Zeeland Loodshuizen nieuw leven ingeblazen Goes wil busgeld naar auto Strandtenthouders op Schouwen bezorgd over achterblijven groei Studio Sanérie GIJZEL Laatste dolle 'DELSCHER'dagen Goes verwijdert hakenkruisen Mosselrock in Vlissingen Man (23) steelt verkeersbord Alles moet weg! Laatste kans TE KOOP Ellewoutsdijk verliest dorpswinkel pzc Dinsdag 8 januari 2008 I 25 Markante panden in Vlissings centrum krijgen opknapbeurt. door Wendy van den Hurk vlissingen - In Villa Louise komt een specialiteitenrestaurant, in Vil la Mario een kantoor. Althans, be neden. Boven komen appartemen ten. Nu Villa Blanche en Villa Ivon- ne nog. Maar dat kan zomaar in een weekend gebeurd zijn. Lange tijd keken Vlissingers liever niet om naar de vier loodshuizen in de Spuistraat. Ze staan er maar vervallen bij. Tot Rijksmonumen ten Zeeland BV de panden kocht. De eerste buit voor de Middelburg se beleggingsmaatschappij, die De Pagter vastgoed de verhuur in han den gaf Ook die heeft succes. Nummer 6i, de tweede van links, is inmiddels verkocht. „Aan men sen uit Vlissingen", is het enige dat Arjen de Pagter over de nieuwe ei genaren wil vertellen. „Zij willen beneden waarschijnlijk een kan toor huisvesten en boven apparte- Voor twee van de vier loodshui zen aan de Vlissingse Spuistraat zijn nieuwe gebruikers gevon den. Ook voor de andere twee bestaat veel belangstelling. menten. Ze hebben de panden ge kocht met het doel ze netjes te res taureren en zijn al met een Vlis singse aannemer in gesprek." Ook voor nummer 59 is iemand gevonden. „Of die hem koopt of huurt, is nog niet duidelijk, maar zeker is dat die er beneden een spe cialiteitenrestaurant in begint. Het is iemand uit Zeeland, maar geen bekende in de horecawereld van Vlissingen. Ook hij maakt boven appartementen. Of een pension, dat is nog niet helemaal zeker." De Pagter is optimistisch: ook met nummer 63 en 65 komt het goed. „We hebben er vlak voor het week end een bord 'te huur' neergehan gen en er hebben zich nu al veel belangstellenden gemeld. Mensen die er een bed and breakfast wil len beginnen of een kantoor." Alle panden hebben een flinke ver bouwing nodig; de vorige eigenaar heeft ze volgens De Pagter dertig jaar lang alleen maar 'opgelapt'. Wie de restauratie betaalt, laat de makelaar afhangen van het plan. „Maar in principe betalen wij." De panden zijn leeg opgeleverd. Binnen een maand gaat De Pagter er aan de slag. Maar 'tegen de tijd dat het wat warmer wordt' moet er écht bedrijvigheid te zien zijn. „Steigers en vooral veel rommel." ELLEWOUTSDIJK - Verbitterd is John den Hollander niet. Wel teleurgesteld, in een hoop dingen. Dat hij onlangs zijn dorpswinkel in Ellewoutsdijk heeft moeten sluiten, bijvoorbeeld. „Het zit in een ontzettende neerwaartse spi raal hier." Den Hollander (50) begon in 2003 met zijn winkel, als nevenacti viteit bij zijn Horanda Koi Farm die hij sinds 1996 dreef. De Koi Farm is van wege gezondheidsproblemen in juni vorig jaar al verkocht, maar geld heeft Den Hollander ('Ik ben gewoon opgelicht') nog altijd niet gezien. Op 22 de cember besloot hij de winkel aan de Zomerstraat te sluiten. Ook weer deels vanwege de gezondheid, maar ook wegens gebrek aan klandizie. Het dorp wordt nog wel drie keer per week aangedaan door de SRV-wagen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse goes - De hakenkruizen die in het afgelopen weekeinde op bijna twintig plaatsen in het centrum van Goes werden geklad, zijn in middels vrijwel allemaal door me dewerkers van De Betho wegge poetst. Overigens is daarmee het bewijsmateriaal voor de politie niet verdwenen. Alle bekladdin gen die de sympathisanten van de extreem-rechtse NNE (Nieuwe Na tionale Eenheid) plaatsten, zijn ge fotografeerd. vlissingen - Het festival Mossel rock houdt in maart twee voorse lecties: op 2 maart in strandpavil joen Panta Rhei in Vlissingen en 16 maart in Heartbreak Café in Goes. Bandjes kunnen zich dan li ve presenteren. Ze kunnen zich daarvoor opgeven via www.mos- selrock.nl. De organisatie kiest op elke locatie zes bands uit die elk een halfuur krijgen om