Alle kinderen naar school Stil protest personeel Tragel 29 ètejkj 21 22 en 23 s Vakbondsacties politie Zeeland Reddingsdienst vaker aan de kant Super jackpot Opwindende funk van Ronald Snijders in 't Beest Goes Dinsdag 8 januari 2008 Vliegende Hollander viert verjaardag met serie concerten Tip? redtern@pzc.nl Énkele tientallen kinderen kwamen wel te laat in de klas. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Bijna alle ongeveer 400 kinderen in het speciaal on derwijs die gebruik maken van het leerlingenvervoer in Zeeuws- Vlaanderen zijn gisteren op hun eerste schooldag na de kerstvakan tie zonder veel problemen op school afgeleverd. Op de Spring plank, de Regenboog en de Win gerd in Terneuzen kwam wel een aantal leerlingen te laat aan. „Het is mij zeker niet tegengevallen", zegt directeur Jo Kindt van de Springplank. De scholen hebben over het te laat komen wel ge klaagd bij de gemeente. „Ons be lang is dat de kinderen op tijd zijn om onderwijs te volgen", zegt Hans Willemstein van de Regen boog. Daarnaast moet het vervoer op een goede manier geregeld -zijn." Aart Jobse van -de Wingerd- spreekt zijn verontrusting uit of al le chauffeurs wel bevoegd zijn. Dit naar aanleiding van een controle door de Rijksdienst voor het weg verkeer en de politie. Boze tongen beweerden dat de concurrerende taxicentrale Zeeuws-Vlaanderen daar de hand in had. Die vecht het contract aan de Regie BV tot eind van dit schooljaar heeft gekregen om het leerlingenvervoer te verzor gen. Bij de Springplank werden gis terochtend taxi's en chauffeurs aan de kant gezet. In een aantal ge vallen bleek dat de papieren van zowel de auto's als de chauffeurs niet in orde waren. Volgens voor zitter Co van Schaik van het sa menwerkingsverband Collectief Wervoer Zeeuws- Vlaanderen en di recteur Rob Duitemeijer van Regie was dat het gevolg van een com municatiestoornis met het uitzend bureau Start, dat een aantal chauf feurs heeft geleverd. Het ging om de wettelijke verplichte chauffeurs- Ondanks de tegenwerking van concurrerende taxibedrijven had Regie BV het leerlingenvervoer in Zeeuws-Vlaanderen gisteren redelijk goed geregeld. pasjes die er nog niet zijn en waar door de betrokken chauffeurs niet mogen rijden. Dat probleem is op gevangen door de chauffeurs de kinderen voorlopig gratis te laten meerijden. Daardoor konden de kinderen gistermiddag toch van school gehaald worden. Ouders klaagden gisteren dat ze lang in on zekerheid hebben gezeten of hun kind na de kerstvakantie wel ver voer had. Velen kregen pas afgelo pen weekeinde zekerheid. „Ik denk dat taxi De Zwart het na mens Regie goed gedaan heeft", zegt Van Schaik. „We staan er echt van te kijken hoe deze klus ge klaard is." Ook Duitemeijer toont zich gezien de tegenwerking van de concurrentie heel tevreden. d Leerlingen van De Wingerd gaan met chauffeur mee naar de gereedstaande busjes. d foto Wim Kooyman terneuzen - De politievakbonden houden morgen tussen 7.00 en 13.00 uur een werkonderbreking in Zeeland. Dit in het kader van de onderhandelingen over een nieuwe cao. De komende dagen zijn de politiebureau's in verschil lende regio's dicht. De estafette be gint morgen in Zeeland. De politie is tijdens de werkonderbreking wel telefonische bereikbaar. Voor spoedgevallen op nummer 112 en voor overige zaken via 0900-8844. Tijdens de actie is de directe hulp verlening gegarandeerd, zodat de openbare orde en veiligheid niet in gevaar worden gebracht. Sobere nieuwjaars receptie van Tragel in 't Palet in Clinge door Harold de Puysseleijr clinge - Medewerkers van de zorg- stichting Tragel hebben gisteroch tend op de sobere nieuwjaarsrecep tie van de instelling in stilte gepro testeerd tegen de aangekondigde bezuinigingsmaatregelen. Met spandoeken die opgehangen werden in de ontmoetingsruimte 't Palet op het terrein van instituut De Sterre in Clinge maakten zij hun onvrede daarover kenbaar. De directie van Tragel kondigde be gin december bezuinigingsmaatre gelen aan. De leiding ziet zich door overheidskortingen gedwon gen te snijden in het voorzienin genaanbod voor de verstandelijk gehandicapte cliënten. De zwembaden van orthopedisch dagcentrum De Tjasker in Zaam- slag en op De Sterre in Clinge moe ten in verband met de hoge kos ten dicht. Op De Sterre vervalt ook ouderensoos De Babbelaar, terwijl in Terneuzen de winkel De Snuiter de deuren sluit. Woordvoerster Moniquwe Schrier van de vakbond AbvaKabo liet gis teren weten dat de bond wel op de hoogte is van de maatregelen maar verder niet betrokken is bij de bezuinigingsronde. Dat komt, aldus Schrier, omdat er geen ge dwongen ontslagen vallen. Voetganger (91) gewond in Terneuzen terneuzen - Een 91-jarige Terneu- t zenaar is gistermorgen per ambu- 1 lance gewond naar ziekenhuis De Honte overgebracht na een onge val op de kruising Ferdinand Bolst raat - Rembrandtlaan in zijn woon- plaats. Toen de man daar overstak, werd hij aangereden door een per- c- sonenauto, bestuurd door een 60-jarige vrouw uit Terneuzen. De man liep verwondingen op aan hoofd en schouder. door Raymond de Frel BRESKENS - De Koninklijke Neder landse Redding Maatschappij in Breskens hoefde in 2007 iets min der vaak uit te rukken dan in 2006. De reddingsboten Zeemans- hoop en De Forel moesten zeven tig keer uitrukken om in totaal 191 mensen en twee honden aan wal te brengen. Voor één persoon kwam de hulp van de reddingsdienst te laat. Het overgrote deel van de hulpverle ningsacties waren nodig voor re creatievaartuigen. De KNRM vindt een actie om een groep Bel gische zeeverkenners uit Gent te helpen het meest noemenswaar dig van 2007. De verkenners lie pen vast op de plaat van Baarland en besloten hoogwater af te wach ten voor een terugtocht naar Ter neuzen. De Zeemanshoop haalde de vermoeide jongelui 's avonds van boord, om vervolgens met hun scheepjes terug te varen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33