Klimaat bij de Sport Eerste Zeeuws kampioenschap moet shotokan karate op de kaart zetten Jumping Indoor Nieuwland blijkt in een grote behoefte te voorzien 34 Dinsdag 8 januari 2008 pzc Van Aerde verlengt zijn contract bij RCS oost-souburg - De eerste selectie van voetbalvereniging RCS staat ook komend seizoen onder leiding van Romeo van Aerde. De trainer is met het bestuur van de zondag-tweedeklasser een con tractverlenging voor één seizoen overeengekomen. Van Aerde is mo menteel aan zijn eerste jaar in Oost-Souburg bezig. RCS is na twaalf speeldagen ge deeld koploper. Sven Nys sterkste in veldrit van Otegem otegem - Sven Nys heeft een dag na het behalen van de Belgische ti tel de internationale veldrit in Ote gem gewonnen. De Rabocoureur zette halverwege een solo in en werd niet meer achterhaald. Nys won de veldrit, die ook wel de 'her kansing van het Belgisch kam pioenschap' wordt genoemd, nog niet eerder. Voor Nys was het zijn twintigste zege van het seizoen. Titelstrijd in Vlissingen ontvangt dik zeventig karateka's. door René van Stee vlissingen - Sporthal Baskensburg in Vlissingen is zondag het decor van het eerste Zeeuwse kampioen schap shotokan karate. Voor de or ganisatie tekenen Richard Pluijgers en Ad Filius van karatedojo Karate JKA Zeeland UMO uit Vlissingen. Hun doel is om de sport in Zee land op de kaart te zetten. Pluij gers en Filius denken dat een pro vinciaal kampioenschap hiertoe een belangrijke aanzet kan geven. „Een titelstrijd geeft een sport al tijd meer status. Daarom zijn we zeker van plan om er in de toe komst een vervolg aan te geven. We willen dat onze sport de aan dacht krijgt die hij verdient. Want er zit veel meer achter dan alleen W Overwinning schaatser Coverse in Breda breda - Niels Goverse uit Kapelle heeft op het kunstijs van Breda een tweekamp bij de mannen-se nioren gewonnen. Op de 500 me ter werd hij tweede in een tijd van 38,88 seconden. Op de 1500 meter was hij met 1.58,36 de snelste. Op de 3000 meter werd zijn broer Pa trick tweede in 4.17,83. Op de 5000 meter was Adriaan Provoost (Domburg) in 7.52,85 de snelste bij de masters 45. Shani Davis gaat toch niet naar WK sprint alkmaar - Shani Davis heeft zich alsnog afgemeld voor het WK sprint. De Amerikaan twijfelde al enige tijd over deelname, maar liet zich vorige maand nog door geld schieter DSB overhalen. Nu heeft de schaatser alsnog besloten een streep door het WK sprint te zet ten. „Die titelstrijd past niet in zijn planning", verklaarde DSB-direc- teur Toon Gerbrands maandag. maar wat klappen uitdelen. Aspec ten die ook aan bod komen zijn onder meer het kweken van zelf discipline en de training van lichaam én geest", vertelt Richard Pluijgers, die samen met Ad Filius meerdere karate-evenementen or ganiseerde. Zo was het duo - ook in Baskens burg - verantwoordelijk voor het wereldkampioenschap shotokan karate, de eerste en meest beoefen de stijl van het moderne karate, van de World Japanese Karate As sociation. Richard Pluijgers pakte in zijn eigen stad toen zelfs de titel in het vrije gevecht in de categorie boven de veertig jaar. Zo groots als het WK, met meer Na het WK van de World Japane se Karate Association is sporthal Baskensburg in Vlissingen zon dag gastheer van het Zeeuws kampioenschap shotokan karate. Luctor'88 haalt trainer Wim Davidse binnen heinkenszand - Luctor'88 heeft voor het komend voetbalseizoen Wim Davidse gestrikt als hoofd trainer. Hij wordt de opvolger van Ad Poortvliet, die onlangs zijn ver trek bij de zondag-vierdeklasser aankondigde. Davidse is momen teel trainer bij zaterdag-derdeklas ser De Meeuwen. Voor hem wordt het zijn eerste zondagclub als trai ner, nadat hij eerder bij Arnemui- den en Apollo'69 werkte. Co Stompé bereikt de tweede ronde frimley green - Darter Co Stompé heeft