Zeeland Vernieuwen must voor paviljoens PZC Populariteit dwingt scouts tot wachtlijst SCHOUWEN-DUIVELAND 29 21 22 en 23 Op pad met een nieuwjaarsgroet Post Opwindende funk van Ronald Snijders in 't Beest Goes Dinsdag 8 januari 2008 Zorg om achterblijven groei in eilandelijke toeristische sector. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Om te overleven moet de Schouwen-Duivelandse toeristische sector investeren, inno veren en de kwaliteit verbeteren. Dat staat voor Rob Rameau, voor zitter van de Vereniging Strandpa viljoenhouders Schouwse Kust (VSSK), als een paal boven water. Het achterblijven van de groei in de toeristische sector baart Rameau zorgen. Dat bleek gisteren tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de VSSK. Het afgelopen seizoen hield niet over voor de strandtenthouders. Rameau: „Het weer was middel matig, en alles overziende het sei zoen ook. Het voorseizoen was goed, maar de rest van het seizoen niet. Door het mindere weer ble ven de dagjesmensen weg en dat was goed voelbaar. Om een zekerder toekomst tege moet te gaan moet er volgens Rameau fors geïnvesteerd worden. „En dat gebeurt ook al bij een aan tal strandpaviljoens. Een strandpa viljoen is een strandrestaurant ge worden en wat je ook ziet is dat pa viljoenhouders zich meer en meer richten op de zakelijke markt. Ik denk dat verscheidenheid een sleu telwoord is. Elke strandopgang heeft zijn eigen achterland en elk stukje strand zijn eigen publiek. Daar moet je als ondernemer op Innovatie en kwaliteitsverbete- ring is volgens de Vereniging van Strandpaviljoenhouders Schouw se Kust absoluut noodzakelijk om te kunnen overleven. inspelen. We zullen innovatief be zig moeten blijven. Een belangrij ke factor is in de visie van Rameau jaarronde openstelling van strand paviljoens. „Van de 14 strandpavil joens staan er nu vijf het jaar rond. Ik denk dat volgend jaar rond de 80 procent van de strand paviljoens het hele jaar door open zal zijn." Zolang wil de onderne mersfamilie Van der Wekken (strandpaviljoens De Schaar, De Buurman en De Strandloper) niet wachten. Op het Westenschouwse strand ging gisteren de eerste van in totaal 90 hardhouten palen het zand in. De oude Buurman gaat te gen de vlakte en een nieuwe ver rijst. Het grondoppervlak groeit van 400 naar 603 vierkante meter. In de nieuwe Buurman is plaats voor 100 mensen op het (buiten) terras en nog eens 60 man binnen. Het nieuwe strandpaviljoen vol doet aan alle eisen des tijds. „Isola tie, dubbelglas, toiletten, douches, noem maar op. Alles zit er op en eraan", aldus uitbater Leon van der Wekken. Bij het ontwerp van de nieuwe Buurman is gekozen voor een nostalgische insteek. Naar kunststof of staalconstructies zullen bezoekers vergeefs zoeken. Hout voert de boventoon: vloer, wanden en dragende constructie zijn ervan gemaakt. Vader Cees van der Wekken: „Het vergt veel meer onderhoud dan kunststof, maar wij wilden hier graag toch dat ouderwetse. Ook in het interieur. En dat is ook wat de ge meente graag wil." Het is de be doeling dat de nieuwe Buurman voor eind februari klaar is. In het zomerseizoen is het paviljoen alle dagen open, daarbuiten alleen in het weekeinde en tijdens (school) vakanties. Baasjes worstelen met nieuwe regeltjes voor dieren in dorpen Tip? redzzee@pzc.nl BROUWERSHAVEN - Kinderen van de christelijke basisscholen op het eiland gaan morgenochtend op pad. Zij gaan bij alle buren van de scholen langs om een nieuwjaars groet brengen. Op deze manier wil len de scholen de kinderen leren aandacht te hebben voor elkaar en de omwonenden kennis laten ma ken met de kinderen. door Melita Lanting BURCH-HAAMSTEDE - De scouting groep Kaninefaten in Burgh-Haam- stede groeit hard. Zo hard zelfs, dat bij de welpen een wachtlijst is ingesteld. „Dat is ongekend", zegt voorzitter Marius Blom. „Daar zijn we 'eel gröös op. De totale groep telt momenteel 65 leden en dat heb ik nog niet eerder meege maakt; en ik ben twintig jaar voor zitter." De welpengroep telt mo menteel 22 kinderen en dat is het maximum wat het gebouw en de leiding aankunnen. De groei uit zich ook in de vraag naar een Bevergroep. Dat is bin nen de scouting de jongste leef tijdsgroep (vijf tot zeven jaar). „Een groepje van vier of vijf moe ders heeft daar wel interesse in, maar dat is nog in onderhande ling." Blom denkt dat het succes van de scoutinggroep vooral te danken is aan alle activiteiten die zijn gehouden om geld in te zame len voor de verbouw van het club gebouw. „En de kinderen maken elkaar enthousiast en we hebben een nieuwe leidster met veel con necties. Iemand die bij het school hek staat: een beter netwerk kan je niet hebben." Mensen die kennis willen maken met de scouting zijn zaterdag wel kom bij de nieuwjaarsreceptie van 16.00 tot 18.00 uur in het Scouting- gebouw aan de W.G. Bootlaan. Tip? redactie@pzc.nl Sinds zijn moeder over een com puter beschikt, probeert die Mid delburger haar in te wijden in de geheimen van internet en e-mail. Daarom gaf hij haar onlangs een usb-stick, een klein staafje dat in de computer gestoken kan worden en waarop allerlei din gen staan. In dit geval foto's van de kleinkinderen. Maar ook enke le rapporten die hij nodig had voor zijn werk. Een mooie test voor ma, bedacht hij, en vroeg of zij hem die kon toesturen. Als elektronische post, was zijn be doeling, maar dat had hij er be ter even bij kunnen zeggen. Nu kreeg hij een dag later de hele usb-stick, in een envelop, be zorgd door de postbode. Cees van der Wekken's kleinkinderen Leanne (8), Kevin (10), Kees-Jan (7) en Mariëlle (3) van der Wekken volgen het heien van de eerste paal voor strandpaviljoen De Buurman in Westenschouwen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43