ \A& um 'L K R AS IM L boek online of bel 0900 - 9697 4 Si PZC Dinsdag 8 januari 2008 I 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Uruzgan Je zult als soldaat in Uruzgan moe ten vechten, terwijl je dacht dat je daar heen werd gezonden voor de wederopbouw. Nu blijkt dat er nauwelijks munitie meer is om mee te oefenen voorafgaande aan de uitzending. Waarom wil Neder land toch altijd overal bij zijn? Maar dan wel zo goed als 'voor een koopje'. En dan ook nog het braafste jongetje zijn van Bush. De missie is verlengd tot 2010, terwijl er een tekort is aan personeel, ma terieel en munitie. Hiermede ko men onze jongens in ernstig ge vaar. Andere Navo-landen kunnen toch materiaal en munitie leveren, als zij geen soldaten willen leve ren. Anders kunnen we de Navo beter opheffen. Terwijl de Taliban in hun vuistje lachen: blijven pes ten en zelfs zonder nog wat goed getrainde Pakistani, Tsjechen et ce tera erbij is alle munitie in Uruz gan en ons defensiebudget zo op. Daarbij valt deze missie onder vre- desrecht, omdat het een wederop- bouwmissie is en mogen wij niet als eerste schieten. Dat is al één - nul voor de Taliban. Wederop bouw is niet mogelijk in een oor logssituatie, op deze manier is het uitgesloten dat onze soldaten hun werk goed kunnen doen. Kortom, rondt de huidige missie snel af en ga dan weg uit Afghanistan. Cor van der Poel Opaal 6, Middelburg Vlissings college In de PZC van 7 januari wordt een interview weergegeven met de heer Waterman, fractievoorzitter van de Partij Souburg-Ritthem. Op de vraag of de heer Croné weg moest omdat hij tot een collegiaal bestuur behoort, wordt geant woord dat er ook geen collegiaal bestuur was op het moment dat ik moest aftreden. De heer Water man haalt hier twee dingen door elkaar. Ik moest aftreden omdat de zelfde heer Waterman geen ver trouwen meer had in mijn functio neren. De gehele fractie en het be stuur, zegden daarna, helaas, het vertrouwen in mij op. Hierdoor was het niet mogelijk om, zonder ruggensteun, in een zeer collegiaal college te blijven zitten. Dat was de reden van mijn vertrek. Ik bestrijd ten sterkste dat er op dat moment geen collegiaal be stuur bestond. En dat een dergelijk bestuur er was, blijkt nu wel uit het feit dat alle bestuursleden als één blok zijn opgestapt, inclusief de burgemeester. En dat is klasse! Het feit dat je als partij na een der gelijk opstappen blijft vasthouden aan je, demissionair, zittende wet houder bewijst alleen maar dat er over politiek nog veel te leren valt. Maaike Walraven-van der Sloot Schans 8, Oost-Souburg Eilanddenken 3 Toine Poppelaars (PZC, 5 januari), heeft groot gelijk: weg met het ei landdenken in Zeeland. Zeeland is geen groep van losse, zelfstandige eilanden meer, alles is met elkaar verbonden. Wat er in Domburg ge beurt, gaat ook Yerseke aan. Iets te doen in Oostburg? Mensen uit Burgh-Haamstede hebben er ook wat aan. Treinverbinding tussen Terneuzen en Gent? Natuurlijk be taalt Schouwen-Duiveland er aan mee. Vernauwend denken geldt ook voor de Europese Unie. Neem de kaart van Europa, leg die uit op de grond. Ga er boven staan: Macro Visie noem je dat. De containerha vens Rotterdam, Antwer- pen-Gent, Terneuzen, Vlissingen bedienen een deel van het grote Europa. De Oostlijn Finland-Bulga- rije is belangrijk voor het contact met het Oosten. Houdt op met el kaar te hinderen, een samenwer kend EU is een sterk EU. M. van Loon Voorstad 38, Goes vanaf Onze nieuwe zomerbrochure is uit! Zeer comp«eet aanbod'. Vraag de brochure nu GRATIS aan op www.kras.nl/brochures Met KRAS kunt u alle kanten uit, dus ook over de fiets- en wandelpaden in heel Europa! In onze extra dikke zomerbrochure vindt u een zeer gevarieerd aanbod aan actieve vakanties. Alle in elkaar gezet door kenners van de vakan- tiegebieden en bovendien zelf enthousiaste wandelaars en fietsers zijn. Op veler verzoek heeft KRAS bovendien het aantal individuele reizen vergroot. Vraag nu onze gratis brochure aan of kijk op www.kras.nl, waar de alle reis programma's uitgebreid staan beschreven en u in enkele stappen 24 uur per dag, 7 dagen per week heel eenvoudig zelf kunt boeken! Nordic Walking LUXEMBURG v.a. 99 3-/8-daagse reis, zie www.kras.nl/21503 Wandelen over de RHEINSTEIG v.a. 158 4-daagse reis, zie www.kras.nl/21521 Fietsen door het Venetiaanse land v.a. 275 8-daagse reis, zie www.kras.nl/21538 Fietsen rond de BODENSEE v.a. 349 7-daagse reis, zie www.kras.nl/21515 Fietsen in EAST ANGLIA v.a. 459 8-daagse reis, zie www.kras.nl/21562 Fietsen in en om BERLIJN v.a. 469 7-daagse reis, zie www.kras.nl/21509 Fietsen langs de MOEZEL v.a. 499 7-daagse reis, zie www.kras.nl/21511 Fietsen door NORMANDIË v.a. €519 8-daagse reis, zie www.kras.nl/21550 Fietsen in Duitsland Denemarken v.a. 529 8-daagse reis, zie www.kras.nl/21505 Wandelen op KRETA v.a. €549 8-daagse reis, zie www.kras.nl/21561 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9