Scheringa: Alves kan zichzelf terugverdienen Boze supporters belagen Koeman Hans de Vos moet negentien jaar wachten op een nieuw succes PZC Dinsdag 8 januari 2008 3 7 Ronald Koeman heeft begrip voor de reacties van de fans. Witte zakdoekjes voor Nederlandse trainer van Valencia. door Henk van den Boom Barcelona - Het zit Ronald Koe man niet mee als trainer van de Spaanse voetbalclub Valencia. Nog voordat zijn eerste aankoop, de 19-jarige Argentijn Ever Banega, een bal had aangeraakt is de veel belovende middenspeler al in op spraak geraakt. Spaanse sportkran ten hebben de Zuid-Amerikaan ge spot op internet in een video met een pornografisch tintje. Alsof de Nederlandse coach al niet genoeg aan zijn hoofd heeft. Zon dag moest hij na het doelpuntenlo- ze duel tegen hekkensluiter en streekgenoot Levante een fluitcon cert in ontvangst nemen, onder streept door de bekende witte zak doekjes. Maar daar bleef het niet bij. Een harde kern van critici wachtte hem op bij de parkeerplaats en schudde hem met auto en al heen en weer en schold hem uit. Ze eis ten zijn vertrek, net als dat van de voorzitter van Valencia, Juan So- ler. Daarna riepen ze om de terug keer van de drie spelers die door Koeman aan de kant zijn gezet. Pas na tussenkomst van de politie kon de geteisterde coach onge deerd het stadion verlaten. Het is dus niet voor niets dat sommige kranten gisteren spraken van een crisis bij Valencia. Koeman zei 'begrip' te hebben voor de reacties van de teleurgestel de supporters. „Ik mag me niet be klagen over het gedrag van de fans. Tijdens de wedstrijd hebben ze ons tot aan het eind gesteund. Hun kritiek is logisch, vooral om dat we in eigen huis twee punten hebben laten liggen." Ondanks alles blijft Koeman opti mistisch. „Ik zie tekenen van verbe tering." De trainer houdt vol dat Valencia beter en attractiever voet bal laat zien sinds zijn komst op het trainersbankje. Maar in die me ning staat hij vooralsnog helemaal alleen. Niet alleen bij de suppor ters maar ook bij de Spaanse sport pers ligt hij zwaar onder vuur. Zijn beslissing vorige maand om drie oudgedienden, onder wie aan voerder David Albelda, de laan uit te sturen is nog steeds zeer omstre den. Koeman zei in een Spaanse krant dat hij zich ervan bewust is „minder populair te zijn dan twee maanden geleden toen ik bij de club kwam. Dat krijg je als je verve lende beslissingen moet nemen." PW Ronald Koeman heeft het zwaar bij Valencia. De supporters halen na het zoveelste teleurstellende resultaat verhaal bij de Neder landse trainer. Noorse international naar SC Heerenveen heerenveen - SC Heerenveen heeft zich versterkt met de Noorse international Christian Grind- heim. De 24-jarige middenvelder van Valerenga ondertekende giste ren in Friesland een contract voor 4,5 jaar. Hij traint donderdag voor de eerste keer mee met de selectie. De offensief ingestelde Grindheim speelde op 21 november zijn laat ste wedstrijd, met Noorwegen te gen Malta (4-1). Zieke Roger Federer moet zich afmelden melbourne - Tennisser Roger Fe derer heeft zich gisteren afgemeld voor het invitatietoernooi Kooyong Classic in Melbourne. De Zwitserse nummer één van de we reld kampt met een buikvirus. Federer gaat ervan uit dat hij op tijd hersteld is om volgende week mee te doen aan de Australian Open. „De artsen hebben mij aan geraden om een paar dagen rust te nemen." Inwoner Nieuwdorp gekroond tot Zeeuws dagfondkampioen. door