zich te be wijzen. Ze kunnen zo een plekje verdienen op Mosselrock dat op 16 augustus in Yerseke plaatsvindt. Figuurcorrectie- en af slankcenter Dankzij de TFM (Thermo Fysische Methode) mét infrarood afslankcabines kunt u snel, gericht én plaatselijk afslanken en uw huid verstevigen! Bel voor een gratis en vrijblijvende figuuranalyse. Tel.: 0118-594098 www.studiosanerie.nl (met gastenboek) Fort den Haakweg 15A, Vrouwenpolder Open: ma. en do. 9.00 - 12.00 uur en 17.00 - 21.00 uur di., wo. en vrij. 9.00 - 15.00 uur. DE SPECIALIST IN LIJSTEN Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl Wethouder vindt dat te veel geld wordt gestoken in lege bussen goes - Stop minder rijksgeld in openbaar vervoer, zodat meer geld overblijft voor aanpak van onveili ge kruispunten en wegen. Met die voorzet wil de Goese wethouder M. Dieleman (CDA, verkeer) de discussie aanwakkeren. „Er gaat veel geld naar OV, terwijl veel bus sen leeg rijden." Van de 22 miljoen rijksgeld voor vervoer, stopt de provincie ieder jaar 17,5 miljoen in openbaar ver voer, inclusief fiets-voetveer Vlis- singen-Breskens. De provincie sluist slechts 1,8 miljoen door naar de drie regio's: Zeeuws-Vlaande- ren, Walcheren en de Oosterschel- deregio. Die krijgen elk zes ton. „Een druppel op een gloeiende plaat", vindt Dielemen. Hij wil een veel groter deel om kruispun ten en wegen veiliger te maken. In een brief aan de provincie wijst hij er op dat het busvervoer slechts 1,6 procent vertegenwoordigt van alle verplaatsingen in Zeeland. vlissingen - Een Vlissinger wordt verdacht van vernieling en diefstal van een verkeersbord. De 23-jarige man is gisteren gehoord. De man had tijdens de jaarwisse ling op de hoek van de Bonedij- kestraat en de Hogeweg een zwaar stuk vuurwerk achter een verkeers bord geplaatst en dat afgestoken, waarna het bord los schoot van de paal. Daarop pakte hij het bord op en nam het mee. De politie heeft tegen de Vlissin ger proces-verbaal opgemaakt. Paviljoens richten zich na matig seizoen vaker op de zakelijke markt door Piet Kleemans scharendijke - Om te overleven moet de Schouwen-Duivelandse toeristische sector investeren, inno veren en de kwaliteit verbeteren. Dat staat voor Rob Rameau, voor zitter van de Vereniging Strandpa viljoenhouders Schouwse Kust (VSSK), als een paal boven water. Het achterblijven van de groei in de toeristische sector baart hem zorgen. Dat bleek gisteren tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van de VSSK. Het afgelopen seizoen hield niet over voor de strandtenthou ders. Rameau: „Het voorseizoen was goed, maar de rest van het sei zoen niet. Door het mindere weer bleven de dagjesmensen weg. Om een zekerder toekomst tege moet te gaan moet er volgens Rameau fors geïnvesteerd worden. „En dat gebeurt ook al bij een aan tal strandpaviljoens." Een strand paviljoen is een strandrestaurant geworden en wat je ook ziet is dat paviljoenhouders zich meer en 03 Innovatie en kwaliteitsverbete ring is volgens de Vereniging van Strandpaviljoenhouders Schouwse Kust absolute nood zaak om te kunnen overleven. meer richten op de zakelijke markt. Hij verwacht ook dat vrij wel alle paviljoens voortaan het he le jaar open zullen zijn. Ondernemersfamilie Van der Wek ken gooit momenteel een van haar drie paviljoens tegen de vlak te. Het maakt plaats voor een veel grotere en luxere tent. Het grond oppervlak groeit van 400 naar 603 vierkante meter. Dat biedt ruimte aan 100 mensen op het (buiten) terras en nog eens 60 binnen. Het nieuwe strandpaviljoen voldoet aan alle eisen des tijds, is van alle gemakken voorzien, en ademt toch nostalgie. Van der Wekken: „Dat vergt veel meer onderhoud, maar geeft meer sfeer." tot en met donderdag 10 januari 17.00 uur Blazers 75,- Broeken 50,- Rokken 50,- Pulls/vesten €50,-/ €75,-/ €100,- Pakken 100,- en nog veel meer! tot donderdag 10 januari 17.00 uur! (daarna gesloten tot en met 30 januari) DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl A'cwVogek- tVcN «0? BEL ES OVtN KOOÏ l aitóvutsus U!«SVA,N u

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27