Nadine Labaki: Lachen om te overleven in Libanon 32 Dinsdag 8 januari 2008 PZC AGENDA OP PAD Yoga informatieavond Vrijblijvend kennismaken met yoga onder leiding van Karin Roelofs. De deelnemers krijgen uitleg over de principes van yoga en kunnen vragen stellen. Wie enthou siast wordt, kan een cursus volgen in Zie- rikzee of Dreischor. Meer info: 0111-415657. Zierikzee, gymzaal van de Beatrixschool aan de Mulockstraat, 19.00 uur. Lezing Door Dominee Klaas Hendrikse over zijn boek 'Geloven in een God die niet be staat'. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur. MUZIEK Songs in the Key of Love Nieuwjaarsconcert met vocale en instru mentale lied-thema's: een mix van instru mentale liederen van Mozart, Schubert, Grieg, Piazolla, Elgar en Tsjaikovski en lo- vesongs als Bridge over trouble water, When a man loves a woman door het der- tigkoppig kamerorkest La Sarabande olv Dirk Brossé en zangeres Sofie. Antwerpen, Zuiderkroon, 20.00 uur. EXPOSITIES Verbeelding van de ziel. Een expositie van Marlou Pluy-Maekers. Kapelle, gemeentehuis, 09.00-13.00 Vrouwen aan de wal. Deze selectie schilderijen uit de ING Col lect! vormt een hommage aan de vrouw achter de zeeman. Het is immers ook een Zeeuwse traditie dat, wanneer de man op zee verblijft, diens echtgenote alle za ken op het land regelt, net zoals Anna van Gelder dat indertijd deed voor Michiel de Ruyter (1607-1776). Op de tentoonstelling wordt onder ande re werk getoond van Kees Maks, Leo Ge stel, Kees van Bohemen, Theo l'Hermi- nez, Koos van Keulen en Annemarie Bus- schers. Vlissingen, MuZeeum, 10.0017.00 uur. Donkere Palissaden. Unieke foto's van Pauline van Lynden van houten paalhoofden die al vijfhonderd jaar de Zeeuwse kust tegen de zee be schermen. Vlissingen, MuZeeum, 10.00-17.00 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl Een uniek nieuwjaarsconcert vanavond om 20.00 uur in De Zui derkroon in Antwerpen, zonder walsen en polka's maar met vo cale en instrumentale liederen in Songs in the Key of Love. De gedurfde combinatie van instrumentale liefdesthema's van on der meer Mozart, Schubert, Grieg (op de foto links), Piazzolla, Elgar en Tchaikovsky met internationaal gekende vocale liefdes liedjes zoals Bridge over troubled water, I just can't stop loving you, When a man loves a woman en I don't know how to love him, zor gen voor een unieke en emotionele ervaring. De instrumentale werken worden gespeeld door het kamerorkest La Sarabande en de liefdesliedjes worden gezongen door niemand minder dan de Belgische jazz-vocaliste Sofie (Verbruggen). Of het nu als zangeres van het populaire Trinity was of als solo-zangeres; So fie schrijft al jarenlang mee aan de Belgische muziekgeschiede nis. Dirigent Dirk Brossé dirigeerde wereldwijd voorname orkes ten waaronder The London Philharmonic Orchestra en The Phil harmonic Orchestra of Shanghai. Tijdens het gala concert van avond is de uitsmijter It's hard to say goodbye, een pakkende compositie van Toots Thielemans en als verrassing wordt op et nische instrumenten The Chinese Wall gespeeld. foto ANP Dominee Klaas Hendrikse vertelt over zijn boek 'Geloven in een God die niet bestaat' in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. foto Archief PZC BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Moordwijven: 20.00 uur; I am a Legend: 20.00 uur; The Golden Compass: 20.00 uur; A Migh ty Heart: 20.30 uur. GOES 't Beest, Vier Minuten: 20.30 uur. Merral, Alles is liefde: 20.00 uur; I am a Legend: 20.15 uur; Moordwijven: 20.15 uur; The