Fred Rabout nieuwdorp - De fusie in de Zeeuw se duivensport tussen de zaterdag en zondagvliegerij kwam in 1996 tot stand. Hans de Vos uit Nieuw dorp moest tot 1 december 2007 wachten voor hij het podium haal de. Op die zaterdag mocht de 59-ja- rige De Vos in Yerseke op dat door iedere duivenliefhebber felbegeer de podium stappen. Met dank aan de blauwe jaarling doffer Bram, die hem in het sei zoen 2007 het dagfondkampioen- schap van Zeeland bezorgde. „Het zijn de beginletters van mijn vier kleinkinderen Bas, Rens, Amber en Mila. Kan het nog mooier", Vijftien postieve gevallen in China peking - De dopingcontroles in China hebben in 2007 vijftien posi tieve gevallen opgeleverd. De mi nister van Sport, Liu Peng, heeft dit gisteren bekendgemaakt. In to taal zijn vorig jaar 10.328 test uitge voerd. „Het aantal positieve tests is slechts 0,2 procent van het totaal. Dat is het laagste cijfer sinds we met de controles zijn begonnen", aldus Liu Peng tegenover het Chi nese persbureau Xinhua. Atlete Kajsa Bergqvist beëindigt loopbaan stockholm - De Zweedse atlete Kajsa Bergqvist (31) heeft per di rect haar loopbaan beëindigd. De wereldrecordhoudster hoogsprin gen kan zich zelfs met de Olympi sche Spelen in het vooruitzicht niet meer opladen. „Ik heb de mo tivatie niet meer om verder te gaan", zei ze gisteren in Stock holm. „Als ik iets doe, doe ik het voor honderd procent. Maar ik heb er geen energie meer voor." zegt Hans de Vos. Bas en Rens Bliek, respectievelijk 13 en 9 jaar oud, zijn al als de combinatie Bliek in de Zeeuwse duivensport actief. Hans de Vos rook zelf op zijn zes tiende al aan de duivensport. Na een periode waarin het op een laag pitje stond, won hij onder meer in 1988 provinciaal Chartres, in die dagen een midfondcon- cours. Een week later mocht die doffer opnieuw laten zien wat hij kon. Hans de Vos heeft hem nooit meer gezien. Op een volgende suc ces moest hij vervolgens negentien jaar wachten: zijn 'Blauwe Bram'. Die pakte de punten op de dag- HP1 Bram, een blauwe jaarling doffer, bezorgde Hans de Vos het dag- fondkampioenschap van Zee land. Hij heeft het beste seizoen uit zijn loopbaan achter de rug. Marianne Vos toch naar WK veldrijden nieuwegein - Marianne Vos doet mee aan de WK veldrijden in Tre- viso. De winnares van de regen boogtrui in 2006 richt zich dit sei zoen met het oog op de Olympi sche Spelen in Peking op de baan. Hoewel ze een week eerder in Amerika nog een wereldbekerwed strijd op de piste op het program ma heeft staan, wil de renster na haar vierde plaats bij de NK ook bij de wereldtitelstrijd starten. Bolton Wanderers wijst bod op Anelka af bolton - Bolton Wanderers heeft gisteren een bod van Chelsea op aanvaller Nicolas Anelka afgewe zen. Chelsea is op zoek naar een vervanger voor de spitsen Didier Drogba en Salomon Kalou, die met Ivoorkust aan de Afrika Cup moeten deelnemen en daardoor geruime tijd ontbreken. Volgens in gewijden zou de topclub uit Lon den 17 miljoen euro willen betalen voor de Franse aanvaller. fondconcoursen vanuit Argenton (3e provinciaal), Blois (15e) en Cha- teauroux (110e) voldoende punten om zich tot Zeeuws dagfondkam pioen te laten kronen. Hans de Vos beoefende afgelopen seizoen de dagfond op het we duwschap met de doffers. Op de onderdelen vitesse en midfond probeerde hij het met het totale weduwschap (doffers en duivin- nen). Het beviel hem niet, net zo als een aantal jaren geleden bij de