Zeeland 'Gratis Belgische bus voor senior in Z-Vlaanderen' A OPRUIMING! Slaapkenner Laatste dolle 'DELSCHER'dagen Alles moet weg! Laatste kans Gemeente Goes verwijdert hakenkruizen bij Slaapkenner Rademakers Kom langs of kijk voor meer info op www.slaapkennerrademakers.nl Noordstraat 7-13 in Terneuzen a PZC Dinsdag 8 januari 2008 25 Ouderenbond in Sint iansteen benadert directie van De Lijn. door Harold de Puysseleijr SINT jANSTEEN - De afdeling Sint lansteen van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO) wil de moge lijkheid laten onderzoeken om Zeeuws-Vlaamse ouderen gebruik te laten maken van het gratis bus vervoer in België. Secretaris )os van Eek van de KBO Sint lansteen heeft daarover al con tact opgenomen met het Vlaamse openbaar vervoersbedrijf De Lijn. De KBO Sint lansteen wil van het bedrijf graag horen of het mogelijk 's dat Zeeuws-Vlaamse ouderen ge bruik zouden kunnen maken van bet gratis busabonnement voor 3elgische senioren. Belgen boven de 65 jaar die in Zeeuws-Vlaande- ren wonen, kunnen dat volgens Van Eek al. De secretaris van de KBO in Sint 1^ Het bestuur van de ouderenbond in Sint Jansteen wil uit laten zoe ken of het mogelijk is Zeeuws- Vlaamse ouderen gratis met de Belgische bus te laten reizen. lansteen weet ook dat acht pro cent van de Zeeuws-Vlaamse be volking en dan met name de oude ren de Belgische nationaliteit heeft. De Lijn doet met een aantal buslijnen ook plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen aan. Van Eek vraagt de directie van het Vlaamse openbaar vervoersbedrijf contact op te nemen met de provincie Zee land en eventueel ook met de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. De provincie is verantwoordelijk voor het openbaar vervoer in Zeeland. De Lijn zou wellicht afspraken kunnen maken met de provincie over abonnementen. In dat ver band wil hij graag weten welke an dere abonnementen er buiten het gratis abonnement voor senioren zijn voor bus- en treinverkeer. De Steense afdeling van de KBO wijst er in de brief aan De Lijn verder op, dat veel Zeeuws-Vlamingen sterk georiënteerd zijn op België. „Met name bezoeken aan Sint Ni klaas, Antwerpen, Gent en Brugge zijn zeer in trek. Ook zou het gra tis abonnement een oplossing kun nen zijn voor mensen die veelvul dig gebruik maken van medische voorzieningen in de ziekenhuizen in België." tot en met donderdag 10 januari 17.00 uur Blazers 75,- Broeken 50,- Rokken 50,- Pulls/vesten 50,-/ €75,-/ 100,- Pakken 100,- en nog veel meer! tot donderdag 10 januari 17.00 uur! (daarna gesloten tot en met 30 januari) Carnaval tijdens soos voor singles in Hulst hulst - De soos voor singles in de gemeente Hulst houdt zaterdag 26 januari een carnavalsavond in dien stencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. Alleenstaanden van alle leeftijden zijn vanaf 18.30 uur welkom in car navalskleding. Aanmelden is moge lijk voor 21 januari bij de Stichting Welzijn Hulst via 0114-315513 of 0114-311230. De entree bedraagt 12 euro per per soon. Deelnemers krijgen voor dat geld een carnavalsmaaltijd aange boden. Politie neemt rijbewijs van drankrijder in hulst - De Zeeuwse politie heeft in de nacht van zondag op maan dag omstreeks kwart voor twee het rijbewijs ingenomen van een drankrijder uit België. De 47-jarige man uit Sint Pauwels (Oost Vlaanderen) werd gecontro leerd op de Den Waghemakeres- traat in Hulst. Daar moest hij een blaastest ondergaan waaruit bleek dat hij bijna drie keer zoveel had gedronken als wettelijk is toege staan. De man moest zijn rijbewijs direct inleveren. Politie bewaart foto's van graffiti als bewijsmateriaal. door Joeri Wisse GOES - De hakenkruizen die in het afgelopen weekeinde op vijftien tot twintig plaatsen in het cen trum van Goes zijn aangebracht met graffiti, zijn inmiddels vrijwel allemaal weer weggepoetst. Eigenlijk heeft de gemeente Goes als beleid om alle 'aanstootgeven de en kwetsende' teksten en te kens binnen 24 uur te verwijde ren. Omdat de teksten zaterdagoch tend zijn ontdekt, duurde het nog tot gisteren voordat medewerkers van De Betho de graffiti hebben weggehaald. „Maar we hebben al wel zaterdag bepaalde zaken in gang gezet om te zorgen dat maan dag alles kon worden verwijderd", zegt een woordvoerder van de ge meente. Huiseigenaren in het cen trum hebben een aantal jaren gele den een overeenkomst kunnen te kenen met de gemeente, waarin zij toestemming verlenen voor het weghalen van graffiti. Overigens is met het weghalen van de zogeheten swastikatekens het bewijsmateriaal voor de politie niet verdwenen. Alle bekladdin gen die de sympathisanten van de extreem-rechtse NNE (Nieuwe Na tionale Eenheid) plaatsten, zijn ge fotografeerd door de politie. Boxspring Magnus Wood met 40% korting Ledikant Scapa Sports blauw met 30% korting Boxspring Swensen Hamar met 25% korting Forss Stora met 25% korting Ledikant Verona kersen met 40% korting Dekbedden en dekbedovertrekken HALVE PRIJS Diverse toonzaalmatrassen HALVE PRIJS Boxspring Magnus Sky met 40% korting Auping Kiruna met 25% korting Auping Boxx met 25% korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37