Sport zakelijker Lokeren stapt naar de rechtbank PZC Dinsdag 8 januari 2008 35 Affaire-Rasmussen beheerst de presentatie van team. door Ad Pertijs ROTTERDAM - De presentatie van de nieuwe Rabobank-wielerploeg, gisteren in de Rotterdamse Ahoy' werd beheerst door de crisis waar in de ploeg tijdens de Tour van 2007 terechtkwam. In het gebruike lijke filmpje vooraf werd nog wel getoond hoe Oscar Freire Mil- aan-San Remo won en hoe Denis Mentsjov de Vuelta naar zich toe trok, maar ook de onvermijdelijke affaire-Rasmussen kwam langs. „Toen al wist ik dat dat veel meer was dan een incident en dat het niet zonder gevolgen voor de ploeg zou blijven", liet ploegleider Erik Breukink gisteren weten. Hij zit er nog. Ondanks de kritische noten die onderzoeker Vogelzang in zijn richting optekende. Ande ren moesten het veld ruimen: Theo de Rooij en Michael Rasmus sen voorop. Afgelopen weekeinde werd ook ontslag aangevraagd voor commu nicatiemanager Jacob Bergsma. „De zaak is onder de rechter. Meer kunnen we er daarom niet over zeggen", zei interim-manager en puinruimer Henri van der Aat. Hij opende de bijeenkomst met een update van de lopende zaken. Een voorstel van Rasmussen om de zaak te schikken, is door de ploeg afgewezen ('Want we hebben I niets te verbergen'). Bergsma moet het veld ruimen en de ontslagen Veneberg zoekt zijn heil nu bij de rechtbank in België. De toekomstige teammanager Harold Knebel zegt dat het ontslag van Bergsma niets te maken heeft met de affaire-Rasmussen. Vogel zang hekelde nochtans de manier waarop de zaak vanaf het begin 'ge communiceerd' is. Knebel werd vanuit de bank aangesteld als op volger van Theo de Rooij. Henri De wielerploeg van de Rabobank is nog steeds in de greep van de affaire-Rasmussen. De kwestie overschaduwde de presentatie van de nieuwe formatie. van der Aat werd daarbij gepas seerd. „Ook dat moet je niet zien als een actie van de bank om de greep op de wielerploeg te vergro ten", zegt Knebel. Desondanks voelt iedereen in en rond de wielerploeg dat het kli maat zakelijker is geworden. „Tot juli had ik het gevoel met een leu ke sport bezig te zijn. Sinds die tijd weet ik dat het puur business is", verwoordde ploegleider Erik Dek ker het gevoel van velen. Henri van der Aat stond aanvankelijk voor een ondankbare taak: renners en ploegleiders overtuigen van het feit dat het anders moet. Een 'cul tuuromslag' heette dat enkele maanden geleden tijdens de pre sentatie van de structuur- cq koers wijziging. 'Het onderste uit de kan halen' is het nieuwe motto van de ploeg. Van der Aat vindt dat Rabobank niet alleen de beste wielerploeg van de wereld moet willen zijn, maar de beste sportploeg. Door nauwere samenwerking van ren ners, ploegleiders en ander perso neel moeten de prestaties stijgen en het dopingprobleem aangepakt worden. Van der Aat zegt dat Kne bel verder zal gaan op de door hem ingeslagen weg. Renners en ploegleiders gaan nauwer samen werken via het renner-regis seur-systeem. Ze schikken zich in hun nieuwe rol, maar hier en daar gaat dat niet van harte. „Behalve mijn program ma ben ik niet van plan iets te ver anderen in de manier waarop ik me voorbereid op de koersen", zegt kopman Mentsjov. Breukink begrijpt hem. „We beseffen dat je renners bepaalde vrijheden niet moet geven, maar niet iedereen wordt beter van een nauwere sa menwerking. Dat