land Woonzorgzone in Scherpenisse A Aanpak overlast Middelburg I Zwaargewichten worden de nieuwe wethouders in Vlissingen G JZEL Laatste dolle 'DELSCHER'dagen Serene stilte in jachthaven Stavenisse KBO: gratis in Belgische bus Alles moet weg! Laatste kans pzc Dinsdag 8 januari 2008 25 Twaalf woningen in Scherpenisse moeten wijken voor wozoco. door Maartje Huijben SCHERPENISSE - Geschrokken. Ver ontwaardigd. Een bewoonster van de Laban Deurloostraat in Scherpe nisse, die verder niet met haar naam in de krant wil, kan er niet bij. Haar woning staat op de nomi natie voor sloop. „Geen brief, geen telefoontje. We hebben het moe ten vernemen van een flyer die tussen de reclamefolders was ge stopt. Dit is te gek voor woorden. De gemeente doet maar wat." De gemeente Tholen wil van het gebied rond het nog te bouwen woonzorgcomplex aan de Laban Deurloostraat een woonzorgge- bied maken. Drie woningen die aan het grasveld staan, zijn al leeg en worden gesloopt. Vier senioren huizen komen ervoor terug. Rond het wozoco komen twee terrassen, een speelvoorziening en veel groen. Ten zuiden van de Laban Deurloostraat, op de plek van de Woonzorggebied Scherpenisse jLaban Deurloostraatj [Am^rboomlaan^ infographic Richard Cesell nummers 6 tot en met 22, komen appartementen. De bestaande wo ningen uit de jaren vijftig zouden daarvoor moeten wijken. Het blijkt uit een stedenbouwkundige studie naar het gebied. „Het is slechts een visie", tempert Jaap de Kok van de gemeente Tho len. „De plannen ten noorden van de Laban Deurloostraat zijn defini tief De ideeën voor de zuidkant, dus op de plek van de bestaande woningen, zijn slechts een visie. Niets staat nog vast. Als het al ge beurt, spreken we over een perio de van tien tot vijftien jaar." Het gaat om negen woningen, waar van zeven in eigendom van Cast- ria Wonen. De andere twee zijn particulier bezit. „De huurwonin gen hebben hun beste tijd gehad", zegt De Kok. „Castria wil ze op ter mijn slopen en er nieuwbouw voor terug zetten." Het is voor de gemeente aanleiding om het ge bied nader te bekijken. „Senioren woningen op die locatie vergroten het draagvlak voor het woonzorg complex", zegt De Kok. „De men sen kunnen gebruik maken van de voorzieningen. Hierdoor kunnen ze langer thuis blijven wonen. Bo vendien vergrijst het dorp, dus is er in de toekomst behoefte aan se niorenwoningen. Deze plek is daar uitermate geschikt voor." Wat er met de huidige bewoners zal ge beuren, is nog niet bekend. „Zover zijn we niet. Het is slechts een vi- STAVENISSE - De jachthaven van Stavenisse is op één jacht na bootvrij. Dat komt doordat de steigers, elektri- citeits- en waterleidingen binnenkort worden ver nieuwd. Bovendien wordt de vaargeul uitgediept. De werkzaamheden moeten in april klaar zijn. Tot die tijd ligt de haven er rustig bij. foto Chris van Klinken sie, geen vaststaand plan. De huur woningen zijn geen probleem. De koopwoningen is een ander ver haal." De eerder aangehaalde bewoon ster is vooralsnog niet van plan te vertrekken. „We wonen hier leuk en hebben een paar jaar geleden nog een nieuwe keuken gezet. We hadden zelfs plannen om de gevel te restaureren." Die zet ze voorlo pig maar in de ijskast. „We moe ten eerst maar eens duidelijkheid hebben. De communicatie is alles behalve goed geweest. We hebben de informatie moeten halen uit een klein plaatje op een flyer. Ik heb er de loep bij moeten pakken om de lettertjes te kunnen lezen." De Kok geeft toe dat de gemeente hierin is tekort geschoten. Binnen kort volgt een informatieavond. Raadslid Rien Klippel (RFT) heeft vragen gesteld over de kwestie. Tholen wil het gebied rond het toekomstige wozoco aan de La ban Deurloostaat omvormen tot woonzorgzone. Daarvoor moe ten mogelijk woningen wijken. sint jansteen - De afdeling Sint lansteen van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) wil dat oude ren in Zeeuws Vlaanderen gebruik kunnen maken van het gratis bus vervoer in België. Secretaris Jos van Eek van de KBO-afdeling nam daarover contact op met het Vlaamse vervoersbedrijf De Lijn. De KBO wil weten of Zeeuws-Vlaamse ouderen gebruik kunnen maken van het gratis bus abonnement voor Belgische senio ren. Belgen boven de 65 jaar die in Zeeuws-Vlaanderen wonen, kun