Mijn vriendinnen zeggen: had ik ook maar Uggs! Eis: lange rijontzegging 'gevaarlijke' Vlissinger O PZC Dinsdag 8 januari 2008 27 Populaire bonte laarzen zijn in bijna alle winkels uitverkocht. door Cornelleke Blok GOES - Ze zijn lekker warm, zacht en niet aan te slepen. De Uggs, bonte laarzen van schapenleer, do ken een aantal jaren geleden al op in Nederland, maar zijn nu weer helemaal in. In de schoenenwin kels gaan ze als warme broodjes over de toonbank. „We krijgen zelfs telefoontjes uit Amsterdam", zegt verkoopster Jac queline Paree van Dis That in Middelburg. „Elke dag bellen er mensen op of we nog Uggs heb ben. Het begint bijna lachwek kend te worden. We hebben er nog wel wat, maar niet veel." Schoenenwinkel Op Soestdijk in Goes en de filialen van De Splen- ter zijn ook al nagenoeg door hun voorraad heen. Toch opvallend, want de Uggs zijn best duur. Pa ree: „De goedkoopste voor volwas senen kosten 219 euro, de duurste 399 euro. Ik heb ze zelf ook. Ze zijn gewoon heel lekker warm. De schapenvacht neemt de tempera tuur van de voet aan en je krijgt er geen zere voeten in." „Je ziet echt iedereen ermee lo pen", zeggen Isolde Matthijsse en Elles van den Berge (beiden zeven tien) uit Goes. Ze lopen dagelijks op hun Uggs. Elles: „Ik heb ze in Amerika gekocht, want hier vind ik ze veel te duur. Mijn vriendin nen zeggen: had ik ze ook maar." Gedaagde 'minacht' rechtbank en viert vakantie op ver eiland. door Emile Calon MIDDELBURG - Een vakantie boe ken terwijl je weet dat je voor de rechtbank moet verschijnen. Dat lijkt op minachting van de recht bank, vond officier van justitie M. Overmeer. Het liefst had ze gisteren de straf zaak tegen een 27-jarige Vlissinger uitgesteld omdat ze hem persoon lijk wilde toespreken. Dat kon niet omdat hij momenteel vakantie viert op een subtropisch eiland en de Middelburgse rechtbank ervoor koos zijn zaak bij verstek te behan delen. De officier wilde de man vooral spreken omdat hij bij herhaling dronken in zijn auto stapt en ver volgens de meest verkeersgevaarlij- ke situaties creëert als de politie hem vervolgens probeert aan te houden. Ze noemde hem asociaal, ontverantwoord en een gevaarlijke weggebruiker. En zijn verkeersge drag is volgens haar 'werkelijk van de zotte'. Als voorbeeld haalde ze zijn ge drag van 29 september vorig jaar aan. Met de nodige alcohol achter de kiezen stapte de Vlissinger in zijn auto. Toen de politie hem wil de controleren ging hij er 'als een Dertig maanden rijontzegging waarvan twaalf voorwaardelijk. Dat is de eis tegen een Vlissinger die al meerdere malen dronken achter het stuur kroop. gek vandoor'. Daarbij reed hij ze ker met een vaart van 114 kilome ter per uur door de bebouwde kom, nam een rotonde tegen de rij richting in, drukte een tegenligger van de weg en reed vervolgens door het rode licht. Ze typeerde de man als zeer eigen gereid. Volgens haar probeert hij constant zelf de regels te bepalen. Het boeken van een vakantie ter wijl hij wist dat hij voor moest ko men, is daar een voorbeeld van, zo stelde ze. De officier had werkelijk geen goed woord voor de Vlissinger over. Het pleidooi van raadsman E. Smit om toch coulant te zijn omdat zijn cliënt zijn leven aan het beteren is en zijn rijbewijs no dig heeft voor zijn eigen bedrijf, vond bij haar dan ook geen enkel gehoor. Volgens de officier moet de samen leving tegen dit soort mensen be schermd worden. In het verleden is er met hem rekening gehouden, zo vervolgde ze. Maar eerdere ver oordelingen voor dronken rijden hebben hem, aldus de officier, niet wijzer gemaakt. Ze eiste in totaal dertig maanden rijontzegging waarvan twaalf voor waardelijk tegen de Vlissinger. Daarnaast moet de man als het aan haar ligt een werkstraf van 140 uur uitvoeren en een boete van 260 euro betalen. Raadsman