kan zelfs ave rechts werken." Hij zegt het als zijn taak te zien om een balans te vinden tussen de oude manier van werken en de aanpak die de bank voorstaat. „Ik zal Denis vaker bel len. Om interesse te tonen. Niet uit wantrouwen." Mentsjov laat de Vuelta vallen en wil door het rij den van de Giro beter voorbereid aan de Tour beginnen. „Dat had hij zelf al bedacht", zegt Breukink. duiven: Vitesse: OA: comb. Hamelink; A: comb. Hamelink; Duif: comb. Hamelink. Mid- fond: OA: gebr. Scheele; A: gebr. Scheele; Duif: gebr. Scheele. Natoer: OA: gebr. Scheele; A: F. Scheele; Duif: comb. Hamelink. Generaal Hok: 1. gebr. Scheele, 2. D. Dobbelaar, 3. E. Strooband. Generaal duif oud: D. Dobbelaar. Generaal duif jong: comb. Hamelink. SCHAATSEN Breda. Meisjes C-junioren 500/1500 meter: 4. Nicole Geelhoed (Zoutelande) 48,22/ 2.27,30. Meisjes-junioren B (500/3000 me ter): 18. Anouk Fase (St. Annaland) 44,18/ 4.59,16. Mannen-senioren (500/1500 me ter): 1. Niels Goverse (Kapelle) 38,88/1.58,36. Mannen-senioren 3000 meter: 1. Patrick Goverse (Kapelle) 4.17,83, 5. Ed de Looze (Zie- rikzee) 4.35,54. Mannen-masters 5000 me ter: 1. Adriaan Provoost (Domburg) 7.52,85. Assen. NK Marathon. B klasse: 24. Erwin Me- su (Middelburg). Masters: 24. Flip Salomé (Breskens), 35. Kees Cijsouw (Oostburg). p. TENNIS Hobart. Vrouwen. Eerste ronde: Dokic (Aus) - Müller (Dui) 6-4 0-6 6-2, Govortsova (WRu) - Azarenka (WRu) 1-3 opgave Azarenka, Gall- ovits (Roe) - Brianti (Ita) 6-2 6-3, Harkleroad (VSt) - Sjvedova (Rus) 6-2 6-3, Tu (VSt) - Loit (Fra) 4-6 6-1 6-4, Mirza (lna/6) - Dominguez (Spa) 6-4 6-0, Pennetta (Ita) - Agnieszka Rad- wanska (Pol) 6-4 1-6 6-2, Koedriavtsjeva (Rus) - Adamczak (Aus) 6-3 6-2, Llagostera (Spa) - Dulko (Arg/9) 6-3 2-1 opgave Dulko, Lapoesjts- jenkova (Rus) - Katerina Bondarenko (Oek) 6-3 6-4, Alona Bondarenko (Oek/1) - Moore (Aus) 7-5 6-2, Olaru (Roe) - Peng Shuai (Chn) Overwinning schaatser Goverse in Breda breda - Niels Goverse uit Kapelle heeft op het kunstijs van Breda een tweekamp bij de mannen-se nioren gewonnen. Op de 500 me ter werd hij tweede in een tijd van 38,88 seconden. Op de 1500 meter was hij met 1.58,36 de snelste. Op de 3000 meter werd zijn broer Pa trick tweede in 4.17,83. Op de 5000 meter was Adriaan Provoost (Domburg) in 7.52,85 de snelste bij de masters 45. Co Stompe bereikt de tweede ronde frimley green - Darter Co Stompé heeft de tweede ronde be reikt van de Lakeside, het wereld kampioenschap van de BDO in Frimley Green. De routinier won gisteren zonder problemen van de Canadees Carl Mercer. Hij stond slechts twee legs af: 3-0 (3-0 3-1 3-1). Stompé haalde een gemiddelde van 30,02 punten per pijl. Luctor'88 haalt trainer Wim Davidse binnen heinkenszand - Luctor'88 heeft voor het komend voetbalseizoen Wim Davidse gestrikt als hoofd trainer. Hij wordt de opvolger van Ad Poortvliet, die onlangs zijn ver trek bij de zondag-vierdeklasser aankondigde. Davidse is momen teel trainer bij zaterdag-derdeklas ser De Meeuwen. Voor hem wordt het zijn eerste zondagclub als trai ner, nadat hij eerder bij Arnemui- den en Apollo'69 werkte. Zuidwegt vertrekt bij Lewedorpse Boys lewedorp - De voetbalvereniging Lewedorpse Boys moet voor ko mend seizoen op zoek naar een nieuwe trainer. Edwin Zuidwegt heeft te kennen gegeven aan het eind van deze competitie te stoppen bij de