KRAS.NL Eind 2008 donornier uit Antillen Nederlander eet meer met feestdagen dan gepland Amsterdam wil groot stadion waarom zou je verder zoeken ARDENNEN/ARLON ARDENNEN/VIELSALM Gezellig LEUVEN Ontdek MECHELEN T ransplantatiestichting wil dit jaar beginnen met luchtbrug. den haag - Nierpatiënten kunnen vanaf eind dit jaar een donornier van de Antillen krijgen. De Neder landse Transplantatie Stichting (NTS) hoopt vanaf dan nieren van uit Curasao naar Nederland te kun nen vliegen. Het zal om zo'n vijf tot tien donoren per jaar gaan, ver wacht Bernadette Haase, directeur van de NTS. Op de Antillen kunnen geen trans plantaties worden uitgevoerd. An- tillianen die een orgaan nodig heb ben, komen hiervoor meestal naar Nederland. „Daarom gingen we vo rig jaar kijken of er op de eilanden zelf geen donoren zijn." De luchtbrug is een initiatief van de NTS, het St. Elisabeth Hospi taal op Curasao en de Nierstich ting op het eiland. De NTS onderzoekt of het wette lijk te regelen is Antilliaanse nie ren naar Nederland te vliegen. „Die kunnen dan alleen door Ne derlanders gebruikt worden, want ze mogen niet meer dan 24 uur buiten het lichaam worden be waard", vertelt Haase. amsterdam - Amsterdam heeft plannen om een nieuw stadion te bouwen. Hiermee wil de gemeen te een serieuze gooi doen naar het WK voetbal van 2018 of de Olym pische Spelen van 2028, bevestigde wethouder Carolien Gehrels van Sport gisteren. De politica heeft een locatie tussen Amsterdam en Almere op het oog. Daarvoor zou een deel van het IJmeer droogge legd moeten worden. De bouw kost naar schatting 60 tot 80 mil joen euro. In het stadion moet plek zijn voor 80.000 bezoekers. UTRECHT - In de Jaarbeurs in Utrecht werd gisteren nog hard gewerkt aan de opbouw van de stands voor de Vakantiebeurs. De beurs, waarop organi saties en landen zich aan de vakantieganger presenteren, begint woensdag en duurt tot en met zondag. foto Rick Nederstigt/ANP schiphol-rijk - Veel Nederlanders lopen tijdens de feestdagen overtol lige kilo's op, waar ze in januari weer vanaf willen. Na de etentjes en feestjes rond kerst en oud en nieuw wil Nederland in totaal 318.470 kilo kwijt. Dat blijkt van daag uit een enquête op MSN.nl onder ruim 38.000 respondenten. Uit het onderzoek blijkt dat 82 pro cent van de ondervraagden niet te vreden is over zijn of haar ge wicht. Bijna de helft (47 procent) heeft tijdens de feestdagen meer gegeten dan eigenlijk de bedoeling was. 16,7 Procent wil in 2008 10 ki lo kwijt, 16,5 procent 5 kilo en 11 procent van de deelnemers wil meer dan 20 kilo afvallen. Chips eten tijdens tv-kijken blijkt voor de meesten de grootste verleiding. Uit de enquête blijkt verder dat bijna de helft van de ondervraag den (41 procent) dagelijks meer dan 30 minuten licht beweegt. Echt sporten doet ruim een derde nooit. Ook gezond eten schiet er bij in. 41 Procent eet dagelijks een stuk fruit en 17 procent haalt de 200 gram groente per dag. Bijna driekwart van de deelnemers heeft zich voorgenomen in 2008 meer te bewegen. Het onderzoek is gehouden ter gelegenheid van de actie Frisse Start. Wie wil afval len krijgt via MSN.nl tips. Overgewicht Uit een enquête op MSN.nl onder ruim 38.000 respondenten (van wie 76% vrouw) blijkt dat een overgrote meerderheid wil afvallen na de feestdagen. Hoeveel kilo's men wil kwijtraken (in van ondervraagden): Geen besmetting door prikpen in Almere almere - Geen van de patiënten van gezondheidscentrum De Spil in Almere is besmet geraakt door de prikpen die maandenlang ver keerd is gebruikt. Dat blijkt uit de resultaten van bloedonderzoek die gisterochtend zijn bekendgemaakt. Begin vorige maand werd duide lijk dat bij het centrum mogelijk ruim zeshonderd diabetespatiën ten waren besmet met hiv of hepa titis B of C. Sem en Sanne zijn de populairste voornamen amstelveen - Ouders kiezen voor hun kinderen nog altijd het liefst een korte voornaam. Sem en San ne komen op de eerste plaats. Dat blijkt uit de jaarlijkse kinderna men top 20, die de Sociale Verzeke ringsbank gisteren publiceerde. Jongens kregen in 2007 veelal de roepnaam Sem, Tim, Daan, Ruben of Thomas. Veel meisjes werden Sanne, Lotte of Lieke genoemd. Peuter ongedeerd na val van drie hoog haarlem - Een 3-jarige peuter is zondag van de derde verdieping van een flatwoning in Haarlem ge vallen, maar ongedeerd gebleven. Haar moeder was even naar de ber ging onder de flat gelopen, toen het meisje erin slaagde het woon- kamerraam te openen, meldde de politie gisteren. Buurmeisjes von den het kind onder aan de flat. In het ziekenhuis bleek dat ze geen in terne verwondingen had. Ontsnappingspoging gevangene verijdeld sittard - Personeel van gevange nis De Geerhorst in Sittard heeft zondagnacht.de ontsnapping van een gevangene op de valreep verij deld. De man kon worden ingere kend terwijl hij de tralies van zijn cel aan het doorzagen was, door dat een touw dat handlangers over de muur hadden gegooid detectie- draden op de buitenmuur raakte. Daardoor ging het alarm af. 