de tweede ronde be reikt van de Lakeside, het wereld kampioenschap van de BDO in Frimley Green. De routinier won gisteren zonder problemen van de Canadees Carl Mercer. Hij stond slechts twee legs af: 3-0 (3-0 3-1 3-1). Stompé haalde een gemiddelde van 30,02 punten per pijl. dan vierhonderd deelnemers uit bijna twintig landen, wordt het zondag zeker niet. Maar Pluijgers verwacht toch minstens 75 deelne mers van vijf van de negen aange schreven karatescholen in Zee land. „Iedereen doet nog niet mee, maar zoals al eerder gezegd; je moet ooit ergens beginnen." Deelname aan het Zeeuws kam pioenschap shotokan karate staat open voor zowel mannen en vrou wen. De jeugd voert zondag de bo ventoon. Net als de senioren strij den zij om de titels in het kata (het schijngevecht) en kumite (vrije gevecht). De opening van het toernooi is om 10.00 uur. De eerste deelne mers komen rond 10.30 uur in ac tie. De kwartfinales beginnen om streeks 13.30 uur. Ook wordt er ge durende de toernooidag twee keer een demonstratie shokotan karate gegeven. Affaire-Rasmussen beheerst de presentatie van team. door Ad Pertijs rotterdam - De presentatie van de nieuwe Rabobank-wielerploeg, gisteren in de Rotterdamse Ahoy' werd beheerst door de crisis waar in de ploeg tijdens de Tour van 2007 terechtkwam. In het gebruike lijke filmpje vooraf werd nog wel getoond hoe Oscar Freire Mil- aan-San Remo won en hoe Denis Mentsjov de Vuelta naar zich toe trok, maar ook de onvermijdelijke affaire-Rasmussen kwam langs. „Toen al wist ik dat dat veel meer was dan een incident en dat het niet zonder gevolgen voor de ploeg zou blijven", liet ploegleider Erik Breukink gisteren weten. Hij zit er nog. Ondanks de kritische noten die onderzoeker Vogelzang in zijn richting optekende. Ande ren moesten het veld ruimen: Theo de Rooij en Michael Rasmus sen voorop. Afgelopen weekeinde werd ook ontslag aangevraagd voor commu nicatiemanager Jacob Bergsma. „De zaak is onder de rechter. Meer kunnen we er daarom niet over zeggen", zei interim-manager en puinruimer Henri van der Aat. Hij opende de bijeenkomst met een update van de lopende zaken. Een voorstel van Rasmussen om de zaak te schikken, is door de ploeg afgewezen ('Want we hebben niets te verbergen'). Bergsma moet het veld ruimen en de ontslagen Veneberg zoekt zijn heil nu bij de rechtbank in België. De toekomstige teammanager Harold Knebel zegt dat het ontslag van Bergsma niets te maken heeft met de affaire-Rasmussen. Vogel zang hekelde nochtans de manier waarop de zaak vanaf het begin 'ge communiceerd' is. Knebel werd vanuit de bank aangesteld als op volger van Theo de Rooij. Henri De wielerploeg van de Rabobank is nog steeds in de greep van de affaire-Rasmussen. De kwestie overschaduwde de presentatie van de nieuwe formatie. van der Aat werd daarbij gepas seerd. „Ook dat moet je niet zien als een actie van de bank om de greep op de wielerploeg te vergro ten", zegt Knebel. Desondanks voelt iedereen in en rond de wielerploeg dat het kli maat zakelijker is geworden. „Tot juli had ik het gevoel met een leu ke sport bezig te zijn. Sinds die tijd weet ik dat het puur business is", verwoordde ploegleider Erik Dek ker het gevoel van velen. Henri van der Aat stond aanvankelijk voor een ondankbare taak: renners en ploegleiders overtuigen van het feit dat het anders moet. Een 'cul tuuromslag' heette dat enkele maanden geleden tijdens de pre sentatie van de structuur- cq koers wijziging. 