zon- dag-vijfdeklasser. Edwin Zuidwegt is nu aan zijn tweede jaar bezig bij Lewedorpse Boys. Van Aerde verlengt zijn contract bij RCS oost-souburg - De eerste selectie van voetbalvereniging RCS staat ook komend seizoen onder leiding van Romeo van Aerde. De trainer is met het bestuur van de zondag-tweedeklasser een con tractverlenging voor één seizoen overeengekomen. Van Aerde is mo menteel aan zijn eerste jaar in Oost-Souburg bezig. RCS is na twaalf speeldagen ge deeld koploper. Sven Nys sterkste in veldrit van Otegem otegem - Sven Nys heeft een dag na het behalen van de Belgische ti tel de internationale veldrit in Ote gem gewonnen. De Rabocoureur zette halverwege een solo in en werd niet meer achterhaald. Nys won de veldrit, die ook wel de 'her kansing van het Belgisch kam pioenschap' wordt genoemd, nog niet eerder. Voor Nys was het zijn twintigste zege van het seizoen. Brussel - De beroepscommissie van de Belgische voetbalbond (KB- VB) heeft Lokeren gisteren in het ongelijk gesteld. De club had be zwaar gemaakt tegen de reglemen taire nederlaag van 0-5 in de beker wedstrijd tegen Waasland. Lokeren had de confrontatie eind november eigenlijk met 1-0 gewon nen, maar had slechts drie Bel gische spelers op het wedstrijdfor mulier staan, één te weinig. De KBVB heeft bepaald dat elke ploeg per wedstrijd tenminste vier Belgen moet tellen. Dat mogen ook buitenlanders zijn die voor hun 23e gedurende zeker drie jaar zijn opgeleid in België. De komen de twee jaar wordt dat aandeel 'ei gen kweek' zelfs uitgebreid naar zes. De klacht van Lokeren werd niet ontvankelijk verklaard, waardoor de club nu definitief uit het beker toernooi ligt en tweedeklasser Waasland het zaterdag in de acht ste finale van de Belgische voetbal beker mag opnemen tegen Ander- lecht. Lokeren ging maandag niet ak koord met de beslissing van de be roepscommissie en maakte de gang naar de rechtbank. Het kort geding dient vandaag en op die manier hoopt de eersteklasser als nog gelijk te krijgen. 3-6 6-4 7-5, Zvonareva (Rus/2) - Poetsjkova (Rus) 6-3 6-0. Sydney. Mannen. Eerste ronde: Grosjean (Fra) - Luczak (Aus) 6-4 4-6 6-0, Berdych (Tsj/4) - Volandri (Ita) 6-1 6-3, Verdasco (Spa/8) - Lopez (Spa) 6-3 4-6 6-2, Calleri (Arg) - Jones (Aus) 6-3 6-2, Santoro (Fra) - Bla ke (VSt/3) 7-6 (4) 6-2, Gasquet (Fra/1) - Andrejev (Rus) 6-3 7-6 (6). Auckland. Mannen. Eerste ronde: Chela (Arg/2) - King-Turner (NZe) 5-7 6-2 7-5, Ben- neteau (Fra) - Sela (Ita) 6-4 7-6 (3), Melzer (Oos) - Eschauer (Oos) 6-4 1-6 6-3, Almagro (Spa/6) - Acasuso (Arg) 6-3 6-4, Mayer (Dui) - Querrey (VSt) 7-5 6-3, Montanes (Spa/8) - Statham (NZe) 6-4 6-4, Olivier Rochus (Bel) - Berrer (Dui) 6-7 (8) 6-2 6-4. SJOELEN Ekeren. Trial WK. Poule A: 7. Dennis Eijke (Schijf'83), Poule B: 10. Freek van Duin (Schijf'83), Poule B: 14. Joke Reinieren (De Goese Schuivers), Poule C: 1. Huub Stijns (SchijF83), Poule C: 4. Bram de Waardt (Schijf83), Poule C: 9. Dies Weezepoel (De Goese Schuivers), Poule C: 13. Ida Kopmels (De Goese Schuivers), Poule C: 15. Ina van He se (De Goese Schuivers). VOETBAL Vriendschappelijk. AGOVV - Sparta 0-2 (0-0). Doelpunten: Dissels, Slot. WIELRENNEN Almelo. Selectiewedstrijd NK jeugd. Catego rie 3: 4. Nick Janssen. Categorie 4: 3. Denise Gunst. Categorie 5: 9. Tim Janssen. Categorie 6: 23. Davy Gunst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69