'Besparing 30 procent op uitvoer straffen' den haag - De Wet OM-afdoe- ning levert mogelijk een besparing van 30 procent op de tenuitvoer legging van straffen op. Door de nieuwe regeling mag het Open baar Ministerie zelf straffen uitde len, waardoor de rechtbanken ont last worden. Het gaat volgens een woordvoerster van het college van procureurs-generaal bijvoorbeeld om het innen van boetes en het opleggen van taakstraffen. Nieuwenhuyzen vrij na betalen borgsom den haag - Als zakenman Joep van den Nieuwenhuyzen een borg som van tien miljoen euro betaalt, mag hij zijn strafzaak in vrijheid af wachten. Een borgsom komt zel den voor in Nederland, en de hoogte ervan is volgens hoogleraar strafrecht Ybo Buruma zelfs 'uniek' te noemen. Van den Nieu wenhuyzen wordt verdacht van faillissementsfraude. Aankomstdata: maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 14/1 t/m 29/3 U verblijft in het gezellige 3-sterren familiehotel Dolesca Park inclusief ontbijtbuffet. Het hotel beschikt o.a. over lounge met openhaard, restaurant, sauna, solarium en fitness (deels tegen betaling). Het plaatsje Vielsalm waarin u verblijft, ligt in de omgeving van de Belgische Ardennen, midden tussen de steile rotsen, dennenbossen en groene heuvels. Vlakbij het stadje ligt de Baraque de Fraiture, met zijn 652 meter het op één na hoogste punt van België. Breng beslist een bezoekje aan Spa; de parel van de Ardennen, waar u vele bronnen kunt vinden. Ook La Roche-en-Ardenne is beslist de moeite waard. In dit gebied kunt u de ruïnes van de burcht bezoeken. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/2609l Aankomstdata: donderdag, vrijdag en zaterdag van 17/1 t/m 28/3 U verblijft in het 3-sterren Novotel Leuven inclusief ontbijtbuffet. Het hotel beschikt o.a. over bar, restaurant en gratis gebruik van de hammam en fitness. Leuven heeft een prachtig centrum met vele gezellige winkeltjes, kerken en schilderachtige straatjes. Bezienswaardigheden zijn het stadhuis, de St. Pieterskerk, het Groot Begijnhof, het Kasteel Arenbergh en het Stedelijk Museum. Maak ook een wandeling door het schitterende Sint Donatus Stadspark en de kruidtuin-hortus botanicus. Verder is Leuven een stad voor echte levensgenieters, rond de Oude Markt zijn vele gezellige en knusse restaurantjes te vinden. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/17775 Aankomstdata: donderdag van 17/1 t/m 27/3 U verblijft in het 3-sterren Novotel Mechelen inclusief ontbijtbuffet. Het hotel beschikt o.a. over bar, restaurant, kinderspeelruimte en gratis gebruik van sauna en fitness. Mechelen staat bekend om haar geschiedenis en groen. De St-Romboutskathedraal, het Groot- Begijnhof, het Speelgoedmuseum, het Stedelijk Museum Schepenhuis en nog talrijke andere bezienswaardigheden zullen uw welverdiende interesse opwekken. Mechelen heeft ook talrijke groene attracties. Topper is wellicht het dierenpark Planckendael, maar ook het recreatiedomein De Nekker en het Natuureducatief centrum Tivoli staan garant voor meer dan een dagje plezier. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/17776 boek online of bel 0900 - 9697 20 kg of meer 11 -15 kg H 6-10 kg 05kg a 1-4 kg wil niet afvallen Super voordelig! vanaf vanaf Volop mogelijkheden in een prachtige omgeving! 3-/4-/5-daagse autovakantie Belgie 3-/4-/5-daagse autovakantie België Verblijf in gezellig familiehotel in schitterende omgeving PZC Dinsdag 8 januari 2008 5 Aankomstdata: maandag, vrijdag en zaterdag van 14/1 t/m 29/3 U verblijft in het 3-sterren Best Western Arlux hotel inclusief uitgebreid ontbijtbuffet. Het hotel beschikt o.a. over comfortabele kamers, lounge, bar en een restaurant. Tevens kunt u uw auto bij het hotel gratis parkeren. Dit hotel ligt net iets buiten het plaatsje Arlon, de hoofdstad van de Belgische provincie Luxemburg. Hier vindt u een prachtige kerk, de Saint Donat, waar u een fantastisch uitzicht heeft over Arlon. De heuvelachtige Ardennen, met eindeloze dennenbossen en schattige dorpjes, is een ideaal gebied voor wandelaars. In de omgeving zijn er ook volop schitterende mountainbikemogelijkheden. Een prachtige tocht langs de Moezel is zeker de moeite waard. Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/26178 3-/4-/5-daagse autovakantie België Heerlijk genieten van veelzijdig Vlaanderen! Supera anbieding! vanaf 4-daagse autovakantie België Hotel in het hartje van de stad! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5