nen dat volgens Van Eek al. De Lijn doet plaatsen in de regio aan. Van Eek vraagt de directie contact op te nemen met de provincie Zee land en eventueel ook met de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. De Lijn zou wellicht afspraken kun nen maken met de provincie over abonnementen. De Steense afde ling van de KBO wijst erop, dat veel Zeeuws-Vlamingen sterk ge oriënteerd zijn op België. Ook zou het gratis abonnement goed zijn voor mensen die gebruik maken van ziekenhuizen in België. |de specialist in lijsten lijstenmakerij I Biezelingsestraat 102a, Kapelle I 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl Extra surveillances politie na klachten in Stromenwijk. middelburg - De politie zal naar aanleiding van klachten van bewo ners van de Stromenwijk in Mid delburg de overlast in deze wijk aanpakken. Op een bewonersbijeenkomst waarbij diverse instanties, waaron der de gemeente, aanwezig wa ren, werd geklaagd over overlast van verkeerd geparkeerd staande auto's, graffiti, overlast door drugs gebruik, geluidsoverlast, het op straat gebruiken van alcohol door jongeren en hard rijdende auto's en bromfietsen. De politie zal extra surveilleren op wisselende tijdstippen. Boven dien komen er gerichte verkeers controles. Timmermans Verduit GERECHTSDEURWAARDERS Coes - Bergen op Zoom - Tilburg Op 12 december 2007 heeft gerechtsdeur waarder M. Rave te Goes op verzoek van ABRAHAM IZAAK JACOBUS DE REU en JOLANDA MARIA PETRONELLA VAN HEESWUK. wonende te Goes, te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan het Stationspark 34, ten kantore van de advocaat en procureur mr. J.A. de Waard, bij exploot ARJAN HAMERS en JANNA GEERTRUIDA GEERTSE. voorheen wonende te Goes aan de Rooseveltlaan 28, alsmede aan de Kropkreek 14, thans zon der bekende woon- of verblijfplaats, gedagvaard om op woensdag 26 maart 2008 *s morgens om 10.00 uur- niet in per soon doch vertegenwoordigd door een pro cureur te verschijnen voor de Rechtbank te Middelburg die alsdan en aldaar zitting houdt in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. In de dagvaarding wordt onder meer veroordeling gevraagd tot be taling van een geldsom. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: Timmermans Verduit gerechtsdeurwaarders/incasso Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113 - 24 63 33 tot en met donderdag 10 januari 17.00 uur Blazers 75,- Broeken 50,- Rokken 50,- Pulls/vesten 50,- 75,- 100,- Pakken 100,- en nog veel meer! tot donderdag 10 januari 17.00 uur! (daarna gesloten tot en met 30 januari) WD en PvdA schuiven ervaren bestuurders naar voren voor college. door Maurits Sep en Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Oud-gedeputeerde Jacques Suurmond wordt de nieu we WD-wethouder in Vlissingen. Ook de PvdA schuift twee zwaar gewichten naar voren: Frans Prins, voorzitter van het PvdA-gewest Zeeland en Piet Polderman, die nu stadsregisseur in Amsterdam is. De drie hebben gemeen dat ze van buiten Vlissingen komen: Suur mond woont in Schoondijke, Prins in Renesse en Polderman heeft een huis op Schouwen-Dui- veland. Zowel Prins (nummer 9) als Polderman (25) stond op de kandidatenlijst van de PvdA voor de statenverkiezingen. Bestuurlijk Vlissingen ontwikkelt hiermee een bijzondere band met Schou- wen-Duiveland: ook de wegge stuurde PSR-wethouder Ton Croné komt daar vandaan. Polderman vervult als stadsregis seur een onafhankelijke rol in de gemeente Amsterdam. In die fanc is Vandaag is de presentatie van het nieuwe Vlissingse college. Drie namen zijn al uitgelekt: Jac ques Suurmond, Frans Prins en Piet Polderman. tie werkt hij aan de bereikbaar heid, leefbaarheid en veiligheid van de stad. De gemeente wilde een stadsregisseur hebben omdat enkele grote projecten in uitvoe ring zijn. Prins is wethouder geweest in de gemeente Lisse. Hij kwam in 2004 naar Renesse en werd daar ook ac tief in de lokale PvdA. Prins en Suurmond wilden gisteren niet be vestigen dat zij wethouder worden in Vlissingen omdat vandaag pas het nieuwe college wordt gepresen teerd door formateur Els Kuijper. Dan zal ook bekend worden wie namens LPV en POV de vierde Vlissingse wethouder in het colle ge wordt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59