Volleyballers met rug tegen de muur Vergoossen had Perez graag behouden PZCI33 Nederlaag voor Ajax 34/35 35 Kwestie-Rasmussen laat zijn sporen na bij Rabo-ploeg Alle rubrieken van Jumping Nieuwland zijn volgeboekt Dinsdag 8 januari 2008 Tip? sport@pzc.nl Italië vernedert Nederlandse ploeg in kwalificatietoernooi. door Martijn Krullaars IZMIR - 'Collectieve off-day, af- droogpartij, door de bodem ge zakt, scherven rapen...' Peter Blan- gé draaide er niet omheen na de 3-0-nederlaag die de Nederlandse volleyballers gisteren leden tegen Italië. Slechter kon het olympisch kwalifi catietoernooi in Izmir niet begin nen, maar de bondscoach sloot af met een positieve noot: „We staan met de rug tegen de muur, maar hebben alles nog in eigen hand." Oranje arriveerde zaterdag met kof fers vol zelfvertrouwen in de Turk se havenstad. Een succesvol pré-OKT op Sicilië, gecombineerd met sterke individuele prestaties bij diverse Europese topclubs, leid de er toe dat Neerlands beste vol leyballers weer hardop durfden te dromen van Peking. Het kan niet anders dan dat de mentale tik die Italië gisteren uitdeelde nog wel even zal nadreunen. Nederland en Italië stonden eind november ook al tegenover elkaar in de finale van het pre-OKT. Oranje presteerde toen uitstekend en verloor maar nipt in de vijfde set. Gisteren was van dat niveau maar weinig terug te zien. Na een 11-6-voorsprong in de eerste set stortte het team van Blangé in de vrijwel lege sporthal als een kaar tenhuis in elkaar, met de derde set als absoluut dieptepunt: 27-29, 18-25 en 10-25. is, maar het lijkt erop dat een OKT winnen toch nog iets te vroeg komt voor Oranje-in-opbouw. „Blijkbaar zitten deze dagen er af en toe toch nog tussen. Het enige dat we nu kunnen doen is de scherven bij elkaar rapen en wat lijmwerk verrichten. En het klinkt misschien raar, maar we hebben al les nog in eigen hand." Nederland heeft vandaag een rustdag, mor gen volgt de wedstrijd tegen vi- ce-wereldkampioen Polen. Treviso-speler Robert Horstink schaamde zich voor die cijfers. De passer/loper gaf zichzelf een dikke onvoldoende. „Die laatste set was schandalig, zulke cijfers zie je nog maar zelden op dit niveau. Echt triest, ik had het gevoel dat ik al leen maar pisballetjes stond te slaan. Dit hakt er flink in zeg..." Even verderop trok Rob Bontje wat aan zijn shirt. Om maar aan te geven dat hij amper de tijd had om te zweten, zo snel moest hij al weer naar de kleedkamer. „Na het begin van de eerste set hadden we niets meer te vertellen, zijn we vol ledig overklast", bekende de mid denman. „Heel frustrerend om zo de eerste wedstrijd te moeten ver liezen." Tegen het sterk gerenoveerde Itali aanse team (drie basisspelers ont braken wegens blessures) miste Oranje vooral stabiliteit en een goede servicedruk; juist de twee ei genschappen die Blangé vooraf aanstipte als de belangrijkste ingre diënten voor succes op het OKT. Hij gaf collega-bondscoach Andrea Anastasi nog wel zijn complimen ten, maar zocht de fout toch voor al bij zijn eigen team. „Want om goed te spelen, heb je ook een te genstander nodig die niet zo goed speelt." De bondscoach was aangeslagen. „Opeens was er paniek in het team, kon niemand meer fatsoen lijk een bal naar de ander spelen", sipte Blangé. „Dit was echt een col lectieve off-day, dan is er als coach geen houden meer aan. Italië heeft aardig gespeeld hoor, maar het zou me verbazen als zij het toernooi hier winrien. Wij hebben geen ace geslagen, dat zegt mij genoeg." Blangé weet dat hij goed op weg De Nederlandse volleyballers ver- liezen hun eerste duel op het olympisch kwalificatietoernooi. In Izmir is Italië met 3-0 te sterk: 29-27, 25-18 en 25-10. Interim-trainer van PSV gelooft niettemin in de landstitel. EINDHOVEN - Sef Vergoossen is niet gelukkig met het tussentijdse ver trek van Kenneth Perez van PSV naar Ajax. Dat zei de inte rim-coach gisteren na afloop van zijn eerste training bij PSV. „Ik heb nog contact opgenomen met Perez om aan te geven hoe hij binnen PSV zou kunnen functio neren. Het proces was echter al dermate ver op gang gekomen, dat ik de beslissing niet meer kon beïn vloeden." Vergoossen verwijt echter nie mand iets. „Deze keuze is door vol- I wassen mensen gemaakt. De spe lersgroep is kwalitatief en mentaal sterk. Of er nog jongens bijkomen, kan ik op dit moment niet zeggen. Als er zich de komende tijd haalba re dingen voordoen, zal daar in tern over gesproken worden. Het zal echter niet meevallen." Ook zonder Perez verwacht Ver goossen kampioen te kunnen wor den. „We gaan voor de titel. Dat moet je durven uitspreken. Al zal het best een strijd worden." Zijn eerste officiële werkdag bij PSV gebruikte Vergoossen voor korte persoonlijke gesprekken met spelers. „Voor mij is deze situatie niet zo moeilijk. Het is niet de eer ste keer dat ik voor een spelers groep sta. Het is vooral lastig voor de spelers. Zij hebben opnieuw te maken met een nieuwe trainer. Ik Sef Vergoossen hoop dat ze me zo snel mogelijk kunnen volgen." Volgens Vergoossen hoeft er bin nen de spelersgroep niet zo gek veel te veranderen. „Het is voor mij vooral zaak om de puntjes op de i te zetten. En ik wil enthousias me uitstralen. Ik heb in de wed strijd tegen NAC Breda gezien dat het met de kwaliteit en mentali teit wel goed zit. Niemand verzaak te, niemand liet het lopen. Dat is een belangrijke kwaliteit." PSV vertrekt vandaag naar België voor een trainingskamp van een aantal dagen. De Eindhovenaren spelen 's avonds een oefenwed strijd tegen Fortuna Sittard. „Daar in wil ik iedere speler aan het werk zien", aldus Vergoossen. Zaterdag hervat de koploper uit de eredivisie de competitie met een uitwedstrijd tegen Feyenoord, dat evenveel punten heeft. DUBAI - Ajax heeft gisteren in de strijd om de derde plaats tijdens het Mohammed bin Rashid-toer- nooi verloren van VfB Stuttgart. De Duitsers wonnen in Dubai door een treffer van Alexander Far- nerud kort voor het einde. Hij pas seerde doelman Dennis Gentenaar met een schot van afstand. Ajax speelde nagenoeg het hele duel met tien man, omdat Hedwi- ges Maduro na zes minuten van het veld werd gestuurd. Hij trok een doorgebroken speler van Stutt gart naar beneden. Edgar Davids speelde alleen de eerste helft. Aan winst Kenneth Perez kwam, net als Klaas-Jan Huntelaar, in de 58e minuut als invaller in het veld. Robert Horstink (nummer 4) stuit op het Italiaanse blok. foto Ali Ozluer/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73