Zeeland helpt zoekende op weg Plan kerk Rilland uit de ijskast Nu OPRUIMING Boete voor eigenwijze Belg met te hoge trekker Woning zoeken makkelijker Jongen gepakt voor vernielen autospiegels B pzc Dinsdag 8 januari 2008 23 Luijmes in de heemtuin bij het Oosterscheldeziekenhuis: „God wordt wel eens gezien als een sinterklaas. Daarom houden sommigen op te geloven: om dat God niet geeft waar ze om vroegen. Maar zo werkt het niet. De boodschap van Jezus was: bevrijd je van illusies, word wakker!" foto Dirk-Jan Gjeltema C4>i l/~J CnnOPl'o Dankzij de TFM (Thermo Fysische Methode) mét infrarood wUllwl Iw afslankcabines kunt u snel, gericht én plaatselijk afslanken Figuurcorrectie- en afslankcenter en uw huid verstevigen! Bel voor een gratis en vrijblijvende figuuranalyse. Tel.: 0118-594098 www.studiosanerie.nl (met gastenboek) Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder Open: ma. en do. 9.00 - 12.00 uur en 17.00 - 21.00 uur di., wo. en vrij. 9.00 - 15.00 uur. Ruben de Jonge I TOTAAL WONEN Heerenstraat 9 's-Heerenhoek Tel.: 0113-351311 www.totaalwonendejonge.nl Kijk voor alle aanbiedingen op onze website tholen - Het zoeken naar een wo ning op Tholen en in West-Bra bant wordt straks een stuk eenvou diger. De woningcorporaties Castria Wo nen, Soomland, Wonen West-Bra bant en Woningstichting Dinte- loord werken aan een gezamenlij ke en gemoderniseerde presentatie van hun complete woningaanbod. Eind van dit jaar kunnen woning zoekenden op Tholen en in de re gio West-Brabant terecht op één centrale woonwebsite. Daarop komt een actueel overzicht te staan van de woningen die de vier woningcorporaties in de aanbie ding hebben. Via een eenvoudige manier willen de betrokken wo- ningbouworganisaties mensen die een huis zoeken zo snel en effi ciënt mogelijk door hun woning voorraad loodsen. De regionale website wordt in het vierde kwar taal in gebruik genomen. Een ver gelijkbaar systeem is elders in het land al eerder geïntroduceerd. borssele - Een eigenwijze Bel gische vrachtwagenchauffeur heeft gistermorgen een boete van vijf honderd euro gekregen. Hij wilde met zijn combinatie toch door de Westerscheldetunnel rijden ter wijl de trekker te hoog was. Op het Tolplein was de Belg door de hoogtemelding gereden. Daar bij had hij de rode lichten gene geerd. Nadat de hoogte van zijn trekker werd nagemeten, bleek die uit te komen op 4.29 meter, ter wijl vier meter de maximumhoog te is om door de Westerschelde tunnel te mogen rijden. De Belg moest zijn vrachtwagen aan de kant zetten en mocht pas weer verder rijden nadat de trek ker was gewisseld door een die wel aan de juiste hoogte voldeed. Bovendien kreeg hij een bekeuring van vijfhonderd euro mee naar huis. Eigenaar gebouw denkt appartementen nu wel te kunnen verkopen. door Joeri Wisse RILLAND - Het plan om apparte menten te bouwen op de plek van de verpauperende Bathsewegkerk in Rilland zal binnen 'afzienbare tijd' weer worden opgepakt. Dat zegt P. Rijk, directeur van de bouwbedrijf Rijk uit Heinkens- zand. Een oplossing voor het pro bleem van de milieucirkel van een naburige boerderij is echter nog niet voor handen. Het kerkgebouw uit 1928 is in 2000 afgestoten door de Sa- men-op-Weggemeente in Rilland. Sindsdien staat het godshuis leeg. Plannen voor de bouw van negen appartementen op het terrein wer den in 2004 in de koelkast gezet. Rijk: „De belangrijkste reden daar voor was dat er te weinig belang stelling was." Nu er geen concurre rende projecten meer in het dorp zijn, ziet Rijk, die samen met Bouwbedrijf Flipse eigenaar is van de kerk, weer wel een markt voor appartementen. Het probleem met de milieucirkel speelde destijds ook mee bij het besluit om de bouw uit te stellen. „Als we het plan straks weer op pakken, moet daar wel een oplos sing voor komen." Rijk vindt dat de gemeente Reimerswaal een op lossing moet bieden voor het pro bleem. „Er staan nu toch ook al huizen in die milieucirkel?" Wethouder J. Sinke (SGP, ruimte lijke ordening) is duidelijk. „Het is het één of het ander. Zolang de boer daar nog dieren heeft, zullen er geen woningen mogen worden gebouwd." Sinke zegt wel dat de gemeente met Rijk wil praten over een oplossing. „De kerk is momen teel een aanfluiting in het dorp." KRABBENDIJKE - Maandenlang heeft een zeventienjarige jonge man uit Krabbendijke op grote schaal autospiegels vernield in zijn woonplaats. De Krabbendijkenaar heeft dat gisteren toegegeven op het politiebureau. Tientallen autobezitters raakten ge dupeerd. De jongeman trapte de afgelopen tijd elke zaterdagavond na het stappen spiegels van auto's kapot. Aan die praktijken kwam een eind aan toen de Krabbendij kenaar onlangs op heterdaad werd betrapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57