meerdaagse fond. „Ik heb een paar keer Bordeaux geprobeerd. De eer ste keer ging het formidabel, met vier van de zes in de prijzen. Het jaar daarop kwam er welgeteld één duif terug van de zes die ik had in gezet. Mijn voorkeur gaat sinds dien uit naar de mid- en dagfond en ik heb nu het beste seizoen uit mijn loopbaan achter de rug." Voorzitter Dirk Scheringa van AZ (rechts) luistert aandachtig naar trainer Louis van Gaal. foto Marcel Antonisse/ANP AZ-voorzitter vindt miljoenenbedrag voor spits verantwoord. door Theo Brinkman alkmaar - Waarschijnlijk nooit eerder gebeurd: een clubvoorzitter die tijdens de nieuwjaarsreceptie 93 keer zegt 'daar kan ik niets over zeggen'. Dirk Scheringa deed het gisteravond tijdens de nieuwjaars receptie. De AZ-voorzitter hield de kaken op elkaar zodra de onder handelingen over Afonso Alves ter sprake kwamen. Het was geen onwil, zei Scheringa. „Ik gun iedereen zijn primeur en zijn nieuws. Maar er zijn op dit moment geen feiten te melden. Ja, het is een feit dat we geïnteres seerd zijn in Alves. En het is ook een feit dat we hem nog niet ge contracteerd hebben." De overgang van de Heeren veen-spits naar Alkmaar is com plex, zei Scheringa. „Dat hoort er kennelijk bij als je een speler van de buitencategorie wilt halen." Maar wat er dan zo ingewikkeld is, daarover hulde Scheringa zich in stilzwijgen. Later, toen de camera's uit waren en de lampen gedoofd, wilde de voorzitter iets meer kwijt. Bijvoorbeeld over de afwegingen die AZ maakt nu het zo'n enorm bedrag (meer dan vijftien miljoen euro) wil steken in één speler. Een bedrag dat bij buitenstaanders vra gen oproept, gezien de begroting van AZ: ongeveer dertig miljoen. 'Dit doe je niet ieder jaar, dit doe je hooguit één keer in de drie jaar' „Het is een enorm bedrag, ja. Dit doe je niet ieder jaar, dit doe je hooguit één keer in de drie jaar", aldus Scheringa. „Dus moet je af wegen of die investering verant woord is of niet. Ik denk van wel. De inkomsten gaan namelijk flink omhoog als Alves doet wat wij ho pen: veel scoren. In de contracten met skyboxhouders is bijvoor beeld afgesproken dat ze meer gaan betalen als we Champions League spelen. En als je Cham pions League speelt, worden de spelers meer waard. Dat kan om miljoenen gaan. Dus als Alves je op dat niveau brengt, kan hij zich zelf terugverdienen. Alleen: je hebt geen garantie. Maar ja, dat is ondernemen. De andere kant is dat hij ook het dubbele waard kan worden." De financiering is in elk geval geen probleem, meent Sche ringa. Niet dat hij het zelf even op hoest, zoals vaak gemakkelijk wordt gezegd, of dat zijn DSB Bank de miljoenen op tafel legt. „Dat mag niet eens volgens de bankregels. We moeten een lening afsluiten bij een externe bank, maar da's geen probleem. AZ is schuldenvrij en qua solvabiliteit is de club ijzersterk. En er staat ook nog eens een flink kapitaal op het veld. Deze selectie is meer dan 110 miljoen euro waard." Trainer Louis van Gaal gaat er van uit dat Alves komt. „De clubs zijn eruit en Alves heeft voor AZ geko zen. Er zijn alleen nog een paar hobbeltjes. Het kan zomaar zijn dat hij deze week plotseling op het trainingsveld staat." In dat geval zou Alves ook zomaar mee kun nen doen tegen Ajax, zondag. „Ik heb wat dat betreft geen deadline dat hij er op een bepaalde dag - moet zijn. Het hangt er vanaf hoe hij er fysiek voor staat."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77