Golden Compass: 20.00 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Les Témoins: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, Alles is liefde: 20.00 uur; I am a Legend: 20.15 uur; Moordwijven: 20.15 uur; The Golden Compass: 20.00 uur; VLISSINGEN CineCity, Alles is Liefde: 16.15 en 19.00 uur; Bee Movie (nl): 13.45 en 16.15 uur; Bee Movie (ov): 19.00 uur; De wonder winkel van mr. Magorium: 13.45 uur; Eli zabeth: 21.00 uur; Enchanted (nl): 13.45 uur; Enchanted (ov): 16.15 en 19.15 uur; I am a Legend: 16.15 en 22.00 uur; K3 en de katten- prins: 14.00 en 16.00 uur; Kapitein Rob: 14.00 uur; Moordwijven: 19.00 en 21.45 uur; P.S. I love you: 19.00 en 21.45 uur; Run Fat Boy Run: 21.45 uur; Saw 4: 22.00 uur; Scheepsjongens van de Bontekoe: 13.30 en 16.15 uur; The Golden Compass (ov): 19.00 en 21.45 uur; The Kite Runner: 14.00 uur; Away from Her: 19.30 uur (Film by the Sea); ZIERIKZEE FiZi, To Kill a Mockingbird: 13.00 uur; Scène uit de film Vier Minuten van de Duitse regisseur en scenarist Chris Kraus. De film die diverse prijsen won, draait in 't Beest in Goes, foto GPD Caramel is bitterzoete film over het leven van vrouwen in Beiroet. door Hetty van Rooij CANNES - Zomaar een vrolijke film maken in Libanon, kan dat eigen lijk wel? Voor de 33-jarige film maakster Nadine Labaki uit Bei roet bleek het onmogelijk. Ze maakte de opnamen voor haar de buut Caramel in 2006, toen het he le land in een uitgelaten stemming was na het vertrek van het Syri sche leger. Tegen de tijd dat de op namen voltooid waren, hingen de Israëlische bommenwerpers bo ven Beiroet. Caramel veroorzaakte dit jaar een milde opwinding tijdens het film festival in Cannes. Labaki is zo blij als een kind dat haar film, die ze niet alleen regisseerde maar ook zelf schreef, de wereld rond gaat. De film volgt de levens en de lief des van vijf vrouwen uit Beiroet die elkaar regelmatig treffen bij hun schoonheids- annex kapsalon. „Toen de Israëlische bombarde menten begonnen, voelde ik me verschrikkelijk schuldig. Ik had net de opnamen klaar voor een bitter zoete film over vrouwengeheimen, wie zat daar in Libanon op dat mo ment nou op te wachten? Maar toen ik in Parijs aan het monteren sloeg, realiseerde ik me dat ik geen vrijblijvende komedie had ge maakt. Mijn film werd politiek door wat er op dat moment in Li banon gebeurde." De Libanese filmmaakster Nadine Labaki. foto GPD Wat ze laat zien, is het leven van alledag dat vrouwen in Beiroet le ven, aldus Labaki. „Dat leven is kleurrijk maar tegelijkertijd drama tisch. Het is gebaseerd op leugens en geheimen. Onderwerpen als seksualiteit, menstruatie, overspel, vreemdgaan, ouder worden, abor tus en maagdelijkheid zijn in Liba non taboe. De zorgen, de trauma's en de problemen waar vrouwen in mijn land elke dag mee leven, zijn enorm. Maar wij hebben sterk de neiging om het allemaal in het be lachelijke te trekken, zodat het han teerbaar en beheersbaar blijft. Vooral blijven lachen. Dat is een overlevingsmechanisme. Er be staat in het westen een beeldvan Libanon als een land dat perma nent in staat van oorlog is. Maar christenen en moslims kunnen er ook vreedzaam naast elkaar leven. Wij Libanezen zitten tussen twee werelden: zijn we westers en mo dern, of zijn we traditioneel en be houdend? We weten niet wie we zijn, zijn voortdurend op zoek naar onze identiteit. Maar we zul len onze balans uiteindelijk wel vinden." Caramel komt op 17 januari in de Nederlandse bioscoop. UITGAANSTIP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66