'Het onderste uit de kan halen' is het nieuwe motto van de ploeg. Van der Aat vindt dat Rabobank niet alleen de beste wielerploeg van de wereld moet willen zijn, maar de beste sportploeg. Door nauwere samenwerking van ren ners, ploegleiders en ander perso neel moeten de prestaties stijgen en het dopingprobleem aangepakt worden. Van der Aat zegt dat Kne bel verder zal gaan op de door hem ingeslagen weg. Renners en ploegleiders gaan nauwer samen werken via het renner-regis- seur-systeem. Ze schikken zich in hun nieuwe rol, maar hier en daar gaat dat niet van harte. „Behalve mijn program ma ben ik niet van plan iets te ver anderen in de manier waarop ik me voorbereid op de koersen", zegt kopman Mentsjov. Breukink begrijpt hem. „We beseffen dat je renners bepaalde vrijheden niet moet geven, maar niet iedereen wordt beter van een nauwere sa menwerking. Dat kan zelfs ave rechts werken." Hij zegt het als zijn taak te zien om een balans te vinden tussen de oude manier van werken en de aanpak die de bank voorstaat. „Ik zal Denis vaker bel len. Om interesse te tonen. Niet uit wantrouwen." Mentsjov laat de Vuelta vallen en wil door het rij den van de Giro beter voorbereid aan de Tour beginnen. „Dat had hij zelf al bedacht", zegt Breukink. Alle rubrieken van nieuw evenement volgeboekt. door Koen de Vries goes - Indoor Zeeland gaat niet door, maar dat betekent niet dat de paardensportminnaars in de provincie deze maand met de ziel onder de arm hoeven te lopen. De stichting Hippische Sport Zeeland is in het gat van Indoor Zeeland ge sprongen en zorgt van donderdag tot en met zondag voor een afgela den programma paardspringen in Stal de Kroo in Nieuwland. „Het heeft ons nauwelijks moeite gekost om ruiters enthousiast te maken", zegt Martin de Kroo, éen van de familieleden die de fraaie accommodatie in het Walcherse dorp bestiert. „We waren er van uit gegaan dat er veel belangstel ling zou zijn voor deze wedstrij den. Maar al onze verwachtingen zijn overtroffen. Voor alle rubrie ken zijn er wachtlijsten." Van 's morgens 8.30 uur tot laat in de avond zijn paarden, pony's en ruiters bijna zonder onderbreking actief Op de eerste twee dagen van het evenement dat naar de naam Jumping Indoor Nieuwland luistert komen de paarden uit de basisklassen L, M, Z en ZZ in actie. Zaterdag staan de nationale rubrie ken tot 1.30,1.35 en 1.40 meter op het programma. De zondag staat in het teken van het ponysprin- gen. 's Morgens komen de klassen B en L in actie, 's Middags is de eer ste wedstrijd voor de Hartog Lucer ne Trophy. De deelnemers komen uit heel Ne derland. Vincent Voorn levert com mentaar op de rijstijl en bonds coach Sven Harmsen houdt in de gaten wie in aanmerking komen voor de nationale selectie. De echte publiekstrekkers komen op zaterdag. Nationale toppers als Wil Schellekens, Leon Thijssen, Wout-Jan van der Schans en vader (Eric) en zoon (Maikel) van der Vleuten zijn van de partij op de zwaarste onderdelen. Ze komen met plezier, weet Martin de Kroo. „In november is de nieuwe hal in ons bedrijf geopend. Eric van der Vleuten was erbij en heeft blijk baar reclame gemaakt. Allerlei be langrijke mensen die hier nog niet zijn geweest weten al dat we het hiet goed voor elkaar hebben." Jumping Indoor Nieuwland ver vangt dit jaar Indoor Zeeland. Het is echter niet de bedoeling het Goe- se toernooi te kopiëren, zegt Mar tin de Kroo. „Een van de weinige overeenkomsten is dat ook hier topruiters komen. Verder is dit een eigen evenement op een ande re locatie." Jumping Indööf Nieuwland zal Maikel van der Vleuten is een van de publiekstrekkers in Nieuwland. Vorig jaar won hij de hoofdrubriek van Indoor Zeeland. foto Willem Mieras geen eenmalige gebeurtenis zijn. „Als Indoor Zeeland volgend jaar doorgaat, zijn er genoeg andere da ta waarop wij onze wedstrijden kunnen houden. Er staan niet veel nationale wedstrijden meer op de agenda. Financieel en organisato risch wordt het steeds moeilijker iets op poten te zetten. Bij ons is al les er al. Er hoeven geen extra kos ten worden gemaakt. Dat is een groot voordeel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74