Smit herhaalde dat de man echt zijn leven aan het bete ren is, maar dat alcohol zijn zwak ke plek blijft. Uitspraak op 21 januari. Provinciale Staten tWMÊÊÊÊËÊÊa jSaüB Provincie Zeeland Carla de Paepe (WD) en Gertjan Bouterse (SP) vinden allebei dat de kwaliteit van het open baar vervoer in Zeeland te wensen over laat. De één wil daar meer geld aan uitgeven dan de ander. Beide statenleden reageren op de stel ling: Het wordt hoog tijd voor een experiment met gratis openbaar vervoer. Over dit en andere onderwerpen wordt tijdens de verga deringen van Provinciale Staten gesproken. De komende statenvergadering vindt plaats op 11 januari. U kunt de discussie live volgen vanaf de publieke tribune of via Omroep Zeeland en via internet www.zeeland.nl. Carla de Paepe "De WD is nooit voorstander geweest van gra tis openbaar vervoer. We zullen in Zeeland ook altijd een auto nodig hebben. Bovendien: gratis is niet gratis, je legt immers de rekening altijd bij iemand neer. De reiziger betaalt nu 35% van de kosten van een buskaartje. De rest komt van de overheid, dus de belastingbetaler. Bij elkaar opgeteld is dat geld onvoldoende om afspraken te maken met de aanbieders van openbaar ver voer. waarbij de klant daar komt waar hij wil en op de tijd dat hij wil. We hebben moeite om dat plaatje financieel rond te krijgen. Daarom zul len Provinciale Staten een politieke keuze moe ten maken over hoeveel geld er structureel beschikbaar moet zijn voor openbaar vervoer. Dat zal niet simpel zijn. Het is hetzelfde als met je eigen portemonnee: als ik peentjes koop, kan ik geen boontjes kopen. Verder gruwel ik van het woord 'experiment'. Dat woord gebruiken we in Nederland altijd als we iets willen doen wat we eigenlijk niet kunnen betalen. Stiekempjes wordt het dan toch structureel. Vaak zie je dat mensen niet weten dat het een proef was en als het dan stopt, dan denken ze dat ze te kort gedaan worden. Het is absoluut niet correct. Nee, maak dan een keuze samen. Natuurlijk, ouderen en mensen met een beperking die met gratis vervoer wel geholpen zijn, kunnen we een chipknip geven waarmee ze recht hebben op een aantal vrije ritten." Gertjan Bouterse "Het openbaar vervoer heeft een negatief imago, daar moeten we vanaf. Reizigers moe ten kunnen vertrouwen op het openbaar ver voer en vervoerders moeten erop kunnen ver trouwen dat ze niet met een lege bus rijden. Gratis vervoer kan alleen als we met zijn allen bereid zijn ervoor te betalen. De provincie heeft geld genoeg. Maar voordat we zo ver zijn. moet er eigenlijk eerst een mentaliteitsverandering plaatsvinden zowel bij de reiziger als bij de ver voerder. We zouden kunnen beginnen met het aanbieden van gratis openbaar vervoer aan groepen, zoals scholieren. Veel van hen gaan met de fiets naar school of ze kopen een brom mer. Zoals je in de zomer de discobus hebt, zou je in de winter ook scholierenbussen kunnen inzetten. Een veel gehoorde klacht is: 'De bus rijdt toch niet op tijd'. De diensten van de ver schillende aanbieders sluiten niet op elkaar aan. Ik ken verhalen waarbij de ene buschauf feur mensen uitlaadt bij een busstation en de waar andere buschauffeur op zijn klokje kijkt en zo voor de neus van die reizigers die willen overstappen, wegrijdt. Dat kan natuurlijk niet. Busondernemingen moeten meer kwaliteit gaan leveren. Het moet aantrekkelijker worden om in die bus te stappen. Als de kwaliteit verbe tert, zijn vervoerders verzekerd van meer reizi gers. Ik besef dat we nog een lange weg te gaan hebben en dat we stapje voor stapje naar goed openbaar vervoer toe moeten werken." Isolde Matthijsse (rechts) uit Goes: „Mijn Uggs zijn zo lekker zacht van binnen. Mijn moeder wil ze zelfs van me lenen!' foto Willem Mieras Volg vrijdag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29